Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
30 август 2009
Мислења
262
Поени од реакции
78
Kolku pari od prilika e 1 GB ram ? Momentalniot mi e 512 MB :tapp: i nekoj pat mi ide da go frlam od prozor PC-ot! Pa za toa sea koa imam paricki sakam da go pojacam :)
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Член од
14 февруари 2013
Мислења
16
Поени од реакции
1
го однесов у среда, четврток го земав, не знам што му праеа, типот рече само - матичната, ништо не платив уште е под гаранција :)
stom ti e pod garancija si se spasil kaj mene zavrsi garancijata pred 4 godini
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
http://tinypic.com/player.php?v=2z6e2hg&s=6

Се си работеше добро, го исклучив па после некое време го уклучив и нешто почна да крчка, и несака да се пушти. Ете видео од проблемот. Иначе лап топот ми е Асус па каде има сервис за Асус лап топ во Скопје?
Купен е од Купилаптоп во Јули 2012 и има гаранција една година
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
http://tinypic.com/player.php?v=2z6e2hg&s=6

Се си работеше добро, го исклучив па после некое време го уклучив и нешто почна да крчка, и несака да се пушти. Ете видео од проблемот. Иначе лап топот ми е Асус па каде има сервис за Асус лап топ во Скопје?
Купен е од Купилаптоп во Јули 2012 и има гаранција една година
Kupilaptop пропадна. Види во Сет за сервис, не знам дали се официјални сервисери, знам они носат Асус кај нас.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Дали знае некој како да направам бутабилно усб за xp? ама ми треба нешто проверено, бидејќи неколку начини пробав ама неуспешно...
--- надополнето: 2 март 2013 во 00:18 ---
Дали знае некој како да направам бутабилно усб за xp? ама ми треба нешто проверено, бидејќи неколку начини пробав ама неуспешно...
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Kupilaptop пропадна. Види во Сет за сервис, не знам дали се официјални сервисери, знам они носат Асус кај нас.
И со гаранцијата можам само гзот да си го избришам така?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
И со гаранцијата можам само гзот да си го избришам така?
Гзот треба да го мрднеш прво, арно ти рече BlazingGuns, значи лаптопот може и од Росоман да ти е купен ама пошо е бренд, Asus, у Росоман ко ке го однесеш ке ти кажат да го носиш во SET пошто гаранцијата ја гарантира застапникот и он ја сервисира а ти небитно од кај си го купил....највероватно хардот е во прашање(bed sectors) или некоја минорна софтверска грешка у Win која ти како неписмен да ја изгуглаш неможеш да си ја оправиш сам, ауторестрт на еррор ти е укључено и заради тоа неможе да се види блу скринот што грешка јавува...ако мене ме прашаш ова се оправа за 15мин, ни сервис ни гаранција е у прашање.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
16
Поени од реакции
1
http://tinypic.com/player.php?v=2z6e2hg&s=6

Се си работеше добро, го исклучив па после некое време го уклучив и нешто почна да крчка, и несака да се пушти. Ете видео од проблемот. Иначе лап топот ми е Асус па каде има сервис за Асус лап топ во Скопје?
Купен е од Купилаптоп во Јули 2012 и има гаранција една година
brat po ova sto go vidov problemot e vo hard discot ako imas garancija nosi go odma ne cekaj da ti istice kje ti stavat nov hard a ako nemas garancija spored mene mozes da go odneses imaat dobar servis vo niko kompjuteri vo centar mojot lap top e tamu na servis inace e hp ama mislam deka i tvojot kje go napravat
--- надополнето: 3 март 2013 во 02:49 ---
http://tinypic.com/player.php?v=2z6e2hg&s=6

Се си работеше добро, го исклучив па после некое време го уклучив и нешто почна да крчка, и несака да се пушти. Ете видео од проблемот. Иначе лап топот ми е Асус па каде има сервис за Асус лап топ во Скопје?
Купен е од Купилаптоп во Јули 2012 и има гаранција една година
brat po ova sto go vidov problemot e vo hard discot ako imas garancija nosi go odma ne cekaj da ti istice kje ti stavat nov hard a ako nemas garancija spored mene mozes da go odneses imaat dobar servis vo niko kompjuteri vo centar mojot lap top e tamu na servis inace e hp ama mislam deka i tvojot kje go napravat
--- надополнето: 3 март 2013 во 02:49 ---
http://tinypic.com/player.php?v=2z6e2hg&s=6

Се си работеше добро, го исклучив па после некое време го уклучив и нешто почна да крчка, и несака да се пушти. Ете видео од проблемот. Иначе лап топот ми е Асус па каде има сервис за Асус лап топ во Скопје?
Купен е од Купилаптоп во Јули 2012 и има гаранција една година
brat po ova sto go vidov problemot e vo hard discot ako imas garancija nosi go odma ne cekaj da ti istice kje ti stavat nov hard a ako nemas garancija spored mene mozes da go odneses imaat dobar servis vo niko kompjuteri vo centar mojot lap top e tamu na servis inace e hp ama mislam deka i tvojot kje go napravat
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Lugje Koga go ukl kompjuterot ne Saka da se ukl pravilno toest ne Saka da zabrci kako sto treba tuku samo si brci tivko i nisto ne se desava. Sto moze da.mu bide?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom