Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
14 февруари 2013
Мислења
16
Поени од реакции
1
лаптопот вчера ништо не му беше најнормално се исклучи, денеска нејќе да се уклучи само бипка едно 4 пати...???
brat po ova sto mi go pisa kje treba da go nosis na servis da mu pravat rebuling na chip setot na grafickata karta na maticnata ploca ako mi veruvas mene podobro kupi si nov lap top jas ednas se zaebav so vakov problem plativ 80 evra za rebuling i posle 2 nedeli koristenje pak se pojavi istiot problem raboti windowsot a nema slika na monitorot zatoa spasi se ti ne go pravi dzabe kje frlas pari samo ova e moj sovet pozdrav
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
туку да не губам суштински од убавината на гејмплејот или да кинам живци со сецкање и константно менување на дисплеј и да го подесувам соодветно со играта.
Ај сабајле ќе ти пишам.
 
Член од
24 февруари 2013
Мислења
29
Поени од реакции
6
Moжете да ми кажете шо мислите за оваа графичка оти јас не се разбирам од овие работи и дали може да се игра игри со неа

GT 630 4096MB

SDDR3

 
Член од
26 декември 2012
Мислења
229
Поени од реакции
158
Moжете да ми кажете шо мислите за оваа графичка оти јас не се разбирам од овие работи и дали може да се игра игри со неа

GT 630 4096MB

SDDR3
Со еден збор тиња...Гледам АМЦ ја продава, за истите пари далеку подобар избор hd 6670 1ГБ ддр3
 
Член од
24 февруари 2013
Мислења
29
Поени од реакции
6
а и
Со еден збор тиња...Гледам АМЦ ја продава, за истите пари далеку подобар избор hd 6670 1ГБ ддр3
А исто така шо можеш да ми кажеш за овие 2 матични

MB Foxconn-H77MXV-D socket 1155

и

MB Foxconn-G67OZ-S 2.0

фала однапред
 
Член од
26 декември 2012
Мислења
229
Поени од реакции
158
а и

А исто така шо можеш да ми кажеш за овие 2 матични

MB Foxconn-H77MXV-D socket 1155

и

MB Foxconn-G67OZ-S 2.0

фала однапред
Ај биди појасен...сакаш да земаш готова конфихурација или сам ја составуваш...првата плоча е добар избор но гледам споменуваш играње а графичките што ги споменуваш се слаби за играње....мене ова ми мириса на неизбалансирана конфигурација...скапа плоча а графичка инвалид :D
 
Член од
24 февруари 2013
Мислења
29
Поени од реакции
6
Ај биди појасен...сакаш да земаш готова конфихурација или сам ја составуваш...првата плоча е добар избор но гледам споменуваш играње а графичките што ги споменуваш се слаби за играње....мене ова ми мириса на неизбалансирана конфигурација...скапа плоча а графичка инвалид :D
Па би сакал сам да ја составам... Ама тешко...

Сигурно ке зиам готова конфигурација...Сакав да го направам стариот ком. ама слабо... Иначе на стариов иам графичка VIA S3G Uni Chrome Pro-IGP
процесор Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.60GHz
Матична не ми текнува
Мислам дека овие карактеристики се ЃУБРЕ..Сите игри кочат..
Па шо би ми препорачал да купам.. Ама да не излезе многу скапо :)
 
Член од
26 декември 2012
Мислења
229
Поени од реакции
158
Па би сакал сам да ја составам... Ама тешко...

Сигурно ке зиам готова конфигурација...Сакав да го направам стариот ком. ама слабо... Иначе на стариов иам графичка VIA S3G Uni Chrome Pro-IGP
процесор Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.60GHz
Матична не ми текнува
Мислам дека овие карактеристики се ЃУБРЕ..Сите игри кочат..
Па шо би ми препорачал да купам.. Ама да не излезе многу скапо :)
Кажи колку пари си спремен да потрошиш?
Дали имаш хард диск и оптички уред евентуално САТА па да заштедиме нешто на новата машина?
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
296
Поени од реакции
252
Ако може некој да ми каже каде може да се купи батерија за лаптоп Dell XPS15?
Ако на некој му значи, моделот на батеријата е R795X.
 
Член од
24 февруари 2013
Мислења
29
Поени од реакции
6
Па околу 300 евра..Хард диск имам (подобро нов да се купи) и оптички уред имам :)
 
Член од
26 декември 2012
Мислења
229
Поени од реакции
158
Па околу 300 евра..Хард диск имам (подобро нов да се купи) и оптички уред имам :)
Не се разбравме, те прашав дали хардот и оптичкиот се SATA, за да можат да се искористат на нова плоча. Мал ти е буџетот па би било добро да не купуваш нов хард и оптички....
 
Член од
24 февруари 2013
Мислења
29
Поени од реакции
6
Не се разбравме, те прашав дали хардот и оптичкиот се SATA, за да можат да се искористат на нова плоча. Мал ти е буџетот па би било добро да не купуваш нов хард и оптички....
Не се разбирам многу од овие работи па може ли некако да ми се објасне btw хард дискот ми е Maxtor 6Y080L0
 
Член од
26 декември 2012
Мислења
229
Поени од реакции
158
Ништо пријателче, АТА е, не ќе можи да се искористи. Ако составуваме се одново за 300 евра не ќе можи да се состави конфигурација на која ќе можеш да играш. Бадијала ќе ги потрошиш парите. Мој совет да го одложиш купувањето и да штедиш уште некое време. Барем 400 евра да имаш на располагање. :(
 
Член од
24 февруари 2013
Мислења
29
Поени од реакции
6
Eпа ништо јеби га.Да подзаштедам уште малце. Инаку фала за советите:)
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
brat po ova sto mi go pisa kje treba da go nosis na servis da mu pravat rebuling na chip setot na grafickata karta na maticnata ploca ako mi veruvas mene podobro kupi si nov lap top jas ednas se zaebav so vakov problem plativ 80 evra za rebuling i posle 2 nedeli koristenje pak se pojavi istiot problem raboti windowsot a nema slika na monitorot zatoa spasi se ti ne go pravi dzabe kje frlas pari samo ova e moj sovet pozdrav
го однесов у среда, четврток го земав, не знам што му праеа, типот рече само - матичната, ништо не платив уште е под гаранција :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom