Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Не не, windows xp имам. Стварно не знам што може да е проблемот.

Vidi grafickata da ne ti e izmestena i proverigi kablite od monnitorot,i kaj mene se slucvese istoto pred eden mesec,grafickata nesto bese sjebana zatoa,ama ne morat da znacit deka e grafickata rasipana,kako sto ti rekov vidi kabli i da ne ja imas izmesteno.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
445
Здраво........
Овака прашањево не знам дали е на право место не знаев дали да го пишам во хардвер или софтвер, ама се одлучив за хардвер. Вака ќе може ли некој да ми објасни убаво за wireless и wi-fi ? Бидејќи сакам лап топ да купувам па гледам има различни конфигурации некои со wireless некои со wi-fi ? Подетално објаснување за овие два поима ? Како работат, што се ? Знам дека и двата се за бежичен интернет ама само таа информација ја знам. Ќе може да ми помогнете ?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Здраво........
Овака прашањево не знам дали е на право место не знаев дали да го пишам во хардвер или софтвер, ама се одлучив за хардвер. Вака ќе може ли некој да ми објасни убаво за wireless и wi-fi ? Бидејќи сакам лап топ да купувам па гледам има различни конфигурации некои со wireless некои со wi-fi ? Подетално објаснување за овие два поима ? Како работат, што се ? Знам дека и двата се за бежичен интернет ама само таа информација ја знам. Ќе може да ми помогнете ?
Барај овде...

http://forum.kajgana.com/forumdisplay.php?f=27

има и премногу по темите
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Здраво........
Овака прашањево не знам дали е на право место не знаев дали да го пишам во хардвер или софтвер, ама се одлучив за хардвер. Вака ќе може ли некој да ми објасни убаво за wireless и wi-fi ? Бидејќи сакам лап топ да купувам па гледам има различни конфигурации некои со wireless некои со wi-fi ? Подетално објаснување за овие два поима ? Како работат, што се ? Знам дека и двата се за бежичен интернет ама само таа информација ја знам. Ќе може да ми помогнете ?
Истото е.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
ATI Radeon 9600 (128 RAM) на ASUS A7V600-X Motherboard ?

Здраво.

Сакам да прашам доколку се разбира некој во воие работи, дали ке може да ја поставам оваа графичка ATI Radeon 9600 (128RAM) на мојава матична ASUS A7V600-X Motherboard ? Дали ке биде се ОК?

Доколку некој повеке се разбира, бидејки неодамна пробав да наместам NVIDIA GeForce FX 5500 (256 RAM) и не биваше бидејки ми се рестартираше PC-то секогаш кога ке почнев да играм некоја игра (пробав со милион драјвери и преинсталација на Windows и пак ништо)...

Фала однапред.
 

Bobson

Seek & Destroy
Член од
22 февруари 2008
Мислења
274
Поени од реакции
41
Графичката се приклучува на AGP слот, а како што видов матичната има подршка за AGP 8х така да не би требало да имаш проблеми.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
најверојатно до напојувањето ти е.Затоа ти се рестартирал
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
sputiv mac os i probvam da go instaliram i po nekoe vreme od koga ke gi napram particite na hdd mi izlegvit vrong volume.Mi rekoa deka toj bil samo za apple laptopi.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Јас не мислам така, со wireless можеш само на интернет да се приклучиш а wi-fi-то можеш да го користиш како WLAN (Wireless Local Area Network)

Wi-Fi е Wireless Fidelity, специфицирана е технологијата.
Wireless технологија е било која форма на комуникација која користи бранови за трансмисија. Wireless може да биде и WiFi и WiMAX и мобилни уред и инфраред...

Wireless е поопшт поим.
Инаку WiFi не е само WLAN може да биде и Wireless Access Point... (ако се користи за hot-spot..)
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Јас не мислам така, со wireless можеш само на интернет да се приклучиш а wi-fi-то можеш да го користиш како WLAN (Wireless Local Area Network)
Wireless е генерален термин за безжично поврзување на било кои 2 уреда, немора да се компјутери/рутери. Многу ме интересира како успеа да дојдеш до поделбава....

sputiv mac os i probvam da go instaliram i po nekoe vreme od koga ke gi napram particite na hdd mi izlegvit vrong volume.Mi rekoa deka toj bil samo za apple laptopi.
Ах Јофче Јофче........:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom