Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Можеше да напишеш само дека не бидува или дека телефонот не е компатибилен, не мора да парафразираш. :tapp:
Хахаха па ти сакаш така да напраиш, на најобичен телефон сакаш да ставиш андроид па и било каков друг оперативен систем е невозможно
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
На LG GS290 Cookie Fresh на краевите на дисплејот почнаа да ми се прават како дамки од влага, кои бавно се шират кон центарот на дисплејот. На истите места не фаќа допирот. Што е проблемот, треба таа фолијата да се смени или? И колку би ме чинело тоа?
Фабрички било тоа,после одредено време да се заебе тачот. Знам 2јца што ги имаат овие телефони и што менуваа тач. Читав за ова многу на интернет,али истото го кажуваат. :)
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
У право си ... веројатно тоа е најдобриот телефон што си го фатил во рака :pos:
Ако си купил некој си ајфон или каков и да бил твојот „НАЈУБАВ“ телефон не мора да си лицемерен со тоа. Не можат сите со тебе. Секој си го фали своето. Можеби не е најдобар мојот телефон ама немаше потреба да ме цитираш ако немаш решение за тоа што прашав, само развиваш дискусии без потреба. :tapp:
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Moже некој да ми помогне да ми каже колку е цената на 1МБ интернет во постпејд на Т-мобиле?

Ви благодарам.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Moже некој да ми помогне да ми каже колку е цената на 1МБ интернет во постпејд на Т-мобиле?

Ви благодарам.
Во заависно од тарифниот модел на постпејд, цената за 1мв се движи од 10 до 17,7 денари.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
More sum imal slucaevi na neinformiranost i poveke od 25denari od mb kade sto platile :D
zatoa najubavo e ako ste prepaid - odnapred da si kupite mb/gb nekoj internet paket ili ako ste postpaid vo samata pretplata uste edna internet paket pretplata da si napravite.
Pr. jas sum na One Bussines so 600 denari pretplata i si imam dodadeno za 590 denari mesecno 4gb :D
izvinete na latinicava :D
--- надополнето: Sep 25, 2011 10:17 PM ---
Фабрички било тоа,после одредено време да се заебе тачот. Знам 2јца што ги имаат овие телефони и што менуваа тач. Читав за ова многу на интернет,али истото го кажуваат. :)
naprotiv, nisto dosega vo tehnologijata ne sum sretnal sto e tempirano fabricki da se rasipe za odredeno vreme. Se e do toa kako go koristis i kako znaes da go koristis.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
пред две години барав дисплеј за тел. ми велеа дека го немало делот во МК :) батките ме имаат лажено :) добро :)
дисплеј за Motorola L9 се наоѓа во МК? и ако се наоѓа, колку како....
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
More sum imal slucaevi na neinformiranost i poveke od 25denari od mb kade sto platile :D
zatoa najubavo e ako ste prepaid - odnapred da si kupite mb/gb nekoj internet paket ili ako ste postpaid vo samata pretplata uste edna internet paket pretplata da si napravite.
Pr. jas sum na One Bussines so 600 denari pretplata i si imam dodadeno za 590 denari mesecno 4gb :D
izvinete na latinicava :D
--- надополнето: Sep 25, 2011 10:17 PM ---
Јас сум на пост паид, имам купено пакет од 1ГБ, ама проблемот е што они ја билдаат сметката и на крај ти одбиваат тоа што е вклучено во пакетот.

Пред некој ден кога проверив сметка, доживеам шок бидејќи сметката ми беше екстремно голема, па девојката од call центарот ми рече дека на крајот на месецот одбиваат за пакетот интернет. Дали ќе биде така, ќе видиме :)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
пред две години барав дисплеј за тел. ми велеа дека го немало делот во МК :) батките ме имаат лажено :) добро :)
дисплеј за Motorola L9 се наоѓа во МК? и ако се наоѓа, колку како....
Neznam kolku bi ti se isplatilo, kaj mene e 1900 denari so montaza :D
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
Neznam kolku bi ti se isplatilo, kaj mene e 1900 denari so montaza :D
каде тоа? :)
знеш..само месец сум го користел телефонот :) го купив од Германос :) го пратив на сервис таму, ми го вратија по месец, ми ја поништија гаранцијата, ми рекоа ако сакам да платам, им реков дека ќе си платам, тие го зедоа уште две недели и на крајот немало дел во МК за тој тел. а пред тоа се распрашав низ прилепскиве 'мајсторчиња за телефони' ... ист одоговор и од нив :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom