Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.747
Поени од реакции
6.691
А не e Sony вака како бренд подобар од LG или нема врска тоа? :)
Зависи за што подобар? И двете фирми се јаки во одредени сегменти, не можиш така лесно да ги споредиш. Можда Сони има поширок избор на телефони, ама има добри шанси на пример, дисплејот на сони телефон да е произведен од ЛГ. Get it? ;)
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Безбедно е сам да си ја скратам смс картичката? Гледам има некои туторијали на јутуб, ама да не ја зезнам па после нова треба да земам... (n)
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.639
Поени од реакции
1.496
Безбедно е сам да си ја скратам смс картичката? Гледам има некои туторијали на јутуб, ама да не ја зезнам па после нова треба да земам... (n)
Ако те бива за сечење,ондак безбедно е,ама треба да пазиш да не ја направиш премала.и сечи само на пластиката,немој на тој 'златниот' дел да сечеш.а можеш и у некоја мобилара да ја однесеш,ваљда имаат од оние машинчињата за сечење.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.998
Поени од реакции
6.315
како да тргнам ауто корект на овој телефон и овој клучот при јавување што излегува нон стоп, што мора да претиснеш на него за да ти излезе црвеното копче да исклучиш? ако некој знае ве молам пишете.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.484
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5505&idPhone2=5375

ХТЦ Оне Мини, или С4 Мини? Што би одбрале? И шо е работата со хтц-во некако многу слаба камера..
HTC користат ултра пиксели за камерите.
Земај HTC One mini, исти перформанси само далеку подобра изработка за разлика од S4 mini.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
HTC користат ултра пиксели за камерите.
Земај HTC One mini, исти перформанси само далеку подобра изработка за разлика од S4 mini.
Какви се тие ултра пиксели не се разбирам, т.е кажи ми дали камерата е тука некаде со таа 8 пикселна од с4 мини или пак е полоша или можеби подобра?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Какви се тие ултра пиксели не се разбирам, т.е кажи ми дали камерата е тука некаде со таа 8 пикселна од с4 мини или пак е полоша или можеби подобра?
http://www.gsmarena.com/htc_one_mini_vs_samsung_galaxy_s4_mini-review-966p7.php

според директнава споредба на гсмарена камерата нема везе на уан минито
ако ти е битна камерата пред изработката земај го самсунгот

Winner: Samsung Galaxy S4 mini. The OIS-enabled UltraPixel camera of the large HTC One did put up a fight against the 13MP snapper of the Galaxy S4, but its downgraded version is downright disappointing.
 

@codeblock@

"Prediction is difficult, especially the future."
Член од
9 март 2014
Мислења
61
Поени од реакции
18
Mi treba baterija za ZTE Blade III ako imate nekoja za prodavanje ili ako znaete kade moze da se najde pisete mi vo poraka.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Знае ли некој кај можам да најдам батерија за алкател 995? Ми седи телефонот џабе, се е ок, само батерија му треба.
 
Член од
4 декември 2013
Мислења
198
Поени од реакции
70
Да ве прашам дали е можно т.е дали имат начин пример праќаш порака на одреден број и на тоа добиваш информација т.е повратна автоматска порака, најчесто се користи за спортски дојави за тие што имаат користено. Дали може да се направи тоа кај обичен корисник од T-Mobile, ОNE итн? Се надевам дека ме сфативте...
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
66
Поени од реакции
25
Alcatel Idol Mini ili
Samsung Galaxy Trend Lite кој е подобар според вас? иста цена се само се двоумам што да земам самсунгот е за нијанса послаб од алкател ама сепак .... не можам да се одлучам што да земам
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
77
Поени од реакции
2
Здраво,
Ве молам може ли да направите споредба помеѓу SAMSUNG GALAXY NOTE 3 и SONY XPERIA Z1 и кој според Вас е подобар?
Поздрав :)
[DOUBLEPOST=1398713094][/DOUBLEPOST]Здраво,
Ве молам може ли да направите споредба помеѓу SAMSUNG GALAXY NOTE 3 и SONY XPERIA Z1 и кој според Вас е подобар?
Поздрав :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom