Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Acid, 14 декември 2005.

 1. Necrophilia

  Necrophilia GSM Модератор

  Член од:
  13 август 2006
  Мислења:
  7.638
  Допаѓања:
  136
  300 денари е кај мене, Алфа Мобил - за повеќе информации во потписот со зелени букви кликни на АлфаМобил :)
   
 2. degumenovski

  degumenovski

  Член од:
  10 март 2011
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  1
  Имам nokia n97 кинеска преку усб можи да служи како вебкамера што треба да инсталирам за да работи фала однапред :)
   
 3. Necrophilia

  Necrophilia GSM Модератор

  Член од:
  13 август 2006
  Мислења:
  7.638
  Допаѓања:
  136
 4. degumenovski

  degumenovski

  Член од:
  10 март 2011
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  1
  ај дај ми линк да долнодирам
   
 5. Necrophilia

  Necrophilia GSM Модератор

  Член од:
  13 август 2006
  Мислења:
  7.638
  Допаѓања:
  136
  модел и бренд?
   
 6. degumenovski

  degumenovski

  Член од:
  10 март 2011
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  1
 7. Necrophilia

  Necrophilia GSM Модератор

  Член од:
  13 август 2006
  Мислења:
  7.638
  Допаѓања:
  136
  Нема таков модел, мислев на моделот позади под батеријата ZEST, CECT, ZTE blabla
   
 8. joco14

  joco14

  Член од:
  15 септември 2011
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  dali nekoj znaj mrezen kod za alkatel ot 807 za t mobile da go odkodiram
   
 9. Sasha

  Sasha Гостин

  Da bese besplatno mobilari nemase da postojat,taka d najubavo idi si vo najbliskata mobilara i tie ke ti pomognat vo vrska so kodot koj ti treba,pozdrav :)
   
 10. mkgunner

  mkgunner

  Член од:
  8 септември 2008
  Мислења:
  7.026
  Допаѓања:
  4.278
  LCD Екран за SonyEricsson W705?
   
 11. Nikolaben2 @ YT

  Nikolaben2 @ YT Carspotter

  Член од:
  11 јули 2009
  Мислења:
  1.396
  Допаѓања:
  881
  Колку кошта само менување на маска за Nokia 6220 Classic,јас имам претходно купено маска ...
   
 12. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  5.646
  Допаѓања:
  1.349
  Можеш и сам да си ја смениш, лесно се менува. Земи трзалица, штрафцигери мали и готово.
   
 13. nigo

  nigo

  Член од:
  25 октомври 2008
  Мислења:
  481
  Допаѓања:
  61
  Ај ако има некој Alcatel 890 нека ми кажи дали е задоволен од телефонот или не вреди да се купи.
   
 14. Filipcco

  Filipcco

  Член од:
  20 септември 2011
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  2
  Имам едно прашање ... Ако може некој да ми каже како да ја отклуцам мемориската картичка на мобилниот.Имам nokia x3-00 и пред некое време му правев update на софтверот . Ама од тогаш мобилниот ми бара пассворд кога сакам да влезам на мемориската картичка( а јас не го знам :mad:). Дали ке мозе да се најде некое решение или да купувам нова картичка ??? !!!
   
 15. Necrophilia

  Necrophilia GSM Модератор

  Член од:
  13 август 2006
  Мислења:
  7.638
  Допаѓања:
  136
  Јас знам, ама чини 500 денари :)
  --- надополнето: Sep 20, 2011 7:56 PM ---
  1200 :)
   

Сподели преку: