Попис 2021

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
38.285
Поени од реакции
62.678
Апостол Симовски: Проблемот не е во нивната апликација, туку во интернет мрежата


Демант на Телеком: Немавме никакви проблеми со интернет конекцијата ниту пак во текот на денот имаме добиено пријава
Автоматски споено мислење:

Ќе лажеме дека е до конекцијата, ама на никој не му текна прво да им каже на Телеком.

Овие се неспособни на епско ниво. На Грујо требаше детективска истрага да му се праи, за да се откријат вакви работи.
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.551
Апостол Симовски: Проблемот не е во нивната апликација, туку во интернет мрежата


Демант на Телеком: Немавме никакви проблеми со интернет конекцијата ниту пак во текот на денот имаме добиено пријава
Автоматски споено мислење:

Ќе лажеме дека е до конекцијата, ама на никој не му текна прво да им каже на Телеком.

Овие се неспособни на епско ниво. На Грујо требаше детективска истрага да му се праи, за да се откријат вакви работи.
Брату да не си фриленсер ?
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
858
Поени од реакции
2.101
Климава ти е тезата. Тезата не ти држи дека пописот првично е организиран за да се наместе, односно албанците да се 30% или колку и да се, иако со години тука верглате сите патриоти дека албанците се под 17%, па сега магично ќе им скокне бројката над 28%.
Едноставно, државава мора да организира попис, со сите свои (не)способности. Пописот нуди и други информации кои не можат туку така да се фалсификуваат. На пример во какви станбени услови живеат македонските граѓани, особено во време на пандемија. Колку станови се празни, колку се населени. Колку млади и стари луѓе плаќаат кирија и што во иднина државата треба да направи со тоа. итн. Доволно за да се попишеш и да учествуваш во оваа не толку важна за македонштината операција.
Го боли таквото груби или османи за тоа во какви станбени услови живеат македонските граѓани..
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
38.285
Поени од реакции
62.678
Да се потсетиме: Во 2011 година, ДУИ заедно со албанската опозиција го бојкотираше пописот, кој пропадна после 10 дена од неговиот почеток. Никој не беше казнет од бојкотирачите на пописот.
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.551
Каква смејурија, пак им падна софтверот . . . Гарант нешто е сјебано со базите а они ќе се вадат со конекција како и по обичај.. Вечна да е СЕВЕРНА
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
13.142
Поени од реакции
21.723
Да се потсетиме: Во 2011 година, ДУИ заедно со албанската опозиција го бојкотираше пописот, кој пропадна после 10 дена од неговиот почеток. Никој не беше казнет од бојкотирачите на пописот.
...јеп,
ама кој беше тогаш на власт, не е исто, Камчев се уште неосуден лежи во истражен затвор и не го пуштаат под никаков услов нит кауција, нит лоша здравствена состојба, а Кичеец ем осуден издржува казна, па го пуштиле ејјј цел месец дена, поради здравствени проблеми а вози кола па уште собраќајка, па ова, она ...причам ти причу, сега нема заебанции, ти го фрлат пикот леташ!
:sramezliv:
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
4.613
Поени од реакции
17.423
Десетина дена има пожари во Охридско, изгоре пола Галичица, на единаесетиот излегува Стојанче на прес да ни соопшти дека се надевале дека утринската роса ќе го изгаси.

И после од ваква држава, која смрди на неспособност, очекувате да организира нешто како што треба или зошто имале дебилни изговори!?
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
143
Поени од реакции
128
Читам едно 10-15 страни уназад и стварно не ми е јасно, како бе
може до толку некои од вас да немаат ЛО-ГИ-КА
Пред 3 месеци ВМРО, бојкотира, во сред пандемија попис, луѓе умираат СДС сака попис да се прави ау мјау ...
А сега бројките на заразени, се барем исти како и тогаш
Нели и над 100 илјади гласови, собраа против пописот !

И СЕГА ОП ПОСЛЕ 3 МЕСЕЦИ ЌУТЕНКА
НИ А НИ Б НЕМА КАЖАНО, ВМРО
А И ЛЕВИЦА НЕШТО ТИВКА

Нетреба ни да си паметен ниту треба да си упатен во политика,
за да сватиш дека нешто - НЕ Е ВО РЕД !

Попишал се не се попишал, караванот врви, кучињата лаат !

А и без пописов, демек они незнаат со над 95% точност,
колку луѓе има и од која нацијоналнот, нив им треба само,
на белото да стават црно, кое ќе им= одговара нив.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
4.613
Поени од реакции
17.423
Член од
7 септември 2016
Мислења
13.142
Поени од реакции
21.723
Значи не постои потажна работа на светов од тоа да те пратат од партија на форум месец дена да убедуваш десеттина луѓе :pos:

:toe:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom