Попис 2021

Член од
12 март 2009
Мислења
17.539
Поени од реакции
12.676

со ова веќе навлеговме во припремите за Попис 2021. Она што е од интерес, а пред се во врска со Пандемијата е како ќе се изведе пописот ??? Имаше нешто за можност електронски да се попишат гражаните, што е и логично, бидејќи и сметки се плаќаат онлајн, а и инкасатори НЕ влегуваат во станови и куќи... Посебно прашање е што со лицата кој во момент на пописот ќе бидат во изолација или болни или во болници ??
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
745
Поени од реакции
730
тие што се во брак ако едниот маж/жена е влав,децата како ќе се (ѓи) попишат?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.829
Поени од реакции
8.558
Ај да видиме типувања..Ја очекувам 28,713% за брача.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.087
Поени од реакции
4.058
Бојкот имаше и за Референдумот. Гледам се офајди државава од тоа.

Ама ако убаво е да се бојкотира.. Може ќе излеземе пола пола со албанциве па да се убрза таа ебана федерализација.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.370
Поени од реакции
2.886
Бојкот имаше и за Референдумот. Гледам се офајди државава од тоа.

Ама ако убаво е да се бојкотира.. Може ќе излеземе пола пола со албанциве па да се убрза таа ебана федерализација.
Работата е што веќе однапред се договорени бројките. Затоа народот не сака да дава легитимитет на пописот.
Автоматски споено мислење:

Реално, 80% се Македонци. Сите останати се 20%
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.973
Поени од реакции
9.086
Можам само да им се "попишам", друго тешко.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.335
Поени од реакции
4.123
Јас сум за попис во најбрзо можно време ама попис за време на пандемија е луда работа.

За оваа ситуација како и за се останато патем како што веќе имам кажано се опишува со еден збор шизофренија.

П.С Јас лично не би го бојкотирал како поединец пошто не гледам корист од тоа ама можам да замислам дека доста граѓани што се од ризични категории би го избегнале што би го направил пописот помалку веродостоен.
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
302
Поени од реакции
238
Ќе бидеме околу Милион и двестте, албанците ќе се околу 200-220 илјади и друго све останато..
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17.539
Поени од реакции
12.676
освен од Косова и Албанија, тешко некој да доваѓа во Северна, после за цурик треба каранти... ама пак затоа границата со Косова е перманентно отворена
 
Член од
16 април 2014
Мислења
6.082
Поени од реакции
8.671
Еден карневал не смееш да оджиш оти си македонец и ти го растураат. Тоа е се што треба да знаеш за оваа квислиншка влада.
Е сеа замислете на олку мали раб како карневалов што ни прават, па претпоставете си што ќе се случува со пописот, и колку тоа ни мисли и прави добро владава.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.894
Мејнстрим е од старт да се одбие секоја иницијатива, од кај и да доаѓа истата. Постои инстант презумпција дека некои зли духови плус масоните ротшилд и бил гејц имаат план да ја уништат и така кревкава наша државичка.... :(

* На секој 10 години по автоматизам треба да има попис, не знам шо не е јасно... тоа е пред се од ЕКОНОМСКИ причини за да има рамноправна распределба на буџет, а после тоа може да збориме за конспиративни дезинформации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom