Попладневна дремка?

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Колку често практикувате да легнете попладне и да се одморите?
Сакате ли да спиете попладне?
Дали сметате дека е само губење драгоцено време или пак супер шанса за одмор, особено ако сте станати рано?
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Многу ретко спијам попладне иако обично ме фаќа дремка, поспаност, ко на пример сега во моментов. Некако ми се чини како да ќе ми отиде денот.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Коа сум прва смена редовно спијам,ако не сум наспан неможам ништо да правам
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Уфф сега сум на работа, а баш си размислував, како би си легнал да бев дома, да се одморам :sleepy: инаку и кога не сум на работа, немам време за попладневна дремка :toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.561
Поени од реакции
48.119
Ааауфф нема послатка работа еј порано од школо 1ва смена стасување дома у 14 набрзина јадење скапан уморен едвај пижама облакам и пупунец до кај 19 се будам цела перница излигавена(најсладок сон) после нагон за благо ненормален и кафе легнува ко кец на десетка Нема поубава работа мада одамна не ми се десило....
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Многу ретко ми се случува, само ако сум премногу уморна и времето надвор е облачно па може да спијам попладне иначе не, вечерниот сон и денскиот во никој случај не може да бидат еднакви барем за мене и што кога ќе го преспијам цел ден? Ама баш губење време...
 
N

NeMiRnA

Гостин
Ууууф да...неможам да издржам и си легнувам,какво сака нека е времето,ама трагичното е што обично ми се случува ради не преспаната ноќ ради учење или дремење на компјутер,што по ефективно би било истото тоа да го направам преку ден,а навечер да спијам.
Таа попладневна дремка,не е ни дремка,се оставам по 3 саати.Нема спас.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
денес..од сабајле имав 7 напорни часа..едвај чекав да стигнам дома..стигнав дома фрлив ташна измив раце..облеков пижами некако..и фрц одма у кревет..на спиење..значи одговорот е да но сепак само кога сум прва смена у школо..голема спанка сум па не се задоволувам ни со сонот што го иам попладне:pos:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Кога сум многу изморена легнувам одма после школо и додека не ме разбуди некој - спијам ко заклана:)
Прееска така ме разбудија и иако првата реакција ми беше ненормално нервирање - после бев мнооогу среќна;)
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Леле колку ми е мерак онака ко ЌЕ СИ МИГНАМ ПОПЛАДНЕ едно пола саат. Лелееееееј мераци. После тоа пиеш кафе и идемо на попладневна сесија учење.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Никогаш не спијам попладне, освем многу ретко обично ја чекам вечерта - обожавам да спијам во потполн мрак.
 

**Buli**

засекогаш дете!!!
Член од
3 декември 2007
Мислења
125
Поени од реакции
2
Лелееее, поладневна дремка и кафе после тоа....абе мераци!!
...ама дремење си усул...некад знае и да ми отиде денот, али ај, бар сум си се наспала ко чоек:kesa:
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
92
Поени од реакции
0
Редовно си спијам по 4 саата преку ден,ама ако станам у 4 попладне
нема зошто да спијам:)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
Порано спиев, а сега поретко бидејќи ретко станувам рано, инаку знаев да спијам и по 4-5 часа, тоа кога бев средно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom