Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Најверојатно како и кај другите андроиди, кога ќе ја уклучиш песната клик на најдесно копчето од трите доле и треба да имаш сенд, шер или така нешто
или па во листата со песни задржи на песната и исто така опција треба да ти даде

ај па пиши, моментално не користам андроид
да со задржување на песната може да се прати :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
ми навлегло малку вода изгледа од што врнеше надвор во телефонот поточно кај бек копчето

проблемот е што свети копчето (некогаш и кога е исклучен си продолжува да свети) но не реагира на допир, пробав одма ја извадив батеријата го сушев со фен од сите страни ама џабе.... телефонот е WT19i, можам ли да пробам уште нешто или во сервис да видам што ке кажат
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
ми навлегло малку вода изгледа од што врнеше надвор во телефонот поточно кај бек копчето

проблемот е што свети копчето (некогаш и кога е исклучен си продолжува да свети) но не реагира на допир, пробав одма ја извадив батеријата го сушев со фен од сите страни ама џабе.... телефонот е WT19i, можам ли да пробам уште нешто или во сервис да видам што ке кажат
Јас би ти препорачал на сервиЗ, не е физичко копче некаде од страна пример туку е дел од кај тачот
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
пробав одма ја извадив батеријата го сушев со фен од сите страни ама џабе....
Убаво што си ја извадил батеријата, ама генерално такви ствари не се сушат со фен. Ја туркаш водата на друга страна, и може да направи беља повеќе. Подобро е да се стави во сад со ориз бидејќи тој ја упива водата.
 
Член од
15 август 2012
Мислења
310
Поени од реакции
500
Ако немаш BlackBerry World симни си инсталирај си, на него имаш вибер ... тоа ти е уствари маркет за ББ
http://appworld.blackberry.com/webstore/content/85455/
Симнав, инсталирав и по неколку пати ги прелистував сите апликации (посебно во BlackBerry World>Apps>Social>Social Networking) и го нема Viber. :( Дали тоа значи дека, овој модел не ја подржува таа апликација...?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Член од
9 ноември 2011
Мислења
143
Поени од реакции
10
нешто околу samsung galaxy y pro b5510
зошто секогаш се инст. во мемо.на телефонот и има ли можност прг да бидат во мемо картицката.
Проблем е што тел.има мала внатрешна меморија од 181мб.
Решение?
--- надополнето: 9 јуни 2013 во 05:39 ---
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
Која мемориска да ја земам за ЗТЕ Блејд?
Ќе кочи со 16гб?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Јас имав прво со два гб и кочеше многу после си купив од осум гб и работи супер така да би требало со 16гб да немаш гајле, поздрав :)
Така де ... зависи од класата т.е. брзината на трансфер, си пишува на мемориските
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
zdr imam soni erikson arc s moze li da mi dadete nekoj linka od kade mozam da simnam navigacija koj ke raboti bez internet i ke ima detalna karta na mk se razbira besplatno pozz
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Mи го блокираа моб поради премногу грешни обиди за паттерн-от. Чаре ? Меил и пасс џабе, 100 пати пробав фадсфадфасд. На гугл нешо пишува пробај со null како пасс, ама и тоа не сака... освен ресет има ли решение ? Се работи за хтц/
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Kaко фајловите од .lnk да ги вратам во нормална форма какви што си беа претходно ... ??!
Meморијата е полна но не се отвараат овие .lnk фајлови ... :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom