Попладневна дремка?

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Standard me faka dremkaa i ako nelegnam da otspijam ne funkcioniram posle
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
32
Поени од реакции
0
Нц.
Скори никогаш.
Попладневна дремка = залудно изгубено време.
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
спијам ако ми дојде дремка си легнувам, зависи колку сум изморен некој пат спијам по 4-5 саата, и кога ке разбудам ме мрзи да станам од креветот,
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Кога сум 1 смена скоро секој ден преспивам по саат ипол кога ќе се вратам дома. Најчесто тоа е од 2 до 3.30 а се случува некогаш да легнам покасно накај 5. Најчесто морам да преспијам малце зашто навечер легнувам касно и ме фаќа криза штом се вратам од школо.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Aко немам премногу обврски, дремка од час-два не ми бега. Особено ми е убаво летно време, кога е изгор жешко да мавнам еден млак туш и после дремка. Мммм...
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
обично кога сум прва смена во школо ми сае спие после дека рано станувам и не сум наспан убаво
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Сакам да спијам кратко пред да почне да се стемнува. :vozbud:
Обожавам мрак, многу убаво и мирно заспивам тогаш, башка се будам во темно. И после тоа апетитот ми е... :icon_conf
Убајни. :pipi:
 
V

Viktoranius

Гостин
Кога се враќам од школо кога сум 1 смена, секако ми требат 2 часа попладневно спиење.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Никогаш...премногу ми е пензионерски тоа :toe: башка после може да ме боли глава вака кога си станал тогаш нема легнување до 12 на полноќ
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Ne mozam da spijam preku den.Edno leto uprono probuvav okolu edna nedela i na kraj se otkazav..:pos:Kolku i da sum umorena i nenaspana ke izdrzam do vecer,a ponekogas sakam da mozam da si odmoram sat do dva.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Кога сум дома без разлика колку касно да станам често практикувам да спијам во текот на денот.

Во последно време поради тоа што излегувам насабајле во 8 а се враќам дома во 20 часот т.д. неам време за спиење дома преку ден буквалнно скоро секој ден ми се случува околу 14-15 часот една психолошка и умствена блокада толку многу ми се спие што не можам да зборам. Во тој случај едно јако нескафе (од кое више станав зависен) и после тоа сум како да сум стиснал рифреш.
 

_M@tR|x_

ПрвоТимец
Член од
1 декември 2007
Мислења
115
Поени од реакции
1
Кога сум 1 смена мора да поспијам малку.:toe:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Колку често практикувате да легнете попладне и да се одморите?
Сакате ли да спиете попладне?
Дали сметате дека е само губење драгоцено време или пак супер шанса за одмор,особено ако сте станати рано одсабајле?
До пред околу 5-6 месеци обавезно по факс легнував да отспијам не ме држеа очи отворени,што се вели сакав да отспијам некој саат за после да можам да продолжам со други работи учење,шетање и сл,но во последно време немам време за таа активност...станувам сабајле одам на факултет(кога како) и после тоа на работа се до 9 значи цел ден ми е поминат надвор од дома нема време за попладневно спиење...а ми фали :(
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Колку често практикувате да легнете попладне и да се одморите?
Сакате ли да спиете попладне?
Дали сметате дека е само губење драгоцено време или пак супер шанса за одмор,особено ако сте станати рано одсабајле?
Не спијам попладне, немам време за тоа.:luta:
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Aко нокта сум спие 4-5 саати, навагам време па ако треба. ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom