Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Кај самсунг галакси ноут н7000, ми се појави проблем. Откако ќе го исклучам од полнач, и понатаму си покажува демек батеријата полни, па потоа прекинува и по некоја секунда пак истото, ако е исклучен од полнач. Налет друго екранот го вклучува ваквата реакција постојано да свети. Инаку купив нова батерија пред 4-5 месеци, така да не верувам да е до батеријата проблемот. Исто му напрајв ресет на телефонот, освен слики/видеа т.е USB data. И пак истото. Ако го исклучам, да ја извадам батеријата и пак да го вклучам, не сака да се пушти туку автоматски на екранот се појавува батеричето ко да е празно, па после со зелено и така до недоглед, дури не го вклучам на полнач и да го стартовам ко шо треба. И после пак истото од погоре со самополнење :)
Може да е конектор или цел флет за полнење, треба да се проба
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.622
Поени од реакции
31.828
Може да е конектор или цел флет за полнење, треба да се проба
Само што го најдов решението и е крајно ретардирано но засега успеа. Треба на копчето за пуштање што е, не да стегам набрзина, него да удирам (Flick на англиски) онака погрубо набрзина и верувал или не се среди :) Крајно ретардирано решение кое го најдов во еден од коментарите на јутуб со 66 лајкови и таман помислив дека е некоја дупачница (а луѓе во реплики зеле се заблагодаруваат) пробав и јас и бидна засега не прај проблем.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.174
Поени од реакции
1.271
Препорака или критика некој да пише за ASUS Zenfone 2 тој со 4 гб рам.Дали вреди да се купи?Во АМЦ го има околу 19.000ден(што не е баш многу) а има ептен добри карактеристики.
Однапред фала (y)
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Препорака или критика некој да пише за ASUS Zenfone 2 тој со 4 гб рам.Дали вреди да се купи?Во АМЦ го има околу 19.000ден(што не е баш многу) а има ептен добри карактеристики.
Однапред фала (y)
Добри се телефоните, во АМЦ се 19.500 денари, јас може да ти го понудам за 18.800 денари :)
Еве некое ривју:
http://www.cnet.com/products/asus-zenfone-2/
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.197
Поени од реакции
15.244
што планираш со овој телефон? аутокад, адобе фотошоп или ќе го користиш како сервер ?:zver:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.278
Поени од реакции
1.577
што планираш со овој телефон? аутокад, адобе фотошоп или ќе го користиш како сервер ?:zver:
Не значи дека ако има 4 GB рам дека е звер :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
4Gb Ram може да е ддр1 или ддр2 за разлика од најновиот ддр3 или ддр4


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Не се играјте, го јаде Note 4-ката :)
Поготово во мултитаксинг, шалтање низ апликации
 
Т

Триптико

Гостин
Овој абдал знае со двете раце одеднаш да кликне? И двата телефони се одлични. На кој што му треба, тој ќе го земе. Asus води во перформанси/цена.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.174
Поени од реакции
1.271
Има некој искуство со нарачки од gearbest.com?
Го има asus zenfone 2 на промоција со 50% попуст и трае уште 1 ден.Ако има некој нарачувано од оваа страна нека пише.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Некој да ми даде предлог телефон до 350e ? Без разлика андроид / иос
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.197
Поени од реакции
15.244
Мене ме бендиса во Мобимак ЛГ-то спиритот ,нешто 4ЛТЕ или така. Андроид 5.0, екран 4,7(супер големина), 4 јадрен ама Кортекс А53-појакиот процесор. И на изглед е добар. Многу добар избор во средна класа
 
Член од
28 јули 2014
Мислења
66
Поени од реакции
13
Ајфоните купени од оне, после истекување на договорот, ги отклучуваат за сите мрежи како што е случај со тмобиле?

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Да рутрам телефон шо е добро шо е лошо? се работе за LG
 

Kajgana Shop

На врв Bottom