Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Ако може нешто да ве прашам околу webот cs.kajgana.com/stats ...
Ова може не е баш за у темава ама незнаев кај да го стаам...
На страната за статистики има едно логин и бара username и passvord...
Како да креирам username и passvord за таа страна(cs.kajgana.com/stats)
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Тоа е мислам за администраторите и само тие го имаат тоа е мое мислење ама мислам дека сум во право.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
41
Поени од реакции
0
pa vaka ja sum nov clen na forumot kajgana i sakam da znam dali sega imam pravo da igram na serverite na cs na kajgana ili prvo moram da imam napisano 100 mislenja ??:toe:
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
IvAn - bad_boy напиша:
pa vaka ja sum nov clen na forumot kajgana i sakam da znam dali sega imam pravo da igram na serverite na cs na kajgana ili prvo moram da imam napisano 100 mislenja ??:toe:
Имаш право, секако.

Првиот сервер : cs.kajgana.com
Вториот сервер : cs.kajgana.com:27020

Have Fun!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Дечки имам две прашања се надевам ќе добијам одговор. Прво на некои сервери ми бара да инсталирам sXe injected ради заштита од читери и такви ствари. Јас го инсталирав но пак кога ќе се приклучам на тој сервер ме исфрла зашто ми пишува дека не сум го инсталирал. Затоа не разбирам што е проблемот. На официјалнта страна пишува дека заштитата се инсталира пред каунтер стрике, и тоа го направив првин го инсталирав sXe injected па после каунтер и пак исто. Тоа ми е првиот проблем.

http://www.sxe-injected.com.ar/sxeinjected(en)

Вториот проблем е кога ќе се приклучам на некој сервер одма после одбирање на страната на која ќе играм ме исфрлаат од серверот а причина пишува сум имал висок ping. Што е тоа поима немам и каде се намалува и такви ствари.

Па затоа молам некој ако ги има одговорите на овие прашања да ми помогне, зашто се запалив за играње кантер :)
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
ZOTE напиша:
Дечки имам две прашања се надевам ќе добијам одговор. Прво на некои сервери ми бара да инсталирам sXe injected ради заштита од читери и такви ствари. Јас го инсталирав но пак кога ќе се приклучам на тој сервер ме исфрла зашто ми пишува дека не сум го инсталирал. Затоа не разбирам што е проблемот. На официјалнта страна пишува дека заштитата се инсталира пред каунтер стрике, и тоа го направив првин го инсталирав sXe injected па после каунтер и пак исто. Тоа ми е првиот проблем.

http://www.sxe-injected.com.ar/sxeinjected%28en%29

Вториот проблем е кога ќе се приклучам на некој сервер одма после одбирање на страната на која ќе играм ме исфрлаат од серверот а причина пишува сум имал висок ping. Што е тоа поима немам и каде се намалува и такви ствари.

Па затоа молам некој ако ги има одговорите на овие прашања да ми помогне, зашто се запалив за играње кантер :)
За првото не сум сигурен ама и мене ми праваше така само требаше да го активирас и тоа ти стоа минимизирано доле а за вториот проблем е затоа што играш на сервери од други дрзави или ти е слаб интернетот на пр. ако е дозволено до 100 мс ти ако имаш повеке нормало ке имаш кицк.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
ZOTE напиша:
Дечки имам две прашања се надевам ќе добијам одговор. Прво на некои сервери ми бара да инсталирам sXe injected ради заштита од читери и такви ствари. Јас го инсталирав но пак кога ќе се приклучам на тој сервер ме исфрла зашто ми пишува дека не сум го инсталирал. Затоа не разбирам што е проблемот. На официјалнта страна пишува дека заштитата се инсталира пред каунтер стрике, и тоа го направив првин го инсталирав sXe injected па после каунтер и пак исто. Тоа ми е првиот проблем.

Вториот проблем е кога ќе се приклучам на некој сервер одма после одбирање на страната на која ќе играм ме исфрлаат од серверот а причина пишува сум имал висок ping. Што е тоа поима немам и каде се намалува и такви ствари.
види вака, порано sXe-client имаше и на Кајгана, ама поради такви проблеми како тебе што ти правело, беше тргнат sXe-client, и сега е супер, со помош на админите кои се справуваат со читерите.

А, за вториот проблем, има сервери каде што да се намали преоптоварувањето на серверот, е наместено секој кој ќе има пинг поголем од 150 ( оваа бројка е просечна на серверите, кај некои повеќе, кај некои помалку е лимитирано ) и кога ти ќе влезеш, а во моментот поради ИКС причини ти се кренал пингот над 150, и одма те kick-аат. Па, затоа играј си на Кајгана. :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
фала дечки за одговорите. на крај сепак е вистина дека на кајгана е најбоље да се игра ;)
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
ZOTE напиша:
фала дечки за одговорите. на крај сепак е вистина дека на кајгана е најбоље да се игра ;)
Нема проблем. Па види сите кази речи овде го имаме интернетот 96/64 или 128/96 така да со оваа брзина на македонски сервери мозаш да играш со добар пинг, надвор од неа немозеш и на некој македонски сервери каде што се хостирани од слаб комп. ке имаш проблеми околу пингот.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
iLe напиша:
Нема проблем. Па види сите кази речи овде го имаме интернетот 96/64 или 128/96 така да со оваа брзина на македонски сервери мозаш да играш со добар пинг, надвор од неа немозеш и на некој македонски сервери каде што се хостирани од слаб комп. ке имаш проблеми околу пингот.
знајш каде се наоѓа Кајгана серверот ?, како што ми кажа Кенгур, во Холандија што значи е надвор од земјава, а повеќето играат со добар пинг. :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
А зашто сега кога сакам да се приклучам на кајгана серверот ми пишува invalid CD key, и не ми дава да влезам. Мислам само проблеми со ова сервериве.
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
ZOTE напиша:
А зашто сега кога сакам да се приклучам на кајгана серверот ми пишува invalid CD key, и не ми дава да влезам. Мислам само проблеми со ова сервериве.
Мој предлог е да ја преинсталираш играта и мене еднаш тоа ми го бараше и ја преинсталирав играта и сега се си е беспрекорно,а инаку проблемот не ти се јавува само кај серверите од кајгана туку проблемот ти се јавува кај сите сервери.
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
ZOTE напиша:
А зашто сега кога сакам да се приклучам на кајгана серверот ми пишува invalid CD key, и не ми дава да влезам. Мислам само проблеми со ова сервериве.
Симни го пачот V.19 и ке немаш никакви проблеми. Можеш да го најдеш на www.cs.kajgana.com во секторот "downloads".

Поздрав.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Треба нешто да се среди со Даунлоадот на цскајгана страната пошо можеби 3-4 другари пробаа да го симнат си на половина негде им закочува .. незнам у шо е проблем ајТ позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom