Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Јесда секад сум на страната на докажани фирми,сепак во оваа компарација јас би одел на ЗТЕ. Повеќе причини има,можеш и сам да видиш на гсм. Исто така од некаде прочитав дека LG-то почнува да кочи после нормално користење,така да уште една причина повеќе да се земе ЗТЕ-то.
Па ко што читав на гсм само проблем има со батеријата, не држела долго. Го најдов и овој и има каде, каде подобри коментари од двата претходни. А и овој ми прави мерак.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Па ко што читав на гсм само проблем има со батеријата, не држела долго. Го најдов и овој и има каде, каде подобри коментари од двата претходни. А и овој ми прави мерак.

Ти прави мерак пошто е СОНИ,така? Во преформанси е многу назад од другите наведени освен LG-то.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Ти прави мерак пошто е СОНИ,така? Во преформанси е многу назад од другите наведени освен LG-то.
Па направив компарација со Хуавеи и исти перформанси имаат, само што Хуавеито има дуал кор процесор. Јасно ми е дека кај сони го плаќам и името. Ти што ми препорачуваш, Хуавеи или LG?
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
Kineski iphone 4s da mi kazete nestopoveke za ovoj tip na telefoni, i koja cena se ako znaete ...
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Па направив компарација со Хуавеи и исти перформанси имаат, само што Хуавеито има дуал кор процесор. Јасно ми е дека кај сони го плаќам и името. Ти што ми препорачуваш, Хуавеи или LG?
Кога веќе би бирал помеѓу овие два,тогаш Хуавеито,иако не е нешто којзнае колку прочуен. Од Оптимусите едино L9-тката се почитува,другото е некако мање више срање. Иначе кога сме кај процесори не е САМО ДУАЛ КОР,тоа САМО незнаеш колку разлика во брзината има.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Кога веќе би бирал помеѓу овие два,тогаш Хуавеито,иако не е нешто којзнае колку прочуен. Од Оптимусите едино L9-тката се почитува,другото е некако мање више срање. Иначе кога сме кај процесори не е САМО ДУАЛ КОР,тоа САМО незнаеш колку разлика во брзината има.
хахаха знам, сакав да кажам дека тука е разликата :)
Фала ти на совет, најверојатно хуавеи ќе земам.
Поздрав :)
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Kineski iphone 4s da mi kazete nestopoveke za ovoj tip na telefoni, i koja cena se ako znaete ...
Може ке звучи како клише али стварно бегај од кинески копии.Само изглед имаат ништо друго.Еден другар имаше едно два месеци и само што не го скрши од нервоза.Причина е следната...самиот телефон праќаше пораки на некој си непознат број и му доага на дечкото сметка 400ден плус само пораки што праќал самиот систем внатре.Нормално за да го тестираме другиот месец бројот го користеше на нормален телефон и ниедна порака немаше на неодредено место се си беше океј со еден збор.Внатре што да ти кажам пишува 32 гига а дали имаше 1 или 2 гига простор.Апликациите крш.Со еден збор бегај од такви работи зошто НЕ ВРЕДИ ;)
 
Член од
19 март 2012
Мислења
30
Поени од реакции
4
совет за мобилара/сервис за менување дисплеј на HTC?
--- надополнето: 18 јуни 2013 во 16:18 ---
совет за мобилара/сервис за менување дисплеј на HTC?
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
сега гледав во словенија и тука истиот телефон лг л3 и самсунг галакси мини 2 во словенија се поскапи за едно 20-30 евра, зашто?
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.739
Поени од реакции
2.191
Несакајќи избришав пораки кои ми требаа и сега морам некако да ги вратам..Дали знаете како ?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.115
Поени од реакции
9.949
Постои ли начин сам да откријам кој ми вртел со скриен број? :place:
 
Член од
19 март 2012
Мислења
30
Поени од реакции
4

Kajgana Shop

На врв Bottom