Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Не ванила, зборам за кастм од сток, гледам сега најново со порт од Note 5. Сеуште не се стабилни.
Може еве ноте 3 има портиран ром од ноте 5 и е топ стабилен се си работи :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
A5 ти е екстра телефонче.Супер камера и екран.А и на дизајн е бомбона

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ти или кој друг има/знае..на а5ка треба сим картицата помала да биде од тоа што ја иам јас (нешто поголема е) да се скрши пластиката да го оставам само тоа малото главното или да одам по друга картица треба?
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.708
ти или кој друг има/знае..на а5ка треба сим картицата помала да биде од тоа што ја иам јас (нешто поголема е) да се скрши пластиката да го оставам само тоа малото главното или да одам по друга картица треба?
Телефонот го има другар мој и користи микро сим карта.Ако имаш обична сим тогаш треба да ја скратиш или најдобро да ти ја заменат од оне/вип/т мобиле зависи преку кој оператор си. Може да те дупи ако ти ја кратиш

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Телефонот го има другар мој и користи микро сим карта.Ако имаш обична сим тогаш треба да ја скратиш или најдобро да ти ја заменат од оне/вип/т мобиле зависи преку кој оператор си. Може да те дупи ако ти ја кратиш

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
да, да отидов ми дадоа нова пошто јас имав обична сим.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
ти или кој друг има/знае..на а5ка треба сим картицата помала да биде од тоа што ја иам јас (нешто поголема е) да се скрши пластиката да го оставам само тоа малото главното или да одам по друга картица треба?
A5 користи NanoSIM, или отиди до салон земи нова картичка или во мобилара со вакви клешти ќе ти ја направат старата
item_XL_7584131_6286932.jpg
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
Можно е глуп самсунг гт е-1200 да е кодиран? :confused: Ми вика дека е мрежно заклучен. Не вреди да давам 300 ден за да го отклучат, толку платив да го земам. Некоја помош да поминам без пари? :D
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Можно е глуп самсунг гт е-1200 да е кодиран? :confused: Ми вика дека е мрежно заклучен. Не вреди да давам 300 ден за да го отклучат, толку платив да го земам. Некоја помош да поминам без пари? :D
Тоа е друже, кодиран е ...
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.264
Поени од реакции
7.266
Незнам дали сум на правилната тема, но сепак ќе побарам предлог за добар телефон( на старо) до кај 7000-7500 денари...
 
D

deli

Гостин
Дали знае некој на каков вид LTE мрежа работат тука операторите?
Сакам да земам нов телефон кој подржува само TDD LTE и ме интересира дали ке може да него да користам 4g.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.759
Поени од реакции
6.708
Задоволни/незадоволни корисници од Alcatel Idol mini кецот? Има една одлична понуда, мислам дека вред за парите, па да се распрашам какви искуства имате со овој телефон. Можда е веќе застарен модел ама цената е одлична, телефонот не е воопшто користен, така стоен во кутија.
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Дали знае некој на каков вид LTE мрежа работат тука операторите?
Сакам да земам нов телефон кој подржува само TDD LTE и ме интересира дали ке може да него да користам 4g.
Првин телефонот да има вградено 3г и 4г (LTE) и второ сите оператори имаат ЛТЕ и тие ќе ви дадат најновиот uSim картичка подржан за LTE , а телефонот прашај каков сакаш и до колку буџет дозволуваш и ќе ви предлагаме .


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom