Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
15 јуни 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Ако знае некој нека ми каже дали имам слот за мрежна картичка?

Picture0002.jpg
Видете ја сликата.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ааааа тој ли конектор беее. Тоа е мини УСБ конектор, лесна работа за менување. Тркни до Сет, Логин, Паком, Анхоч итн, имаат ок сервиси.

Бтв зошто не ги користиш eSATA или FW конекциите? Подобри се од USB.
Го немам баш тој диск, мојот е MyBook обичниот, само USB излез има + овој ми е претежно за филмови и такви работи и го поврзувам на WD HD Media Player, а тој има само USB влезови. Го однесов во Неоком дека имам доста пријатели таму па рекоа дека изгледа ќе го средат, да најдат конектори само и под микроскоп ќе го залемат новиот.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Pomos,mi se sjeba komot. Igrav edno pet min the saboteur i komot mi se iskluce.Go pustiv za 1 min ama ne se vkluce.Go izvev kabelot od napojuvajneto pa pak go kladov,ja izvev baterijata od maticnata i pak ja kladov,no ne se pustat.Mislam deka e sjebana plocata ili napojuvajneto deka i na prviot kom koga se rasipa plocata ne se pustase voopsto.Ako mozit da mi kazite so e tocno rasipano, btw nemav nisto overklokuvano,od pred dve nedeli vrativ sve na default.

--- надополнето ---

Средено.

Цркнало напојувајнето,и го најдов старото напојувајне од стариот ком и го кладов и евого комов ми работат.

Само дали ке е доста 400ватно напојувајне за оваа конф шо ја имам,и процесорот така оверклокуван,ај кажејте да не го сјебам и ова па после да гледам звезди на небо :D/
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Pomos,mi se sjeba komot. Igrav edno pet min the saboteur i komot mi se iskluce.Go pustiv za 1 min ama ne se vkluce.Go izvev kabelot od napojuvajneto pa pak go kladov,ja izvev baterijata od maticnata i pak ja kladov,no ne se pustat.Mislam deka e sjebana plocata ili napojuvajneto deka i na prviot kom koga se rasipa plocata ne se pustase voopsto.Ako mozit da mi kazite so e tocno rasipano, btw nemav nisto overklokuvano,od pred dve nedeli vrativ sve na default.

--- надополнето ---

Средено.

Цркнало напојувајнето,и го најдов старото напојувајне од стариот ком и го кладов и евого комов ми работат.

Само дали ке е доста 400ватно напојувајне за оваа конф шо ја имам,и процесорот така оверклокуван,ај кажејте да не го сјебам и ова па после да гледам звезди на небо :D/
Од кој производител е напајањето?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
ЛЕле грешка сум напрел,не заприметив,кукиштето АТХ било.Ево слика сега види,валјда така ке шо пишит е.


не се гледат баш убо на сликава дека немам блиц ама пишит Jetton.
 

Attachments

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
ЛЕле грешка сум напрел,не заприметив,кукиштето АТХ било.Ево слика сега види,валјда така ке шо пишит е.


не се гледат баш убо на сликава дека немам блиц ама пишит Jetton.

Хмм..... не ми се баш познати тие Jetton :) Ваљда би било доволно напајањето, ама ај врати го тоа процесорот на default фрекфенција за секој случај да не прегори и ова.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Барем на 3,6 да го наместам и ај кажи некое напојувајне од сет ако можит,нека е појако летово планирам 4гб и квад ,а можит нешто друго да сменам.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Значи, кажи ТОЧНО што конфигурација сакаш да составиш :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom