Помош, проблеми, прашања, совети...

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Кој е тој маус? Прогуглав и се појавуват само Logitech MX-518. Microsoft MX-518 нигде ни најдов ни слика, ни нишо. Ај ак не те мрзит постирај некоја слика да го видам шо маус е. :pipi:
Мој еррор :)

Logitech MX-518

 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ак не е за овде прашањето, префрлајте одма.
Ми треба некој маус од 2000-3000денари кој ќе е убав за се, ама буквално за се. За игри, за работа, за такви работи. :) Значит, да не е стрикно само за гејминг или за незнам шо таму.
Па давајте предлози. :smir:




PS.


Овај би се вклопил во моите барања? :smir:
Би се вклопил во сите твои барања освен цената:pos2: Добри мауси за таа цена се Logitech MX518/G5 rev2 и Microsoft Intellimouse Explorer 3.0/Habu
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
POMOSSSSSSSSSSSs. Neznam sto mu e na kompijuterot no se slucuva mnogu cesto. Si rabotam jas na mojot PC i mi se isklucuva sam.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:Sto mu e neznam. Probuvam da go priklucam deneska ne saka. Jas ce go priklucam toj se isklucuva. I edvaj nekako uspeav da go priklucam.. Ako znae nekoj da mi kaze sto mu e ako imal nekoj slicen problem.

Blagodaram odnapred.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
POMOSSSSSSSSSSSs. Neznam sto mu e na kompijuterot no se slucuva mnogu cesto. Si rabotam jas na mojot PC i mi se isklucuva sam.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:Sto mu e neznam. Probuvam da go priklucam deneska ne saka. Jas ce go priklucam toj se isklucuva. I edvaj nekako uspeav da go priklucam.. Ako znae nekoj da mi kaze sto mu e ako imal nekoj slicen problem.

Blagodaram odnapred.
Може да биде поради прегревање. Отвори го куќиштето и подзачисти малку од прашина.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
POMOSSSSSSSSSSSs. Neznam sto mu e na kompijuterot no se slucuva mnogu cesto. Si rabotam jas na mojot PC i mi se isklucuva sam.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:Sto mu e neznam. Probuvam da go priklucam deneska ne saka. Jas ce go priklucam toj se isklucuva. I edvaj nekako uspeav da go priklucam.. Ako znae nekoj da mi kaze sto mu e ako imal nekoj slicen problem.

Blagodaram odnapred.

Idi u crkva zapali sveka tri pati oce nas odi doma i PC- to ko novo :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Nosi go na servis, sto moze drugo :toe:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
HEhehe "bog ke mmi pomogne so kom":pos2::pos2:



Blagodaram ke se obidam.
Има и многу „селска финта“: пробај со дезодоранс (воздух-притисок) да прснеш на cool-ерот.
Overheating е или на процесор или напојување .
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
wow jas nie mislam deka toa bi bilo dobra ideja...:toe:imas probano nekogas so dezodorans????Da ne ja zapalam cela kuka so dezodoransot vo strujata.?????:nenene::nenene::nenene::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Носи си го на сервис, се гледа дека не си многу по компјутерите, па не ти е најпаметно да чепкаш сам.
 
С

Спенсер

Гостин
нема месец а ја да не прашам тука за мојата канта... го уклучувам пцто, си поминуваат оние цртките ВИндовс ХП и таман да ми се полави лог он скрин (да си изберам накој јузер да се уклучам) ми се појавува проклетиот БСОД...

page_fault_in_nonpaged_area -ете тоа пишува...на гугл прочитав,за ова викаат декем цркнал рамот...па да прашам некој исто да не му се случувало... одам да побарам некој ддр1 рам од другар...
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
нема месец а ја да не прашам тука за мојата канта... го уклучувам пцто, си поминуваат оние цртките ВИндовс ХП и таман да ми се полави лог он скрин (да си изберам накој јузер да се уклучам) ми се појавува проклетиот БСОД...

page_fault_in_nonpaged_area -ете тоа пишува...на гугл прочитав,за ова викаат декем цркнал рамот...па да прашам некој исто да не му се случувало... одам да побарам некој ддр1 рам од другар...
Може да е било каква форма на меморија, РАМ, графички РАМ, виртуелен РАМ(ти стои како pagefile.sys на хард дискот) и така натаму.

А влага во Safe Mode? Ако успееш да му влезеш, исклучи pagefile да видиш дали ке се упали нормално. Ако не, мењај компоненти дур не го најдеш кривецот.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
нема месец а ја да не прашам тука за мојата канта... го уклучувам пцто, си поминуваат оние цртките ВИндовс ХП и таман да ми се полави лог он скрин (да си изберам накој јузер да се уклучам) ми се појавува проклетиот БСОД...

page_fault_in_nonpaged_area -ете тоа пишува...на гугл прочитав,за ова викаат декем цркнал рамот...па да прашам некој исто да не му се случувало... одам да побарам некој ддр1 рам од другар...
Уфффф колку е скуп ДДР 1 :nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom