Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Толку нема избор на телефони, или јас не можам да најдам? Со буџет до кај 20.000 што би предложиле? На ново...
Moже нешто од Сони, имам моментално Џејмс Бонд Xperia T и новиот Xperia SL, или некој iPhone 4S neverlock... Пиши каков тип на телефон бараш?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Толку нема избор на телефони, или јас не можам да најдам? Со буџет до кај 20.000 што би предложиле? На ново...
Види овде или овде иако втоиот избор е WindowsPhone платформа но барем нема да лагува и да сецка по многу инсталирање и деинсталирање кај андроиди со средна класа,а ако пак инстистираш за андроид најубаво ова како и да е не се брзај нека каже другите членови што се поискусни од мене.
Патем ај види колку чинат Nexus 4-ка тоа прашај го Крале :)
 
П

Паган-др

Гостин
Moже нешто од Сони, имам моментално Џејмс Бонд Xperia T и новиот Xperia SL, или некој iPhone 4S neverlock... Пиши каков тип на телефон бараш?
Не верувам iPhone да зеам, мислам дека можам за тие пари подобро да извлечам од iPhone.

Овие другиве шо ми ги збориш, нови, со кутии, гаранции, као се?

Иначе, тип на телефон, стандард. Да има поголем екран (ок, не ко галакси ноут), интернет, добра камера, радио итн. За секојдневна употреба.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
se odluciv da kupam Samsung galaxy mini s3 od VIP na novo.. za tie pari dali imat nekoj da dajt pubav predlog ??
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Јас за некои си две недели ќе го продавам мојот Галакси Нексус, па ако има некој заинтересиран, нека пише. Купен од ВИП, гаранција до октомви, постојано во Otterbox Commuter (од USA, видео), одлично сочуван. Комплет со сите кутии, слушалки неотпакувани, лепенки како што е купен.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Јас за некои си две недели ќе го продавам мојот Галакси Нексус, па ако има некој заинтересиран, нека пише. Купен од ВИП, гаранција до октомви, постојано во Otterbox Commuter (од USA, видео), одлично сочуван. Комплет со сите кутии, слушалки неотпакувани, лепенки како што е купен.
Цена по ПП ако сакаш.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.058
Дечки футроли за трчање каде има? Од оние за рака што се прицврстуваат. Или евентуално ако продава некој од вас?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Значи го форматирав рутираниот телефон, и сега не сака ни супер усер да ми го отвори, нити роот еџплорер. Незнам зошто. Чаре?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Дечки футроли за трчање каде има? Од оние за рака што се прицврстуваат. Или евентуално ако продава некој од вас?
Имам со димензии и отвори како за сите модели на iPhone/iPod Touch и секако телефони со слична димензија
и за Samsung Galaxy S1/ S2 со димензии и отвори + секако телефони со слична димензија

Бои ... црна, бела, црвена, плава, розева
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Ајде помогнете,пошто ќе сокршам и телефон и компјутер.
Пред 2 дена компјутерот го однесовме на форматирање,до тогаш кога ќе ставев усб-то од телефонот,без проблем се појавуваше иконката во my computer за телефонот и така си ставев песни,слики итн од тел на ком и обратно.Од кога ми го донесоа компјутерот од форматирање,бутам усб-то и не ми излага никаква икона во my computer.Ми излева долу десно(кај саатот) една иконка, кога кликнувам на неа ми излага HI-SPEED USB Device Attached To non HI-SPEED Hub.Одоздола имам via usb enbanched host controller и одоздола usb root hub (8ports).

Што да направам за да се врати иконката во my com?
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Ајде помогнете,пошто ќе сокршам и телефон и компјутер.
Пред 2 дена компјутерот го однесовме на форматирање,до тогаш кога ќе ставев усб-то од телефонот,без проблем се појавуваше иконката во my computer за телефонот и така си ставев песни,слики итн од тел на ком и обратно.Од кога ми го донесоа компјутерот од форматирање,бутам усб-то и не ми излага никаква икона во my computer.Ми излева долу десно(кај саатот) една иконка, кога кликнувам на неа ми излага HI-SPEED USB Device Attached To non HI-SPEED Hub.Одоздола имам via usb enbanched host controller и одоздола usb root hub (8ports).

Што да направам за да се врати иконката во my com?
Исклучи-Оклучи телефонот и пробај пак?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ајде помогнете,пошто ќе сокршам и телефон и компјутер.
Пред 2 дена компјутерот го однесовме на форматирање,до тогаш кога ќе ставев усб-то од телефонот,без проблем се појавуваше иконката во my computer за телефонот и така си ставев песни,слики итн од тел на ком и обратно.Од кога ми го донесоа компјутерот од форматирање,бутам усб-то и не ми излага никаква икона во my computer.Ми излева долу десно(кај саатот) една иконка, кога кликнувам на неа ми излага HI-SPEED USB Device Attached To non HI-SPEED Hub.Одоздола имам via usb enbanched host controller и одоздола usb root hub (8ports).

Што да направам за да се врати иконката во my com?
Нема да беше лошо да кажеш што телефон имаш
Инсталирај усб драјвери за телефонот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom