Постои ли љубов?

С

Сатори

Гостин
~*~

Љубовта е тоа што не движи кога светот се руши ... мора да постои.Едноставно мора.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Независно што се случува,и во какви размери,љубов имало,има,и ќе има!Колку само митови,легенди,па и вистинити историски и сегашни настани говорат за тоа дека цели војни се воделе само за нечија љубов,колку случаи има на луѓе кои и кога веќе се во животот им било одземено,живееле само во името на љубовта,а да не говорам колкумина умреле во нејзино име.Љубовта е нешто најсвето кое никогаш нема да исчезне!
 

Formalicious

Линолеум
Член од
23 декември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
Ма, постои љубов, не дека не постои, ама на некои мора да им се забрани да се расрфрлаат со тој збор или погрешно да го доживуваат тоа чувство, па да предизвикувата бели наоколу. :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Постои љубов,но оние кои не ја имаат најдено сеуште,тврдат дека не постои.Љубовта е околу нас,ние само треба да ја прифатиме со сите нешта кои таа ги носи со себе.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Па нормално дека постои, love makes the world go round!
И уште нешто, ко што кажа некој пред мене, мислам дека такво нешто, толку силно и свето, никогаш нема ни да исчезне!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Постои. Таа е секаде опкружена околу нас некои ја забележуваат други не но таа секогаш постоела постои и ќе постои.
 
Член од
11 август 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
I jas mislam deka ljubovta postoi.Uste od pocetokot na svetot taa postoi bidejki vo celata vselena toa e najmoknoto custvo koe ne odrzuva vo zivot.Zboruvam za ljubov vo koja ne mozete da ziveete bez partnerot no stom ste so nego vie ste posilni od site planeti zaedno.Vo denesno vreme ja ima se pomalku i pomalku, denes na moda e omrazata i sebicnosta tie se dve "sestri " bez koi nie ne mozeme da ziveeme a ne sme svesni za toa.Denes lugeto se rasipani do taa mera sto ke napravat se za da si ugodat na samite sebesi i da se istaknat vo ovoj svet vo koj pogolemite gi gazat pomalite, posilnite gi pokoruvaat poslabite... Treba da se zaprasame dali seuste postoi vistinska ljubov? Pogolemi se sansite da se zaljubime vo privlecna kola , vo nekoj partal koj e na moda , vo fudbalski klub ... Lugeto stanuvaat se poslepi pogluvi i ponemi kako tece vremeto. Toa ne e nisto tuku predznak deka nesto mnogu loso se slucuva so svetot sakale nie da priznaeme ili ne. Zatoa treba da ima se poveke ljubov megu nas i da ja sirime ne samo sprema partner od sprotivniot pol tuku i sprema bliznite bidejki i tie se isto taka vazni zatoa sto so niv go delime zivoto i iskustvoto.Ljubov definitivno postoi no taa vistinskata ljubov ja znaat se pomalku luge na zemjata.Zalno no vistinito.
 
Член од
24 април 2007
Мислења
47
Поени од реакции
0
зашо бе само заљубените зборат за љубов????:nesum:...........ја си поштуем само мајчина љубов , само таа е безрезервна, другото е се ..........
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Znam deka postoi ljubov samo retko koj ja ceni i koj veruva vo nea.Sum bila zaljubena i znam deka postoi.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Da postoi ljubov taoa e dve tela svrzani vo edno srce.I jas sum nemala nekoja ljubov vistinska ima vreme za se:love2:
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Ја мислу дека постои... па сга за вас незнам.... :) позз
 
Член од
22 јули 2007
Мислења
53
Поени од реакции
5
ljubov postoi DA
ama samo togas koga e vozvratena a koga ne e toa vejke ne e ljubov toa e zelba za da dobies ljubov...
LJUBOV E EDNA DUSA SPOENA VO DVE TELA
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
Љубов ??? Што беше тоа ??
Според мене НЕ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom