Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
некое радио за с4 секако да функционира оффлајн :)
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
13
Поени од реакции
3
Имам проблем околу ресетирањето на телефонот. Започнаа наеднаш да ми се исклучуваат апликациите и се појавува нон стоп едно Unfortunately, the process android.process.acore has stopped. Пробав factory reset, тоа reset од сетингс и никако не сака ни да се ресетира телефонот.
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Имам проблем околу ресетирањето на телефонот. Започнаа наеднаш да ми се исклучуваат апликациите и се појавува нон стоп едно Unfortunately, the process android.process.acore has stopped. Пробав factory reset, тоа reset од сетингс и никако не сака ни да се ресетира телефонот.
Пробај вака:
Држи го power копчето околу 10 секунди,вака телефонот ќе се изгаси,ако држиш подолго од 10 секунди ќе се рестартира.

Откако ќе се изгаси пушти power .

Ако сакаш да направиш factory reset пробај вака:
(Не е пишано кој андроид уред е ,али би требало да е помине )

Изгасен телефон:
Држи power заедно со volume up дур не се појави
"робот во несвест" :)
Вака телефонот ќе влезе во recovery.
Во рековери со копчињата volume се оди горе-доле а со power се извршува команда.

Оди на erase data/factory reset,
Откако ќе заврши си erase data
обавезно направи erase cache.
После ова рестартирај.
После фактори ресет и рестарт ќе му треба околу 5-7 минути да се подигне/бутира.

Тоа е тоа.

Sent from my TCL S720 using Tapatalk
 
Член од
16 март 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Имам проблем околу ресетирањето на телефонот. Започнаа наеднаш да ми се исклучуваат апликациите и се појавува нон стоп едно Unfortunately, the process android.process.acore has stopped. Пробав factory reset, тоа reset од сетингс и никако не сака ни да се ресетира телефонот.
треба да му се смене софтверо да му се ставе нов и нема да ти праве така ке си работе како со треба
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
13
Поени од реакции
3
Значи пробав така factory reset i cache reset, како што пишав погоре и не сака да се ресетира. Го приклучувам и не е ресетиран.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
дечки ај едно прашање.. .вака - со телефонот што го земав си следи оригинален полнач за него кој е 5 волти и 1.8 ампери ( бар така пишува на него ) - дома имам уште еден полнач кој е 4.8 волти 0.4 ампера - и двата се LG како што е и телефонот - е сега прашањево ге следно.
што ако го полнам телефонот со другиот полнач односно овој што е НЕоригиналниот - дали траењето на батеријата ке има некаков ефект, прашувам затоа што еднаш прочитав на интернет дека важи истото правило како и за акомулаторите - ако се полнат на помала ампеража се празнат многу поспоро батериите и векот на батеријата се продолжува....

некој совет за ова?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
Полначот со помала ампеража подолго ќе го полни телефонот,а тоа би требало да ја штити подолго батеријата.

Ако е полналот оригинален,нема да има проблем.Битно е волтажата да е константна и да нема пикови во напојувањето што ја оштетува батеријата.

Лично јас користам послаб полнач (по ампеража),бидејќи волтажата на сите им е иста.подолго ќе се полни телефонот,ама батеријата ќе трае подолго и животниот век барем малку ќе се продолжи
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
дечки ај едно прашање.. .вака - со телефонот што го земав си следи оригинален полнач за него кој е 5 волти и 1.8 ампери ( бар така пишува на него ) - дома имам уште еден полнач кој е 4.8 волти 0.4 ампера - и двата се LG како што е и телефонот - е сега прашањево ге следно.
што ако го полнам телефонот со другиот полнач односно овој што е НЕоригиналниот - дали траењето на батеријата ке има некаков ефект, прашувам затоа што еднаш прочитав на интернет дека важи истото правило како и за акомулаторите - ако се полнат на помала ампеража се празнат многу поспоро батериите и векот на батеријата се продолжува....

некој совет за ова?
Ако мислиш на G3-ката, немој да ја полниш со 0.4 ампери, прво нема ни да полни, второ веројатно ќе му треба 10 саати, може да си ја зезнеш бат/тел ... најдобро се полни со оргиналниот полнач што е предвиден од фабрика ...
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
98
Поени од реакции
12
Потребна е помош,
Samsung Galaxy Tab 3 7.0 SM-T212

Дали знае некој дали таблетов може да звони како телефон,нема апликација како икона а сим картица има ставена и си има мрежа од Вип
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
На што можи да се базира потрошени 750 Мб на апликации,кога ауто апдејтот ми е блокиран,тоа го правам само рачно кога сакам јас,.Имам спуштано навигатор ама дома на wi fi, а не преку мобилната мрежа?

дали е можно без моја дозвола да се правени промени во апликациите,или......

 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
На што можи да се базира потрошени 750 Мб на апликации,кога ауто апдејтот ми е блокиран,тоа го правам само рачно кога сакам јас,.Имам спуштано навигатор ама дома на wi fi, а не преку мобилната мрежа?

дали е можно без моја дозвола да се правени промени во апликациите,или......

Iskluci ja sinhronizacijata na akauntite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom