Понеделник 31 март 12:00, митинг пред парламент, да се спречи предавството!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
ЗНАЧИ НЕ Е ТОЛКАВ ПРОБЛЕМ ВО ИМЕТО НА ДРЖАВАТА ТУКУ ВО ТОЧКИТЕ КОИ ОДАТ ВО ПАКЕТ СО ИМЕТО(ОНИЕ ЈАВНИ И ТАЈНИ).
И за тоа најголемиот број од Македонците се неинформирани или "не сакаат" да се информираат. А оцигледно е дека Македонија е полна со предавници. Во една книга имам прочитано: Во Македонија во времето на турското ропство на еден комита доагале по тројца предавници
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
Има ли поубав начин за информирање од овој?!
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Браво за ВРЕМЕ!!! Дај да се освестат, заБога, ВРЕМЕ Е...
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Со македонски знамиња и симболи, во огромен број да кажеме НЕ на обезименувањето на нашата држава и народ, стари над 28 векови!

Во понеделник сите пред Собрание!

МАКЕДОНЦИТЕ за МАКЕДОНИЈА!!! МАКЕДОНИЈА на МАКЕДОНЦИТЕ!!!
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Незнам зошто ама си мислам дека предавниците утре воопшто нема да ја одржат таа седница.Немаат муда тие да се појават утре во собрание кога знаат дека народот надвор ќе седи разгневен.Мислам дека се ке завршат тие позади затворени врати.

Како и да е ,јас сум таму.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Ne znam shto znachi "pozadi zatvoreni vrati", no narodot utre kje im kazhe shto misli. Pa da znaat i pozadi zatvoreni vrati na shto se.

Taktikata na Gligorov beshe slichna - prodavaj ja Makedonija vo tajnost, lazhi preku mediumite.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Ne znam shto znachi "pozadi zatvoreni vrati", no narodot utre kje im kazhe shto misli. Pa da znaat i pozadi zatvoreni vrati na shto se.

Taktikata na Gligorov beshe slichna - prodavaj ja Makedonija vo tajnost, lazhi preku mediumite.

Баш и на тоа мислев.Дека таа собраниска седница нема да се одржи утре,туку ќе се одржи без јавноста да биде запознаена за нејзниот термин.На тоа мислев позади затворени врати,затворени од народот и негово информирање.
Премногу кукавици има во нашиот парламент за да дојдат утре на своите места и да го поднесат тоа како и што го заслужуваат.
Ама како и што кажа и ти,во секој случај ќе видат што народот мисли и дека навистина Глигоровци не ни се потребни повеќе.
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Незнам зошто ама си мислам дека предавниците утре воопшто нема да ја одржат таа седница.Немаат муда тие да се појават утре во собрание кога знаат дека народот надвор ќе седи разгневен.Мислам дека се ке завршат тие позади затворени врати.

Како и да е ,јас сум таму.
Не знам зошто, ама потполно исто мислам и јас. Ќе најдат тие друг термин, поглуво временце за да се состанат...Ама токму поради тоа што избраните немаат муда, ај ние што ги избираме да им ги покажеме. 12:00 - жена парк...па макар и да стојам сам!
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Слушав сега само незнам колку убаво дослушав на Сител.Само што завршила средбата помегу државниот врв и преговарачот Димитров,детали не се изнесени ,а во извешајот кажале дека собраниската седница ќе се оджи до крајниот рок што е даден од Нимиц за последниот предлог.

Реков јас дека ќе се обидат сега тактички да играат.Повеќе детали од оваа средба за новинарите ќе имале наутро.
Предавници!
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Vleguvanje vo sobranie i sve na kloci lugje.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
izgleda ke ja odlozat sednicata ...hehehehhehe...se uplasija
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
Magafoni, klupa visoka i nekolku dobri i spremni govornici. Bez toa ke bidete kako stado.
Site za eden, eden za site.
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
А всушност, па и не е најбитно дали митингот ќе се одржи за време на седницата бе луѓе...Најбитно е да се одржи и да се излезе, и да се застане пред она зградичено од собрание, и да се вика колку што имаме глас (ионака фасадата е пред распаѓање, малку да сме погласни, готова е:pos2:)

Ајде луѓе...12:00 е работно време за администрацијата низ цела Македонија, што значи и за нив... така!?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom