Помош, проблеми, прашања, совети...

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.718
Поени од реакции
27.688
мониторов пред неколку месеци почна позначително да ми зуе... тешко се слуша, ама ако го доближиш малце увото се слуша ЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ
а сеа и некако ко да почна да ми трепка... тешко се објаснуе, многу кратко и брзо трае, ко да се затемнува малце на горниот дел и осветлува.
сервис, ќе си рикне кај и да е, или ..?

е сеа престана да трепка (и претходно вака праеше, 10 минути трепкање, па престануе за кратко време и почнува пак) и вака коа не трепка коа ќе го доближам увото многу потивко зуе и на некој поразличен начин, поспоро некако зуе или зуе на сецкања.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Незнам дали ова е за тука, ама земав USB модем за мобилен интернет на компјутер од т-мобајл HUAWEI Е 352 денеска, предходно имав постар модел и си работеше супер и на двата виндовска xp и 7, сега проблемот е што овој новиот модем работи на XP a не работи на win 7, значи го препознава се инсталира ама кога стискам да се поврзе вика уредот не е пронајден или е недостапен, а покажува мрежа, се работи за понова верзија на модем од оној што го имав предходно па ако може некој да ми каже некој совет што да направам за да го препознае вин 7 би бил многу благодарен, од првин мислев дека е дефект но работи на xp....
Види на нивната официјална страна драјвери да не има за win7, или на нет да побараш. Тоа е единствено решение.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
мониторов пред неколку месеци почна позначително да ми зуе... тешко се слуша, ама ако го доближиш малце увото се слуша ЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ
а сеа и некако ко да почна да ми трепка... тешко се објаснуе, многу кратко и брзо трае, ко да се затемнува малце на горниот дел и осветлува.
сервис, ќе си рикне кај и да е, или ..?

е сеа престана да трепка (и претходно вака праеше, 10 минути трепкање, па престануе за кратко време и почнува пак) и вака коа не трепка коа ќе го доближам увото многу потивко зуе и на некој поразличен начин, поспоро некако зуе или зуе на сецкања.
Смени ги каблите (за струја и/или тој од графичката)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Момци и девојки секако кој знае .. имам проблем .. зошто сум дус дибидус за лап-топи а користам веќе 7-8 месеци нов лап-топ .. и вечерва кај батеријата доле гледам мало црвено иксче .. и пишува .. consider replacying your batery .. па да ве прашам дали е можно да е прегреана батеријата после 7-8 месеци користење .. и дали треба нова да купувам ?
би ви бил благодарен ако одговорите :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Момци и девојки секако кој знае .. имам проблем .. зошто сум дус дибидус за лап-топи а користам веќе 7-8 месеци нов лап-топ .. и вечерва кај батеријата доле гледам мало црвено иксче .. и пишува .. consider replacying your batery .. па да ве прашам дали е можно да е прегреана батеријата после 7-8 месеци користење .. и дали треба нова да купувам ?
би ви бил благодарен ако одговорите :)
Најверојатно ќе треба да смениш батерија, тоа се смета за потрошен матерјал. Повеќето батерии или немаат гаранција или имаат 6 месеци, а многу ретко и година дена гаранција. Си знаат тие колку гаранција да дадат :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Најверојатно ќе треба да смениш батерија, тоа се смета за потрошен матерјал. Повеќето батерии или немаат гаранција или имаат 6 месеци, а многу ретко и година дена гаранција. Си знаат тие колку гаранција да дадат :)
Фала друже .. само 6 месеци има гаранција ама нема врска ќе купам нова
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Вака, лаптопот пред малку се исклучи наеднаш појма неам зашто . И не сака да се вклучи. Ни свети сијаличката на лаптопот кога полначот е приклучен. Батеријата беше полна(иако максимум 20 мин држи). Па ваша проценка што може да е , каде да го однесем на поправка, ако има официјален сервис на асус во Скопје да пишете кај е ? :) .
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.718
Поени од реакции
27.688
сигурен си дека е до тоа?
ја мислам нешо внатре има зезнато.
пробав и со други vga и напонски, џабе, опет исто...
според нубското мое гуглање ваљда има подуени кондензатори?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Имаат ли во Анхоч термална паста и колку е отприлика?

tnx kiss4e
 

SayWhaat!?

олимпион
Член од
11 јуни 2011
Мислења
109
Поени од реакции
34
земав лап топ...па ме интересира колку време треба да биде на полњач ...па да го уклучам за првпат ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom