Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
29 септември 2011
Мислења
1.298
Поени од реакции
885
проба инсталацијата да ја покрениш како administrator? а да го инсталираш само драјверот преку device manager, да му посочиш локација каде се наоѓа драјверот со inf фајлот.
Да,пробав и како администратор и со device manager..

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.528
симни го тоа HP LaserJet Pro MFP M127/128 Series PCLm Driver Only (no Installer)
ги отпакува во c:\HP_LaserJet_Pro_MFP_M127-M128\
па инсталирај драјвер само
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.298
Поени од реакции
885
симни го тоа HP LaserJet Pro MFP M127/128 Series PCLm Driver Only (no Installer)
ги отпакува во c:\HP_LaserJet_Pro_MFP_M127-M128\
па инсталирај драјвер само
Фала
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.525
Поени од реакции
19.376
Само да го искажам мојот револт кон дебилите Yahoo Mail.
Ај што имаа неколку часовен downtime низ пола свет пред некој ден, имаа.
Експортирањето на контакти го смениле. Само една опција дава. Не е проблем што е една опција, туку во експортираното нема колона каде што пишува дали контактот е член во некоја custom made моја листа. А тоа во моментов многу ми требаше.
А ПРЕД ГОДИНА ДЕНА КОГА ПРАВЕВ ЕКСПОРТ, ИМАШЕ ТАКВА КОЛОНА.
А, бе, СФЕ.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.528
Само да го искажам мојот револт кон дебилите Yahoo Mail.
Ај што имаа неколку часовен downtime низ пола свет пред некој ден, имаа.
Експортирањето на контакти го смениле. Само една опција дава. Не е проблем што е една опција, туку во експортираното нема колона каде што пишува дали контактот е член во некоја custom made моја листа. А тоа во моментов многу ми требаше.
А ПРЕД ГОДИНА ДЕНА КОГА ПРАВЕВ ЕКСПОРТ, ИМАШЕ ТАКВА КОЛОНА.
А, бе, СФЕ.
а бре батали ги yahoo пропаднати се одамна. не ги користи за важни маил акаунти.
ако веќе не сакаш gmail види тамо други сервиси.
mail.ru работи екстра имаш imap и се.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.525
Поени од реакции
19.376
а бре батали ги yahoo пропаднати се одамна. не ги користи за важни маил акаунти.
ако веќе не сакаш gmail види тамо други сервиси.
mail.ru работи екстра имаш imap и се.
Знам, знам дека има боље алтернативи, но ете, само да си кажам. :D
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
6.509
Поени од реакции
9.535
Само Gmail, батали другите, секако со андроидот му даваш пристап до се, барем ок му се сите сервиси на гугл. Photos апликацијата на гага ми е бекап на еден куп слики и видеа, плус драјв 15гб гага, па mymaps да ти ги залепи сликите на мапа и експорт во кмл, гугл мапс и тајмлајн....
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
2.764
Поени од реакции
3.434
Користи ли некој Avast SecureLine VPN?
Скоро читав за ова и мене ме интересираше, мислењетое дека е ок, ама за тие пари има подобри решенија.
Една од препораките беше Windscribe.
Со Avast имаш проблем со криптовалути и Netflix у старт.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.911
Поени од реакции
29.410
Има некој искуство со токен од телеком (дигитален сертификат)?
Ми работеше до пред недела дена кога виднводсов 10 сам се апдејтираше. После апдејтот не го чита, го ставам, одам на edostava странава и не можам да се најавам.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.917
Има некој искуство со токен од телеком (дигитален сертификат)?
Ми работеше до пред недела дена кога виднводсов 10 сам се апдејтираше. После апдејтот не го чита, го ставам, одам на edostava странава и не можам да се најавам.
Провери го преку интернет експлорер дали го имаш инсталирано сертификатот. Знае при апдејтирање да го избрише. Се наоѓа во Settings/internet options/content/certificates. Tреба (зависи од токенот) драјверите дa се инсталирани, обично се Gemalto. Види тука: https://ca.telekom.mk/cdaoverview.htm. Иако кажува дека не е безбедна страната, продолжи си.

П.С. Оди по упатствово, при апдејтот нешто ти има избришано
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
437
Поени од реакции
215
Decki kako da go aktiviram Bluetooth na win 10,na settings ne mi dava da se konektiram nikako,I update na Bluetooth probav ne biva

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
На врв Bottom