Попис 2021

Член од
8 мај 2013
Мислења
7.887
Поени од реакции
25.605
Мицковски ги повика граѓаните да се попишат.

Симптоматично Европска комисија сабајле со соопштение, сега Мицко. Во соопштението освен што повикува на масовен попис, ептен ги напаѓа левица како анационални и антимакедонски структури. Ако на некој не му беше јасно дека дпмне одработува за заев и меѓународната, еве уште една потврда. Левица останува единствена антипопис партија во државава. Дури и да успее пописот, голема победа ќе биде ова за нив. Ќе приберат прилично голема бројка на незадоволни дпмне гласови.
Тоа што ВМРО-ДПМНЕ го направи уште на почетокот на оваа година беше практично да во тоа време пописот се одложи и пописот тогаш се одложи за да се реализира сега, во септември. Зошто? Затоа што ние сега реализирајќи го сега пописот можеме веднаш за време на локалните избори го исконтролираме, бидејќи сега на локалните избори ние ќе имаме фингерпринт терминали и тоа ќе ни биде првиот индикатор дали владата и ДЗС го завршиле пописот како што треба, истакна Мицкоски.


WTF му е на чоеков :pos:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.891
Поени од реакции
7.183
Тоа што ВМРО-ДПМНЕ го направи уште на почетокот на оваа година беше практично да во тоа време пописот се одложи и пописот тогаш се одложи за да се реализира сега, во септември. Зошто? Затоа што ние сега реализирајќи го сега пописот можеме веднаш за време на локалните избори го исконтролираме, бидејќи сега на локалните избори ние ќе имаме фингерпринт терминали и тоа ќе ни биде првиот индикатор дали владата и ДЗС го завршиле пописот како што треба, истакна Мицкоски.


WTF му е на чоеков :pos:
Ова како кога женска ти ќе те фати дека си риплајнал на некое вознемирувачко стори, па се вртиш у круг и бараш некои тотално нереални изговори зошто уствари ти не си риплајнал заради цицките на типката „ama ne be stvarno me interesirase kaj e slikana, sakav da proveram za zaedno da ideme tamu“.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.657
Поени од реакции
27.705
Тоа што ВМРО-ДПМНЕ го направи уште на почетокот на оваа година беше практично да во тоа време пописот се одложи и пописот тогаш се одложи за да се реализира сега, во септември. Зошто? Затоа што ние сега реализирајќи го сега пописот можеме веднаш за време на локалните избори го исконтролираме, бидејќи сега на локалните избори ние ќе имаме фингерпринт терминали и тоа ќе ни биде првиот индикатор дали владата и ДЗС го завршиле пописот како што треба, истакна Мицкоски.


WTF му е на чоеков :pos:
Во основа, тезгерево е радосно дека му дозвололе да користи апаратче со кое планира да ја оправи судбината на државата , иако добро знае дека од рано сабајле на денот на избори во индијанските средини тоа спасоносно апаратче ќе биде одма или попарено со чај или фрлено низ прозор.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.454
Поени од реакции
1.994
Ако ништо друго многу сме далеку од албанците кога се работи за сплотеност.

За да успее или не успее пописот мора сите да отвориме или да не отвориме. Нешто што Албанците успешно го направија и пак ќе го направат.

Еве и вториот ден измина и сеуште партииве си играат курот со македонскиот народ. Пак мириса на иста ситуација како и со референдумот, и тоа само бидеќи по кој знае кој пат не успеваме да се договороме.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
7.887
Поени од реакции
25.605
Во основа, тезгерево е радосно дека му дозвололе да користи апаратче со кое планира да ја оправи судбината на државата , иако добро знае дека од рано сабајле на денот на избори во индијанските средини тоа спасоносно апаратче ќе биде одма или попарено со чај или фрлено низ прозор.
Ама како ќе ги споредува резулатите од локални со резулатите од пописот кога резултатите од пописот ќе бидат објавени тек во декември или јануари? :pos:

Плус тие од пописот се од сите граѓани вклучувајќи и малолетни. Ќе им праи некој breakdown па после математички анализи дали се совпаѓаат или не па ќе одлучува дали да ги признае резулатите?

Овој е тежок малоумник жими се :LOL:
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
983
Поени од реакции
278
Мицко е човек на Заев.
Заев го пушти Грујо.
Мицко среди промена на име.
Заев не го суди Мицко.
Мицко прај попис.
Заев прај отпис.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
2.319
Ако ништо друго многу сме далеку од албанците кога се работи за сплотеност.

За да успее или не успее пописот мора сите да отвориме или да не отвориме. Нешто што Албанците успешно го направија и пак ќе го направат.

Еве и вториот ден измина и сеуште партииве си играат курот со македонскиот народ. Пак мириса на иста ситуација како и со референдумот, и тоа само бидеќи по кој знае кој пат не успеваме да се договороме.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
Ne e bash taka.

Makedoncite se mnozinstvo i relativno pogolem broj vo sporedba so albancite i nerealno e da se ochekuva da nastapat sploteno kako niv.

So delumnata neposlushnost na popisov, najpovolen ishod za nas makedoncite e da se validira istiot institucionalno so nekakva nerealna brojka kade sto albancite srazmerno na site popishani bi bile 30-40-50% od vkupnoto naselenie.

Ovoj rezultat bi bil povod za masovni protesti i neredi od nasha strana. Mozebi tokmu ovoj popis ke bide treskata shto ke go protrese hostot za da ovoj gi isfrli malite beli crvesti paraziti od stomakot, sto go cicaat poslednite dve decenii.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
983
Поени од реакции
278
Ne e bash taka.

Makedoncite se mnozinstvo i relativno pogolem broj vo sporedba so albancite i nerealno e da se ochekuva da nastapat sploteno kako niv.

So delumnata neposlushnost na popisov, najpovolen ishod za nas makedoncite e da se validira istiot institucionalno so nekakva nerealna brojka kade sto albancite srazmerno na site popishani bi bile 30-40-50% od vkupnoto naselenie.

Ovoj rezultat bi bil povod za masovni protesti i neredi od nasha strana. Mozebi tokmu ovoj popis ke bide treskata shto ke go protrese hostot za da ovoj gi isfrli malite beli crvesti paraziti od stomakot, sto go cicaat poslednite dve decenii.
Тебе од штаб ти кажаа 30%?
Соживот има со Албанците, отсекогаш имало. Сме се бореле заедно.
Сега намерно не делат и поделуваат на вакви и такви и нормално не може да се спогодиме.
Единствена светла точка е Левица со тоа што ќе воведе Нов Социјализам и правата на сите етникуми ќе бидат еднакви со Македонците. Само што сите тогаш ќе мора да зборат само Македонски.
Дрн мрн јариња тоа е. Социјализмот може да биде подеднакво успешен како Капитализмот.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.662
Поени од реакции
64.261
И премиерот и лидерот на опозицијата докажаа дека се луѓе без свое јас, а тоа е најзаебано за еден народ чим таквите претендираат да ја водат или веќе ја водат државата...
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
101
Поени од реакции
38

Ете еден текст кој нема да ви се допадне на вас. :)
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.709
Поени од реакции
58.219

Ете еден текст кој нема да ви се допадне на вас. :)
Е ова непријатно ме изненади. Јас очекував Мицковски да се залага за националните интереси.
:lolzz:
СДСМ се неспособни идиоти. Мислат дека Мицковски некому значи нешто.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
13.515
Поени од реакции
20.362

Ете еден текст кој нема да ви се допадне на вас. :)
Овој гревов жив бил?
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
1.312
Поени од реакции
4.758

Ете еден текст кој нема да ви се допадне на вас. :)
Би гледал боја како се суши него да го читам Жарко Трајаноски.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.709
Поени од реакции
58.219
Ахмети ги убутал сите Албанци од цел свет у пописов, луѓе што никад не ни стапнале овде, ама сеа било битно ние да се попишеме.
Не.
Не учествувам во тоа предавство, не давајќи му валидност. Па макар сам, еден, единствен бил.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
919
Поени од реакции
1.077
Прочитав некаде во Неделата на интернет изјава од државниот завод за статистика, дека во план е прво како приоритет да се попишуваат домаќинствата во урбаните градски средини а подоцна во подоцнежна фаза од пописот да се попишуваат руралните средини низ државата.

На прекинатиот попис така и беше, пописот траеше некаде 7-8 денови пред да го прекинат, и кај мене дома не дојдоа ( дека живеам во рурална средина).
А кај моите пријатели и познаници кои живеат во урбани централни градски средини кај скоро сите нив дошле попишувачи во таа прва седмица од пописот.


И сега така ќе биде, кај мене да ги очекувам после 20 Септември.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom