Помош, софтверски проблеми и совети

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.252
Влегов во систем тулс ----- систем ристор и ми пишува вака ...
System Restore is not able to protect your computer.Please restart your computer , and then run System Restore again
а 2 пати го рестартирам до сеа :tapp:
Прво влези во Сејф мод па потоа во систем ристор!
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Сине кажи цел процес ...кочи ептен ..како да појдам у сејф моуд ..кочи ко нездраво ..а од систем (во контрол панел) па рестор ...има разлика?
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Некој те излажал со ова такозвано програмче на мсн дека се вицови ваљда :)
Ти си прифатил си отворил тоа и пц-то се рестартирало..уствари тоа е како програмче што само ако го отвориш ти одбројува од 1 минута наназад мислам и после ти го рестартира пц-то :)
Решение?Кое е од овие, дека на стартап цело време ми се дешава неможам минута да останам он.



мислам дека црвените се
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.252
Сине кажи цел процес ...кочи ептен ..како да појдам у сејф моуд ..кочи ко нездраво ..а од систем (во контрол панел) па рестор ...има разлика?
Ако користиш Хп:

рестартирај го компјутерот и додека се бутира стискај на Ф8. Треба да ти излезе слика како подолу и избери Safe mode!


Кога ќе влезеш резолуција че ти биде изместена, нема да имаш пристам до интернет.......направи систем ристор и врати се на нормален старт. Тогаш направи скен за вируси!
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
ај да пробам ..ако не нека иди у курац ..фатам ќе преинсталирам ..
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Решение?Кое е од овие, дека на стартап цело време ми се дешава неможам минута да останам он.



мислам дека црвените се
Види под кое име ти е програмчето што го прифати и после влези во таск менаџер најди ги тие процеси и кикни ги.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ако користиш Хп:

рестартирај го компјутерот и додека се бутира стискај на Ф8. Треба да ти излезе слика како подолу и избери Safe mode!


Кога ќе влезеш резолуција че ти биде изместена, нема да имаш пристам до интернет.......направи систем ристор и врати се на нормален старт. Тогаш направи скен за вируси!
Safe Mode with networking за нет и резолуцијата е намелена бидејќи не користи драјвери од картицата, туку само приоритетните фајлови за работа на ОС.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.481
Поени од реакции
4.220
Компјутерот не ми ги чита цедињата? Итно е :S
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Фатив го преинсталирав ..како не ќе се мачам ...средив работа ..фала:е.нее:
 

Inspektorat

www.guliver_tip.bloger.hr
Член од
22 август 2008
Мислења
95
Поени од реакции
0
Zdravo windows mi e instaliran na C-drive. Sakam da go formatiram samo D bez da go cepkam C kako mozam da go napram? pozz
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.252
Десен клик на D и Format :pipi:

Stegam taka i mi vikat ova!
Ај пробај ова:

Start > Control Panel > Administrative Tools > Computer Management > Disk Management. Десен клик на дискот и Формат.

Ако не сака исклучи систем ристор и повторно пробај.

Ако и ова не бива стегни некое лајв цд и форматирај!
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Хелоу... вака...Имам ставено пассворд на компјутерот.. на администратор.. и и го забораив х)) зашо го мењавам секој 2 ден поради Х причини... е сеа прашањето.. како можам да влезам пак доколку не ми дава да влезам во safe mode т.е бара и таму пасворд да се уклучиш,неможам преку цмд да го сменам и Guest ми е исклучен.. ај помош :))
Пробај со оваа алатка, мене неколку пати ми има завршено работа ... инаку ја има на Hiren's BootCD што само по себе говори за квалитетот.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Спутив Мак ос оперативен и кога одам да го инсталирам по некое време ми излегвит ерор cant create a volume folder.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom