Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Зависи колку го пазиш.
Ако "налета" на парички или зрнца песок што се "мотаат" низ џеб ,и те како ќе се изгребе.
Терај си го со скрин протектор најпаметно.

Sent from my TCL S720 using Tapatalk
 
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ми треба помош околу Lg g2.видов дека има апдејт 4.4.4 за него али кога правам проверка за апгрејт ми вика дека 4.2.2 е последна.телефонот е земен у т мобиле знае некој како може да го надградам?
Последен апдејт е 4.4.2 за г2

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
833
Поени од реакции
23
Поправка на монитор + стакло за galaxy s4, сигурно, поволно, ефтино? Ваша сугестија?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.812
Поени од реакции
1.714
Поправка на монитор + стакло за galaxy s4, сигурно, поволно, ефтино? Ваша сугестија?
Комплет оди, единствено ако не ти е скршено само стаклото а другото да работи ...
нови се скапи, половен можеби ќе се најде
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
26
Некој да даде препорака за телефон и која мобилара е коректна,буџет околу 18 000ден за ск ке одам нареден викен па да пазарам нешто.
Мене лично ми фака око С4ката
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.092
Поени од реакции
506
Некој да даде препорака за телефон и која мобилара е коректна,буџет околу 18 000ден за ск ке одам нареден викен па да пазарам нешто.
Мене лично ми фака око С4ката
Г2

Sent from my Note 3 [SM-N9005] using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
202
Поени од реакции
123
Дали со 5.0 LG g3 (2гб рам) побрзо работи со помалку лаг?
 
Последно уредено:
Член од
12 септември 2008
Мислења
741
Поени од реакции
510
Декодирање на Samsung GT-S5611 ? кач пара и дали може со код да не го носам по мобилари ?
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
26
Дечки ај помош,како да ги извлечам контактите од мобилниот а екранот ми е скршен.Го ставив на усб не ми го препознава,немам направено бекап на гоогле акаунтот која опција друга ми останува ?
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.556
Поени од реакции
412
Дечки ај помош,како да ги извлечам контактите од мобилниот а екранот ми е скршен.Го ставив на усб не ми го препознава,немам направено бекап на гоогле акаунтот која опција друга ми останува ?
Ѕирни ја темава.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.812
Поени од реакции
1.714
Не ми помага тоа мојот тел е дизајр 310 нема хдми мислам а и со тргање на пин пак не ми дава пристап до усб пошто мислам дека последниот пат го напраив чарџ онли
Да се стави надворешно нов екран и тач без да се монтира
Само колку да се извадат податоци
Или полесно плочата на друг
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
26
Да се стави надворешно нов екран и тач без да се монтира
Само колку да се извадат податоци
Или полесно плочата на друг
Колку ке ме кошта тоа да ми го направат во мобилара ?
 
На врв Bottom