Помош, софтверски проблеми и совети

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252


сеа па ова ми се појавува веќе два саати лоооооооооол
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ќе ве молам без прашања од типот како да го кракувам Windows XP.
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
95
Поени од реакции
0
Хелоу... вака...Имам ставено пассворд на компјутерот.. на администратор.. и и го забораив х)) зашо го мењавам секој 2 ден поради Х причини... е сеа прашањето.. како можам да влезам пак доколку не ми дава да влезам во safe mode т.е бара и таму пасворд да се уклучиш,неможам преку цмд да го сменам и Guest ми е исклучен.. ај помош :))
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.272
Поени од реакции
1.576
Хелоу... вака...Имам ставено пассворд на компјутерот.. на администратор.. и и го забораив х)) зашо го мењавам секој 2 ден поради Х причини... е сеа прашањето.. како можам да влезам пак доколку не ми дава да влезам во safe mode т.е бара и таму пасворд да се уклучиш,неможам преку цмд да го сменам и Guest ми е исклучен.. ај помош :))
На Виста/7 знам како е а на XP заборавив како беше
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50


сеа па ова ми се појавува веќе два саати лоооооооооол
Ако имаш пасворд на компјутерот пробај затвори го комплетно месенџерот, оди Control Panel>User Accounts и remove на пасвордот. Сега пробај да се конектираш, откако ќе се конектираш можи да си го вратиш назад пасвордот со истата постапка. А и гледај точна дата да имаш, во date & time.

Ако не успеј ова копирај го ерор кодот што ти излегува. Можиш да го видиш кога ќе притисниш на show details после неуспешното логирање. Би требало да се најди некој тука шо ќе ти поможи.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.320
После ова ми се рестартира пц-то помош ако може што побрзо

 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
незнам кај да пишам побрзо ..снимив кантер сорс ..закочи на сред пуштање мапа ..ништо не помогна ..рестартирав компјутерот и сеа неможам ни песна да пуштам ..ни видео ..ни да сликам од камерата ..ни слика да пуштам ..а и нема звук на игрине ..кога одам во волум контрол ми вели вака
There are no active mixer devices availiable.To Install mixer devices,go to control panel,click Printers and Other Hardware, then click Add Hardware.

This program will now close.
неможам ни да минимизирам ..ако минимизирам се исклучува пуштената програма ..помош ебаго..
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
незнам кај да пишам побрзо ..снимив кантер сорс ..закочи на сред пуштање мапа ..ништо не помогна ..рестартирав компјутерот и сеа неможам ни песна да пуштам ..ни видео ..ни да сликам од камерата ..ни слика да пуштам ..а и нема звук на игрине ..кога одам во волум контрол ми вели вака
There are no active mixer devices availiable.To Install mixer devices,go to control panel,click Printers and Other Hardware, then click Add Hardware.

This program will now close.
неможам ни да минимизирам ..ако минимизирам се исклучува пуштената програма ..помош ебаго..
Влези во Сејф моде и напраи систем ристор. Откако ќе се среди ова скенирај за вируси!
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Problem na Windows Vista so kanterot, nemoze da se pisuva u konzola.. kako se sreduva ova ?:uvo::uvo:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
После ова ми се рестартира пц-то помош ако може што побрзо

Некој те излажал со ова такозвано програмче на мсн дека се вицови ваљда :)
Ти си прифатил си отворил тоа и пц-то се рестартирало..уствари тоа е како програмче што само ако го отвориш ти одбројува од 1 минута наназад мислам и после ти го рестартира пц-то :)
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Влези во Сејф моде и напраи систем ристор. Откако ќе се среди ова скенирај за вируси!
Влегов во систем тулс ----- систем ристор и ми пишува вака ...
System Restore is not able to protect your computer.Please restart your computer , and then run System Restore again
а 2 пати го рестартирам до сеа :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom