Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
6 април 2014
Мислења
4.964
Поени од реакции
6.195
имам едно прашање, на сони типо ми одкажа тачот, односно еден денеска несакаше нешто да фати но после некоја секунда преработуваше, но подоцна денеска на цело одкажа тачот односно не функцинира, што може да е пробле, екранот,фолијата или одприлика питам пред да го однесам во сервис, и едно ми објаснете вика гаранција има 12 месеци иуште дополнителни 12 месеци какви се тие дополнителни 12 месеци гаранција инаку телефонот е година и 2 месеци одкога го купив.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
имам едно прашање, на сони типо ми одкажа тачот, односно еден денеска несакаше нешто да фати но после некоја секунда преработуваше, но подоцна денеска на цело одкажа тачот односно не функцинира, што може да е пробле, екранот,фолијата или одприлика питам пред да го однесам во сервис, и едно ми објаснете вика гаранција има 12 месеци иуште дополнителни 12 месеци какви се тие дополнителни 12 месеци гаранција инаку телефонот е година и 2 месеци одкога го купив.
треба да се смени тачскрин
види дали ти е под гаранција отиди
ако не контактирај ме или отиди во некоја мобилара
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.964
Поени од реакции
6.195
треба да се смени тачскрин
види дали ти е под гаранција отиди
ако не контактирај ме или отиди во некоја мобилара
Па незнам телефонот е година и 2 месеци, а на гаранцијата пишува 12 месеци + дополнителни 12 месеци. инаку колку пари ќе ме коште таа замена на тачскринот?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Па незнам телефонот е година и 2 месеци, а на гаранцијата пишува 12 месеци + дополнителни 12 месеци. инаку колку пари ќе ме коште таа замена на тачскринот?
Ти пишав цена на ПП
ти секако пробај да го поминеш со гаранцијата да не даваш пари
 
Член од
5 април 2014
Мислења
114
Поени од реакции
49
Типо. Па така кажи. И јас го имам. Телефонот сам си презема поставки (испробано со картички од Т-Мобајл и Уан).
Влези во менито, и најди: Упатство за постав. (иконче со бројки 123). таму имаш неколку чекори и веќе во третиот чекор те прашува дали сакаш да симне поставки за интернет и мултимедиа.
Се симнуваат и инсталираат откако ќе го завршиш процесот.
абе колку ти држе батерија типото, пошо мојот 10 часа најмногу ја држи без никакви активности, дали е до телефонот или до батеријата
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
абе колку ти држе батерија типото, пошо мојот 10 часа најмногу ја држи без никакви активности, дали е до телефонот или до батеријата
Без никаква 2-3. Активно, еден ден. Има некоја паликација која работи позадински и те заферква. Пример светлината. Кај мене е на најниска.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.964
Поени од реакции
6.195
Без никаква 2-3. Активно, еден ден. Има некоја паликација која работи позадински и те заферква. Пример светлината. Кај мене е на најниска.
Мојот активно работање ден ипол до 2 ја држи батеријата, а вака да го користам само за ало ало може и 3 до 4 дена.
 
Член од
5 април 2014
Мислења
114
Поени од реакции
49
Мојот активно работање ден ипол до 2 ја држи батеријата, а вака да го користам само за ало ало може и 3 до 4 дена.
епа на мене веројатно е до батеријата не е можно без да го работам ич држе најмногу 10 саати, и одам у батерија и ми покажува оти е истрошено
40% e мирување на мрежата
22% екран
15% мирување на телефон
14% андроид ос
10% андроид систем
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Сакам да земам телефон до 8-9 илјади, на Вип роденденскава. Па, ако може совет да ми дадете? Го гледам Алкателов УанТач Ајдол....
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Фала.
Друго нешто да ми препорачаш за тие пари, одприлика...
8000 ти доаѓа на претплата? тогаш прескапо е ... толку јас го продадов гланц нов некористен со 2год гаранција и декодиран

многу лоша понуда на телефони имаат ... сите го земаат L4-2 за 1000че зошто нема ништо саглам
L70 елџи ти е ново моделче ама и тој ако е 6500 штознам пак мн. ми изгледа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom