Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
vodkamixx напиша:
Епа зависи некој пат само кога ќе отворам Winamp и на сред песна ќе се појави Blue Screen, или некогаш со Macromedia кога ќе работам, зависи со Fireworks или Dreamweaver ќе се појави Blue Screen... али еве веќе 2 дена не се појавува, изгледа се среди нешто... освен на startup-от на Windows-от се појавува.... и ќе напраам рестарт и го нема повеќе...
Ова мене ми се дешаваше пред некој ден, обично е проблем со драјверите, мене ме заебаваше графичката кога инсталирав нов драјвер.
Кога ќе ти се појави пак прочитај горе кој dll. фајл те заебава и пиши, али најбољи ти е да го реинсталираш виндовсот бидејќи се појавува на startup.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
luge si kupiv rezac ali ne mi dadoa draver za nego!
3 meseci mi stoi taka, treba da go odnesam do tamu a ame mrzi
aj kazete mi od koja strana da simnam drajveri
tenks
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
не ти треба драјвер за режач. Ти треба само неро. А ни тоа не ти треба. Можеш да режеш со самиот виндоус икс-пе

Подетално ако сакаш на мсн или мирц или пп
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
ThA-BiTcH напиша:
luge si kupiv rezac ali ne mi dadoa draver za nego!
3 meseci mi stoi taka, treba da go odnesam do tamu a ame mrzi
aj kazete mi od koja strana da simnam drajveri
tenks
Бич, прво кажи ми марка и модел на режачот, и дали ти е режачот веке вграден во конфигурацијата.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
lugeeeeeeeeeeeeeeeee imam problem!
neso mi se zeznaa zvucnicite vcera, i cepkav niz komp neso, i denes si kupiv novi...i si pustam muzika koa gledam pejackava epten grubo mi pee...aj vikam moze do pesnata e!
staan cd od funky g ovaa ko muz pee!
jezivo e...!aj kazete kaj da namestam ova da si bide normalno ?

(едит)
ej najdov falaaaaaa:)
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
imam radeon 9600 xt.mi rikna kulrot pred nekoj den i sea nikako nemozam da najdam takov okrugol kuler,a za drug,kockast, mi vikaat deka ne pasuva.
Otidov u SET kompjuteri (bravo za deckite) i mi dadoa eden ist takov od kaj niv,arno ama,pak ne vrti.
ima li sansi da mi e neso do napajanjeto ili nseo slicno
MI diga temperatura do 69
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Рикнат ти е регулаторот на графичката!
Доколку кулерот што ти го дале е 100% исправен! Т.е ако си видел со твои очи дека некогаш тој воопшто вртел!

Но и во двата случаја, има решение!

А ти избегавај да ја користиш без кулер, дека ако го оштетиш процесорот, тогаш ќе нема решение :)
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
moTaro напиша:
Рикнат ти е регулаторот на графичката!
Доколку кулерот што ти го дале е 100% исправен! Т.е ако си видел со твои очи дека некогаш тој воопшто вртел!

Но и во двата случаја, има решение!

А ти избегавај да ја користиш без кулер, дека ако го оштетиш процесорот, тогаш ќе нема решение :)
Dobro ako ima resenie togas mozebi ti moes da mi kaes kaj da idam,ili mozam ja sam da si go napraam toa.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Вака,
вчера праев формат на комот и нешо бришев ставав партиции, и коа го стартувам комот и пред да се стартова Windows-от, ми се појавува порака и вика: A read disk error occurred.
Press Ctrl+Alt+Delete to restart.
И нон стоп така си стои и бара рестарт.

И го извадив хард дискот, и го ставив на другиот компјутер и го подигнува Windows-от, а на мојот ком нејќе нон-стоп рестарт ми вика. Help! F1! F1! F1! F1!
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
vodkamixx напиша:
Вака,
вчера праев формат на комот и нешо бришев ставав партиции, и коа го стартувам комот и пред да се стартова Windows-от, ми се појавува порака и вика: A read disk error occurred.
Press Ctrl+Alt+Delete to restart.
И нон стоп така си стои и бара рестарт.

И го извадив хард дискот, и го ставив на другиот компјутер и го подигнува Windows-от, а на мојот ком нејќе нон-стоп рестарт ми вика. Help! F1! F1! F1! F1!
:eek:ftopic: Средив работа!
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
и јас нешто слично како водкамикс
на почеток кога ги наоѓа харддисковите, еден заглавува т.е. споро го наоѓа
го ставам само него, исти курац
другите два хардиска си ги наоѓа одма, чаре некое
бтв, уште ми е под гаранција али ако може да се среди нека помогне некој, тенкс
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Дали може некој да ми каже на матичнава Asus A7V266-C кој е најјакиот процесор(AthlonXP) шо го поддржува.Моментално иам 1600+, само знам дека матичнава не поддржува бартон.
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
MSV(support) напиша:
Дали може некој да ми каже на матичнава Asus A7V266-C кој е најјакиот процесор(AthlonXP) шо го поддржува.Моментално иам 1600+, само знам дека матичнава не поддржува бартон.
Moze da podrzi do Amd Athlon 2600+ Thoroubred, samo vazno ti e da bide so 266FSB, a ne so 333FSB
 
Член од
3 февруари 2006
Мислења
131
Поени од реакции
7
Ve molam za pomos
Kupiv TV Tuner card ali ne znam kako da ja instaliram.
Dali moze slikovito da objasnete pls?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom