Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Ај ако има некој Alcatel 890 нека ми кажи дали е задоволен од телефонот или не вреди да се купи.
Колку пари толку музика, ниско буџетен андроид телефон, слабо резервни делови, никаква подршка но се на се ако планираш да го земаш на договор 2 години вреди, ќе го користиш тоа време па после и да рикне те следува друг. Во вип на претлата од 590 ден е 999 ден, за тие пари мое мислење е дека вреди :)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Скапо батуш, за 800 ми нудат :cautious:
Убав контраст :P
--- надополнето: Sep 21, 2011 8:33 AM ---
Колку пари толку музика, ниско буџетен андроид телефон, слабо резервни делови, никаква подршка но се на се ако планираш да го земаш на договор 2 години вреди, ќе го користиш тоа време па после и да рикне те следува друг. Во вип на претлата од 590 ден е 999 ден, за тие пари мое мислење е дека вреди :)
Ако некој има ваков телефон - му нудам н95-8гб или што и да посака појако, со реална доплата. Ми треба за експериментирање...
 
T

The Blob

Гостин
На LG GS290 Cookie Fresh на краевите на дисплејот почнаа да ми се прават како дамки од влага, кои бавно се шират кон центарот на дисплејот. На истите места не фаќа допирот. Што е проблемот, треба таа фолијата да се смени или? И колку би ме чинело тоа?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
На LG GS290 Cookie Fresh на краевите на дисплејот почнаа да ми се прават како дамки од влага, кои бавно се шират кон центарот на дисплејот. На истите места не фаќа допирот. Што е проблемот, треба таа фолијата да се смени или? И колку би ме чинело тоа?
Менувај тач
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Убав контраст :P
--- надополнето: Sep 21, 2011 8:33 AM ---

Ако некој има ваков телефон - му нудам н95-8гб или што и да посака појако, со реална доплата. Ми треба за експериментирање...
Епа то е, од сите најскап си ти :eek:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
На LG GS290 Cookie Fresh на краевите на дисплејот почнаа да ми се прават како дамки од влага, кои бавно се шират кон центарот на дисплејот. На истите места не фаќа допирот. Што е проблемот, треба таа фолијата да се смени или? И колку би ме чинело тоа?
Тачот не ти чини
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Приватна порака, со цена од мене имаш.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Како да инсталирам android os на мојов телефон Samsung S5260 Star II, и каде да видам дали мојов телефон е компатибилен со андроид ос? :)
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Како да инсталирам android os на мојов телефон Samsung S5260 Star II, и каде да видам дали мојов телефон е компатибилен со андроид ос? :)
Не е можно тоа. Цел месец потрошив на ова и ништо не најдов. А, не најдов ни една тема за истиов телефон. Ако најдеш нешто сподели :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Како да инсталирам android os на мојов телефон Samsung S5260 Star II, и каде да видам дали мојов телефон е компатибилен со андроид ос? :)
Од магаре коњ тркачки не бидува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom