Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
11 јули 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Значи, ако работи мониторот а ја покажува оваа пораката како да нема конекција а сигурен си дека е конектирано тогаш проблемот ти е до Графичката.
Нема шанси да е до матичната плоча бидејќи компјутерот нема да функционира без неа.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Значи, ако работи мониторот а ја покажува оваа пораката како да нема конекција а сигурен си дека е конектирано тогаш проблемот ти е до Графичката.
Нема шанси да е до матичната плоча бидејќи компјутерот нема да функционира без неа.
Не вели двапати :) истото беше и кај мене - рикнала матичната а работеше се.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
79
имам џојстик нејќе да работе. Со него нема цеде, ништо нема, пише дека е plug and play. Ко го уклучам пише: USB Device Not Recognized. Мислам дека треба драјвери за USB.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
имам џојстик нејќе да работе. Со него нема цеде, ништо нема, пише дека е plug and play. Ко го уклучам пише: USB Device Not Recognized. Мислам дека треба драјвери за USB.
Пробај на сите усб портови на матичната позади што се и после со апдејт драјвер да проба виндоусот сам да најде драјвер.
Или види џојстикот ако има марка/модел барај драјвери на нет.
 
M

Mussolini

Гостин
Графичката ти е интегрирана на матичната или не?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.106
Поени од реакции
816
Зашто после рестарт,несака да влезе во safe mode..? Или кога е во safe mode, иако идам safe mode with networking, после нејќе да се конектира на нет ..? Помош !
Во сејф мод ако не можеш да влезеш со ф8 можеш со рестарт.кога ке го пуштиш компјутерот кога ке дојде кај виндовс логото тоа што се цртичките што полнат тука стисни рестарт и потоа ке ти излезе само да избираш дали нормално стартување,сејф мод,сејф мод со блабла...
И во Safe Mode не можеш да се конектираш на нет мислам.
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
100
Поени од реакции
7
Патем да ве известам дека проблемот е решен ..

SpyBot Search & Destroy ги реши проблемите иако скенот траеше ултра долго пошто скенираше 12500000 поединечни фајлови на компјутеров , сепак мамето им го е*а на вирусите и останатите типови на малвер

Сеа ми работи компјутеров како подмачкан :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
^^
Сега форматирај и истанлирај win 7 побезбеден и понапреден оперативен. Ако останеш на ХР не си го решил проблемот. Со било кој антивирус ќе имаш проблеми едноставно ХР има премногу безбедносни дупки поради застареноста на софтверот.
 
Член од
11 јули 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Не вели двапати :) истото беше и кај мене - рикнала матичната а работеше се.
Ја велам ако графичката не ти е онборд, односно ти е stand-alone. Ако ти е на матичната, тогаш можеш да земаш нова графичка, доколку матичната е компатибилна да прифаќа други графички картици. Ако не, земај нова матична.
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Имам проблем со Неро 8 КаверДизајнер. Значи си ги принтам плејлистите на мои изрежани аудио компилации, автоматски пишувани со опцијата Track list tool. Кога ги принтам автоматски ми е направено на еден лист да ми ги пишува песните, а на вториот лист да го испринта label-от (таа округлата слика за на cd-to.), што значи ми зима 2 листа. Како да напраам кога ке стиснам принт да се испринта смао плејлистата без лабелот ?
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.155
Поени од реакции
1.968
Ќе може ли некој да ми даде линк од програмот што беше за сечење на клипови, односно повеќе видеа да се сместат во едно, како микс еден вид. Поздрав.
 
V

Viktor g

Гостин
Ќе може ли некој да ми даде линк од програмот што беше за сечење на клипови, односно повеќе видеа да се сместат во едно, како микс еден вид. Поздрав.
А зш movie maker не ти врши работа

--- надополнето ---

Вака имам филмово во divi x сакам да ги конвертирам во Двд користам ConvertXtoDvd 3 ама не подржува sub фалови како што ми се преводите туку srt е сега со конвертор на предходно споменативае фајлови од sub во srt сликата нема врска со преводот т.е преводот оди многу брзо. Најдов понова верзија на програмот која подржува sub ама неможам да најдам клуч за неа па кога се конвертира цело време оди една порака дека тоа е пробна верзија да се регистира за да не се појавува истата. Помош
 

Kajgana Shop

На врв Bottom