Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
imam dva kompjuteri,kako da koristam internet i na dvata?
procedura edno po edno ako moze zs invalid sum za ovakvi stvari:party3:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Имаш свич или рутер? Ако немаш, трк во продавница.
Ако има кабловски со старите моторола модеми, преку усб, може и со лан кабел да заврши работа.

Ама така кога главниот ќе е изгасен, ќе нема нет на другиот.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ако има кабловски со старите моторола модеми, преку усб, може и со лан кабел да заврши работа.

Ама така кога главниот ќе е изгасен, ќе нема нет на другиот.

На Телекабел со тој модем, едниот РС преку USB другиот преку LAN (2та кабли директ од модем) и така 2 РС ќе си имаат нет :)
 
С

Спенсер

Гостин
Може да е било каква форма на меморија, РАМ, графички РАМ, виртуелен РАМ(ти стои како pagefile.sys на хард дискот) и така натаму.

А влага во Safe Mode? Ако успееш да му влезеш, исклучи pagefile да видиш дали ке се упали нормално. Ако не, мењај компоненти дур не го најдеш кривецот.
нејќе да влезе ни у сејв мод...

нема месец а ја да не прашам тука за мојата канта... го уклучувам пцто, си поминуваат оние цртките ВИндовс ХП и таман да ми се полави лог он скрин (да си изберам накој јузер да се уклучам) ми се појавува проклетиот БСОД...

page_fault_in_nonpaged_area -ете тоа пишува...на гугл прочитав,за ова викаат декем цркнал рамот...па да прашам некој исто да не му се случувало... одам да побарам некој ддр1 рам од другар...
оф лелеел...не бил рамот...да бил рамот цркнат,немаше ни да се упали компјутерот... напрајв формат и сега се е ОК...:vozbud:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
оф лелеел...не бил рамот...да бил рамот цркнат,немаше ни да се упали компјутерот... напрајв формат и сега се е ОК...:vozbud:
Епа ондак бил виртуелниот рам. Не си морал формат, си можел да го закачиш хардот на друго PC како втор, и да му го избришеш pagefile.sys
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Не е проблем само тоа шо Режа споро, туку проблем е и коа турам на УСБ ствари е споро.
Значи се што сакам да турам дали на оптички десик или флеш или не знам на шо више, споро е.
сеа дали има некоја идеја.

Шо е најтрагично чекам 1 саат за да префрлам 2 филма.
Големи се 1.5гб двата заедно.
на УСБ ги ставам
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Промена на кулер па и напајање за сите чии компјутери летно време осетно губат на перформанси и истите делови се постари од 3 години. Исто така може да ги подмачкате кулерите на графичката па и на матичната доколку го има. Подмачкувањето да се врши со чепкалка за уши за да не дојде до претечување.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
2.0 e портот.
од Погребот на Тоше(Бог да го прости), ми е ПЦ-то, тој ден, не е старо ПЦ-во. Има некој проблем шо ја не го знам.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
2.0 e портот.
од Погребот на Тоше(Бог да го прости), ми е ПЦ-то, тој ден, не е старо ПЦ-во. Има некој проблем шо ја не го знам.
Сјебан рам или тапа хард диск.

Од кога ти прави вака?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Со ДВД-ромот прави подолго време, може 2-3 недели, а со УСБ-во може 2-3 дена(бар за Усб така мислам).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom