Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Скенирав со сите 3 алатки, избришав се што е таму, кај malwarebytes се појави нешо дека неможе да се делитне и бараше рестарт али мање важно тоа, пак ми се појави истото.Шо е OCot само може да знам?
ОСот ... О-еС-от ... Оперативниот систем :)
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
explorer.exe ми троши огромен процент од CPU. Решение? А не го користам Internet Explorer.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
explorer.exe ми троши огромен процент од CPU. Решение? А не го користам Internet Explorer.
Explorer.exe не се однесува на Internet Explorer... Веројатно ти се десил скоро Windows update, знае да прави вакви проблеми. Најчесто има врска со инернет конекцијата; најди "Auto-Connect", исклучи го и пробај мануел да се закачуваш на интернет. Многу е веројатно дека има врска.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.576
Imam problem so edno izvestuvanje koe mi se javuva otkako ke go stavam CD-to za instalacija na Solidworks.
Otkako ke kliknam za da se otvori instalerot mi se otvara izvestuvanje koe glasi vaka:
"This instalation package could not be opened. Verify that the package exists and that you can access it or contact the application vendor to verify that this is a valid windows instaler package".
Koristam Windows 7 komp. samo sto go kupiv. CD-to funkcionira na mojot predhoden komp. i na drugi go imam instalirano.
Kako da go resam ovoj problem znae li nekoj?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Imam problem so edno izvestuvanje koe mi se javuva otkako ke go stavam CD-to za instalacija na Solidworks.
Otkako ke kliknam za da se otvori instalerot mi se otvara izvestuvanje koe glasi vaka:
"This instalation package could not be opened. Verify that the package exists and that you can access it or contact the application vendor to verify that this is a valid windows instaler package".
Koristam Windows 7 komp. samo sto go kupiv. CD-to funkcionira na mojot predhoden komp. i na drugi go imam instalirano.
Kako da go resam ovoj problem znae li nekoj?
Пробај смени му Compatibility како за Windows Vista (SP2) или Windows XP (SP3)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Explorer.exe не се однесува на Internet Explorer... Веројатно ти се десил скоро Windows update, знае да прави вакви проблеми. Најчесто има врска со инернет конекцијата; најди "Auto-Connect", исклучи го и пробај мануел да се закачуваш на интернет. Многу е веројатно дека има врска.
A може да му направам End process?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
explorer.exe ако не се лажам е за таскбарот доле. Ако го изгасиш тој процес ќе ти се изгаси и таскбарот. Нека ме поправи некој ако грешам.
Windows Explorer целиот графички интерфејс на прозорци фолдери фајлови вклучувајќи го и таскбарот... :)
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Зошто ми излева вака преводот ?!
 
I

Intex

Гостин
Почнав да го форматирам PC-то на еден другар и на средина на копирањето на фајловите прекина (ваљда сјебан беше дискот). Земав друг диск (пресно режнат) и го бутирав него. Во моментот кога го бутирав ми излезе пораката:

NTLDR is missing.
Press Ctrl+Alt+Delete to restart.
Го претиснав тоа и пак истото излезе. Има чаре за тоа?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Почнав да го форматирам PC-то на еден другар и на средина на копирањето на фајловите прекина (ваљда сјебан беше дискот). Земав друг диск (пресно режнат) и го бутирав него. Во моментот кога го бутирав ми излезе пораката:

NTLDR is missing.
Press Ctrl+Alt+Delete to restart.
Го претиснав тоа и пак истото излезе. Има чаре за тоа?
Провери 100% дали новото цеде е бутабилно и дали е наместено во биос да бутира од цд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom