Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Mи го блокираа моб поради премногу грешни обиди за паттерн-от. Чаре ? Меил и пасс џабе, 100 пати пробав фадсфадфасд. На гугл нешо пишува пробај со null како пасс, ама и тоа не сака... освен ресет има ли решение ? Се работи за хтц/
Прогуглај како се прави хард ресет за твоето хтц моделче
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Незнам дали треба да прашам тука, но секој одговор е добредојден и однапред благодарам..

Можам со 3г што имам преку VIP да го ставам симот на 3г адаптер што поджува сим и преку компјутер да се конектирам на интернетот од 3г-то ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Незнам дали треба да прашам тука, но секој одговор е добредојден и однапред благодарам..

Можам со 3г што имам преку VIP да го ставам симот на 3г адаптер што поджува сим и преку компјутер да се конектирам на интернетот од 3г-то ?
Може, само 3г стикот да не е кодиран на т-мобиле или слично
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Може, само 3г стикот да не е кодиран на т-мобиле или слично
Го анблокирав со некоја пиратерија. Беше блокиран. Али сеа пробувам да го сетирам на вип...

http://prntscr.com/19au7o

Ќе може малку помош .. частам пиво ^_^
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Го анблокирав со некоја пиратерија. Беше блокиран. Али сеа пробувам да го сетирам на вип...

http://prntscr.com/19au7o

Ќе може малку помош .. частам пиво ^_^
Уф не сум поврзувал до сега, ај почекај некој да пише
не ти дава нет?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Уф не сум поврзувал до сега, ај почекај некој да пише
не ти дава нет?
Фала во секој случај ;) ... Не дава, dial number сумњам дека е тој ..

http://prntscr.com/19avjo

ја подесив мрежата на ауто, сега имам мрежа, ама има потешкотии да се конектира на интернет, можам да праќам пораки и слично али интернет јок бурда. Ова е без да ставам dial number , го оставив бланко.

еве најново .. http://prntscr.com/19ax1z
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.036
Во ONE имам 6 илјади денари бонус па размислувам да го земам овој телефон Alcatel Idol што ке кажете за телефонот ?? До сега го немам видено изгледа е нов..
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
27
Поени од реакции
4
Здраво ... Сакам да ве прашам дали некој знае или имал ЗТЕ кис и го надоградил андроидот ???
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Зашто фајл трансферот(преку блутут) помеѓу компјутерот и смартфонот ми е многу бавен ... само 30-50 килобајти во секунда(некогаш и по само 20 кб/с), да префрлам некое видео од само неколку мегабајти треба да чекам со минути а честопати и самата блутут врска паѓа/се губи во сред префрлање !
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Зашто фајл трансферот(преку блутут) помеѓу компјутерот и смартфонот ми е многу бавен ... само 30-50 килобајти во секунда(некогаш и по само 20 кб/с), да префрлам некое видео од само неколку мегабајти треба да чекам со минути а честопати и самата блутут врска паѓа/се губи во сред префрлање !
УСБ кабел мејби?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
УСБ кабел мејби?
Да, но самото поврзување на телефонот со компјутерот ми ги претвора сите фајлови на телефонот(и во внатрешната меморија на телефонот како и на мемориската картичка) во некаков .lnk формат и не се отвараат ... :confused:
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Некој да ми каже кој е подобар телефон LG Optimus L5 II или Zte Blade III Pro. Неможам да најдам никаде review за ZTE па ако има некој искуство нека сподели :)
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Некој да ми каже кој е подобар телефон LG Optimus L5 II или Zte Blade III Pro. Неможам да најдам никаде review за ZTE па ако има некој искуство нека сподели :)

Јесда секад сум на страната на докажани фирми,сепак во оваа компарација јас би одел на ЗТЕ. Повеќе причини има,можеш и сам да видиш на гсм. Исто така од некаде прочитав дека LG-то почнува да кочи после нормално користење,така да уште една причина повеќе да се земе ЗТЕ-то.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom