Последен гледан филм

Статус
Затворена за нови мислења.

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
The Usual Suspects ...интересен филм мроа да се признае... им го препорачувам на сите кои не го гледале... мене на пола филм ми текна дека сум до гледал некогаш... инаку доста интересен и квалитетно ќе ги потрошите тој саат и 40.... оценка 8/10

 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
Некогаш незнам дали да пишувам во Предлог за филм или Последен гледан филм, и двете теми ми изгледаат исто. Создава забуна понекогаш, би требало да има само Предлог за филм, многу попрегледно би било така. Само предлог...

Инаку само што го изгледав Passengers (2008). Иако во жанрот стои хорор/трилер многу повеќе е надприродна драма. Нешто како комбинација од The Sixth Sense (1999), Senki (2007) и
Angel Eyes (2001) или друга по желба романса.

Приказната е помалку или повеќе предвидлива, го прави филмот лесен за гледање и за разлика од повеќето трилери не е потребно многу размислување. Се работи за група патници кои преживеале авионска несреќа но полека почнуваат да исчезнуваат. Во средината на приказната е професионалната врска помеѓу психијатарот Anne Hathaway и еден од патниците, која прераснува во романса.

Музиката во позадина потсетува на
Unfaithful (2002) само ја има многу повеќе и ја прави напнатоста помала. Главната актерка Anne Hathaway ја има во скоро сите сцени што е голем плус за филмот. Оцената на филмот засега (мал број на гласачи) е 6.2 што се должи најверојатно на првиот дел на филмот, кога после бурниот почеток со авионската несреќа следи предолго затишје... Но само заради последните сцени кои се преполни со емоции, од мене 7/10.

Ништо спектакуларно, но вреди да се види.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Сега на HBO го гледав:

Whisper


Ептен добар хорор/мистерија.
Оценка 9/10
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Се потсетував на младите денови,со ова филмче,само во HD.
Супер,не сум го гледал 10 години можеби :)
Класика,лекција за креативност и одлична глума од Робин Вилијамс...

 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Транспортер 3



Quantum of Solace - Искрено повеќе очекував од филмот иако слушнав дека бил далеку послаб од минатиот дел.Никаква креативност не видов во филмот испаѓа како со сила да излезен филмот.Му кршат репутација на Даниел Крег со овакви работи :)

 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Го гледав *рандом глуп филм*, а во главна улога беше *рандом глуп глумец*

Се на се, оценка *потпросечна оценка по дифолт*



Да, на HDTV го гледав.

 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Fraktura.
Mi se dopadna.Imam slabost kon Entoni Hopkins,ama ne bese los filmot.Ama,mozese da se izvleci na krajot,ponepredvidliv ke bese.Ne sakam ic happy end kraevi.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom