Помош околу Counter-Strike (општо)

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Нека најдат друг сајт/линк каде што го има тој пач, доколку ептен неможете да се снајдете, известете ме, ке ви најдам. Ајт.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Swifty напиша:
Симни го пачот V.19 и ке немаш никакви проблеми. Можеш да го најдеш на www.cs.kajgana.com во секторот "downloads".

Поздрав.
Го симнав i ja преинсталирав играта и сега е океј. благодарам уште еднаш :)
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Нема проблем, затоа сме тука.. :wink:

Сеа баш видов, пачот v.23 ги фака сите сервери, било кајгана, било инсомниа, све! За тие што имаат вакви проблеми, повелете:

http://www.intoxaid.com/index.php?site=files&file=3
 

PlayBoY

I am the MuNgoS
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.063
Поени од реакции
5
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
И овој од кајгана исто така , е закон . Мислам со него се ми фака на мене а и супер оди . Пробав со овој 1.28 абе запеза , не го бива несака ништо .

бтв - како беше ова шо се пишуваше у конзола за да можеш побрзина да ги менуваш оружјата ? на пример кога ке претиснам кец ми излева одозгоре пушката , а првин ке претиснев кец и одма се мени пушка а не да ми излегува сликичка горе .. Мислам дека свативте .. позз
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
MeToNo1[MkD] напиша:
И овој од кајгана исто така , е закон . Мислам со него се ми фака на мене а и супер оди . Пробав со овој 1.28 абе запеза , не го бива несака ништо .

бтв - како беше ова шо се пишуваше у конзола за да можеш побрзина да ги менуваш оружјата ? на пример кога ке претиснам кец ми излева одозгоре пушката , а првин ке претиснев кец и одма се мени пушка а не да ми излегува сликичка горе .. Мислам дека свативте .. позз
hud_fastswitch 1
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Сакам да прашам како да фатам слика од екранот додека играм кантер? и во која папка после да ја барам сликата. Јас колку што знам ф5 беше копчето но сликата нигде ја немаше. Па ако може некој да ми каже.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
ZOTE напиша:
Сакам да прашам како да фатам слика од екранот додека играм кантер? и во која папка после да ја барам сликата. Јас колку што знам ф5 беше копчето но сликата нигде ја немаше. Па ако може некој да ми каже.
копчето по дефаулт ќе си го видиш кај контролите, а сликите искачаа во кантер страјк фолдерот, ама незнам точно каде.
јас практикувам понекогаш и "print screen" па отварам "paint", па "paste" и ете ја сликата. првата опција е подобра во секој случај.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
kpbKENGUR напиша:
копчето по дефаулт ќе си го видиш кај контролите, а сликите искачаа во кантер страјк фолдерот, ама незнам точно каде.
јас практикувам понекогаш и "print screen" па отварам "paint", па "paste" и ете ја сликата. првата опција е подобра во секој случај.
фала друже успешна операција :)

 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
zaso ne raboti 2 server
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
епа вака сеа... Вчера ( Саботата ) го гледав на Ентер тој клипот со "светски познатиот гејмер" archie, и се замислив нешто...... Тој со слики покажува кој верзии ги игра на Кантер, првиот дел му беше снимен со Counter Strike 1.5, а вториот со Counter Strike 1.6, гледејќи ги инсертите, забележав дека него со ниедно оружје не му се треси нишанот. Значи, пука со која и да било пушка, оружјето му се треси, а нишанот не, а посебно велам за Deagle, и AK-47 ( Калашњиков ), бидејќи тие оружја највеќе се тресат. Па, сакав да прашам, дали и кај вас е исто како кај archie, ( не ви се треси нишанот ) или не, бидејќи кај мене, со кое оружје да пукам, ми се треси нишанот, а да не зборувам за AK-47 ( Калашњиков ) или Deagle. Чекам одговори. :)
 
Член од
15 февруари 2007
Мислења
238
Поени од реакции
2
ZIKS напиша:
епа вака сеа... Вчера ( Саботата ) го гледав на Ентер тој клипот со "светски познатиот гејмер" archie, и се замислив нешто...... Тој со слики покажува кој верзии ги игра на Кантер, првиот дел му беше снимен со Counter Strike 1.5, а вториот со Counter Strike 1.6, гледејќи ги инсертите, забележав дека него со ниедно оружје не му се треси нишанот. Значи, пука со која и да било пушка, оружјето му се треси, а нишанот не, а посебно велам за Deagle, и AK-47 ( Калашњиков ), бидејќи тие оружја највеќе се тресат. Па, сакав да прашам, дали и кај вас е исто како кај archie, ( не ви се треси нишанот ) или не, бидејќи кај мене, со кое оружје да пукам, ми се треси нишанот, а да не зборувам за AK-47 ( Калашњиков ) или Deagle. Чекам одговори. :)
ne sum siguren za sto zboruvas, ama dali mislis na "cl_dynamiccrosshair 0"?
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
crow напиша:
ne sum siguren za sto zboruvas, ama dali mislis na "cl_dynamiccrosshair 0"?
командата е за ширење на нишанот, јас зборувам за тресење на нишанот. :)
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Што знам.. пушти линк да го видиме сите клипчето да знаеме за што зборуваш.. вака само празни муабети..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom