Постои ли љубов?

Волшебник

....твој избор....
Член од
16 мај 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Постои јас сум жив сведок за тоа......
 
Член од
26 јуни 2007
Мислења
310
Поени од реакции
15
^Cutie^ напиша:
Гарантирам оти постои!!!!Друго не кажувам, не објаснувам и сл...Ама чим јас тврдам да знаате оти е стварно така... :wub::pipi::wub:
Штом ти тврдиш, веќе сите знаеме дека љубовта постои. Сите спротивни мислења паѓаат во вода.
 

bluu

Доктор по општесвени науки
Член од
22 февруари 2007
Мислења
213
Поени од реакции
4
Pa Mislam Da :)

Ama Naucno bilo dokazano deka samo 1 godina postoi lubov posle toa e obicna maska...so znam taka procitav :salut:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
KrToT напиша:
Епа ајде убедете ме дека постои љубов ......ајде чекам ....нема љубов! само чиста психа егоист сум па шо ајде шо ми можете ....ете баш ова е психа
krt nikoj nemoze da te ubedi dali postoi ili ne postoi, site veruvaat vo razlicni nesta, onoj koj e razocaran ke ti rece ne postoi, toa samo e iluzija, onoj na kogo mu e ubavo ke ti kaze deka postoi...a mene iako ne mi e ubavo ti kazuvam deka postoi i iako sum razocarana na toa pole sepak ti vikam deka postoi...i pokraj toa sto sum vecen pesimist pak ke ti recam postoi, samo e prasanje na vreme koga ke se pojavit...i znaes koj ke ti go dokaze toa...zenskata koja ke te napravi da se pocuvstvuvas sreken, onaa koja ke pravi da se cuvstvuvas ubavo koga si so nea, da ti treperi glasot i onaa koja edvaj ke cekas da ja vidis, gusnis i bacis :smir:..toa e ljubov i taa zenska ke ti ja dokaze, a ako sega ja nema, veruvaj ke se pojavi naskoro...zasluzuvas nesto ubavo vo zivotot!:helou:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
точкест напиша:
А добро некој да дефинира што е тоа љубов може ли?
Пер, неможеш да најдеш дефиниција за љубовта што ќе одогвара на секоја личност.
Знаеш, збир на чуства и моменти што ти го одземаат здивот.. трперење при секое гушкање и љубење, вниманието, недостиг на личноста..и уште многу работи.. секој различно го чуствува тоа.. знаеш делумно исто но сепак различно..

Да постои но тешко се наоѓа она правото. Нешто како обична видео игра, треба да поминеш низ многу левели за да дојдеш до „главното“. И едноставно да уживаш после тоа.

:helou:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Крт го гледаш ли воздухот кажи ми па да речеш дека љубов не постои,не си бил заљубен па да кажеш дали постои или не.Чувство е тоа неможе да се опише и да сакаш неможеш да му се доближиш.Тоа доаѓа а не се бара.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Вчера како сум се изнаљубил.
Најсовршена љубов е кога ја запознаваш, се ебете и после никогаш не ја гледаш повторно.
Ех, љубов.:)
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Никола напиша:
Вчера како сум се изнаљубил.
Најсовршена љубов е кога ја запознаваш, се ебете и после никогаш не ја гледаш повторно.
Ех, љубов.:)
...epa sea...kratko ali slatko nekad i toa e u redu...:zver:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
љубов???
па искрено љубов е чуство за мене,некогаш постои некогаш не.
тоа иде како љубов наспроти омраза (јебига незнам што пишам:))
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
nie postoime poradi ljubovta ,celoto choveshtvo,no od ljubovta vistinska koja dava no ne bara nishto za vozvrat.davaj toa e ljubov,pravi go ona so tebe sakash da ti go pravati ne misli za toa dali kje ti vozvratat.taka ke bideme site srekni izadovolni:toe:
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
imash kontradiktornost,se slozuvam so poslednoto deka e ljubovta nasekade okolu nas,no na pochetokot velish deka se ragja vo nas.razmisli
 
M

**MEMORY**

Гостин
Постои. До пред некој месец сигурно друго мислење ќе имав напишано за темава, ама сега тврдам дека постои. Сведок сум за тоа...
 
R

reactive89

Гостин
Дефинитивно ПОСТОИ!!! Само на нас ни останува да ја најдеме вистинската љубов!!! Иначе, за љубов постои љубов, без неа ниеден човек нема да успее да преживее, ако не верувате пробајте па ќе видите, хахаха
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Pa bi trebalo da postoi nekj vika ne a nekoj vika da pa ako si osetis ti na svoja koza ke kazes pravo kako e.A jas mislam ako imas nekoja osoba sakana ke se pojavi i druga sakana pa posle misli ti sto ke pravis.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom