Понеделник 31 март 12:00, митинг пред парламент, да се спречи предавството!

Статус
Затворена за нови мислења.

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Има ли поубав начин за информирање од овој?!

:pos::pos::pos::pos:

Е колку се изнасмеав на ова.:pos:


Инаку утре е ден за мегдан како што викаат старите. Да излеземе и да им кажеме дека со нас НЕМА играње. Дека не можат да си играат со она што нам ни е свето.

МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ!

Очекувам утре да видам огромна бројка на луѓе. Секој оној кој се осеќа како Македонец, треба да биде таму!
 
Член од
28 март 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
DOJDI I KAZI KOJ SI


BRAKA I SESTRI MAKEDONCI

Za vo ponedelnik, 31 mart 2008 e zakazana sramna sednica na parlamentot na koja sto nekoj ke proba od razlicni pobudi da:

1. go promeni vekovnoto ime na nasata sveta nacija Makedonija
* niedna partija vo svojata programa nema navedeno promena na imeto

2.go prifati celiot paket so site "podtocki" koi se STRASNI
*ke go pretvorat ovoj narod vo vecen rob na grcite
pregovorite nema da zavrsat, tuku ke zapocnat !



Imeto i nacionalniot identitet NE SE NA PRODAZBA!
Nitu pak smee da bidat del od bilo kakva trampa, ili predmet na
pregovaranje.


PROTEST PRED MAKEDONSKOTO SOBRANIE
PONEDELNIK, 31 MART 2008, 12:00 CASOT

ZA SITE ONIE STO SO CELO SRCE I DUSA JA SAKAAT MAKEDONIJA.

OD NAS ZAVISI!

p.s
ako ne mozes da dojdes, pomogni so preprakanje na ovaa poraka
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
29
EDNA MAKEDONIJA VECNA MAKEDONIJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Мистичен, другарче, има ли шанси да се постави целава работа околу протестот и на порталот? :helou:
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
Ок нека ви е со среќа утре на протестот, али кога нема да не примат ради името во НАТО, и кога ќе станеме шупак на Европа (не дека сеа не сме али тогаш ќе бидеме апла последни - позади Косово, Албанија и Босна) и кога ќе се пцуеме зашто не сме у Европа јас ќе ги сметам сите тие кои се jaчаат дека со еден смрдлив протест ќе зачуваат нешто "вековно" за виновни (искрено се надевам дека до тоа нема да дојде пошто бољи да ме викаат другачје него да немам леб да јадам).

Треба да се гледа подалеку од утре - задутре, али со ваков квази национализам тешко. За вистински патриоти ги сметам само тие кои во 2001 сами се пријавија да ја бранат Македонија, и никој друг.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ок нека ви е со среќа утре на протестот, али кога нема да не примат ради името во НАТО, и кога ќе станеме шупак на Европа (не дека сеа не сме али тогаш ќе бидеме апла последни - позади Косово, Албанија и Босна) и кога ќе се пцуеме зашто не сме у Европа јас ќе ги сметам сите тие кои се jaчаат дека со еден смрдлив протест ќе зачуваат нешто "вековно" за виновни (искрено се надевам дека до тоа нема да дојде пошто бољи да ме викаат другачје него да немам леб да јадам).

Треба да се гледа подалеку од утре - задутре, али со ваков квази национализам тешко. За вистински патриоти ги сметам само тие кои во 2001 сами се пријавија да ја бранат Македонија, и никој друг.
Име кое постои више од 2000 години да го шитнеме за нешто шо може нема ни да постои за 20 години?
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Ок нека ви е со среќа утре на протестот, али кога нема да не примат ради името во НАТО, и кога ќе станеме шупак на Европа (не дека сеа не сме али тогаш ќе бидеме апла последни - позади Косово, Албанија и Босна) и кога ќе се пцуеме зашто не сме у Европа јас ќе ги сметам сите тие кои се jaчаат дека со еден смрдлив протест ќе зачуваат нешто "вековно" за виновни (искрено се надевам дека до тоа нема да дојде пошто бољи да ме викаат другачје него да немам леб да јадам).

Треба да се гледа подалеку од утре - задутре, али со ваков квази национализам тешко. За вистински патриоти ги сметам само тие кои во 2001 сами се пријавија да ја бранат Македонија, и никој друг.
Не треси зелени !!!

Ако сакаш да одиш во европа под друго име,тогаш земи си татарски пасош и марш да те нема од Македонија.

и да те потсетам во 2001та не се бореа за името.

ако си Македонец излези и поддржи ги протестите,ако не кој те Е**.

Македонија од секогаш страдала од своите.

Ама ке дојде време ке си го добијат и тие своето.
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Ок нека ви е со среќа утре на протестот, али кога нема да не примат ради името во НАТО, и кога ќе станеме шупак на Европа (не дека сеа не сме али тогаш ќе бидеме апла последни - позади Косово, Албанија и Босна) и кога ќе се пцуеме зашто не сме у Европа јас ќе ги сметам сите тие кои се jaчаат дека со еден смрдлив протест ќе зачуваат нешто "вековно" за виновни (искрено се надевам дека до тоа нема да дојде пошто бољи да ме викаат другачје него да немам леб да јадам).

Треба да се гледа подалеку од утре - задутре, али со ваков квази национализам тешко. За вистински патриоти ги сметам само тие кои во 2001 сами се пријавија да ја бранат Македонија, и никој друг.
Г**на да јајш разбра! Вакви не требат ко тебе. Од егоисти и од себедоволни дојдовме на ова дереџе.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Треба да се гледа подалеку од утре - задутре, али со ваков квази национализам тешко. За вистински патриоти ги сметам само тие кои во 2001 сами се пријавија да ја бранат Македонија, и никој друг.
ти паше да не се пријави во 2001???
ако не си се пријавил пријави се сега.
и јас немам леб да јадам али двајцата седиме на интернет и го торшиме лебот.:toe:
размислувај како македонец ако си тоа ако не твоја ствар.ако влезиме во еу или незнам што нема да одаат надвор тие што немаат леб да јадат туку тие што имаат.за во странство требаат пари додека се снајдиш.
затоа не барај нато еу.зачувајго барем тоа што го имаш,парчето земја во кое си роден и седиш.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
а кој се момињава уствари? :vozbud::vozbud::vozbud:
Со очилата La Espanola а другата е Crazy in Love (се надевам неам печатни грешки во пишувањево).
А го имаш и Точкест во позадина.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
da tocno , ke dojdeme pred parlamentot no znaete zosto za da go podrzeme posledniot predlog na Nimic , a znaete zosto ke go podrzeme, za VLEZ VO NATO , ZA VLEZ VO EVROPSKA UNIJA , ZA MAKEDONIJA BEZ VIZI , ZA BOGATA MAKEDONIJA, ZA NAMALUVANJE NA NEVRABOTENOSTA, ZA POGOLEMI PLATI , ZA PODOBRO UTRO NA MENE I NA MOITE DECA.

Narode Makedonski razbudete se, dosta so toj lazen patriotizam , zarem ne gledate deka makedonskiot identitet poleka no sigurno go gubime so albanskoto malcinstvo, so nezavisno Kosovo, so bugarskite pasosi i drzavjanstva.
Vlezot vo Nato ni e edinstveniot spas koj moze da ja obezbedi idninata na nasata drzava .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom