Помош околу Counter-Strike (општо)

bitchar

strike/neo-_8{
Член од
3 април 2007
Мислења
98
Поени од реакции
0
хелпппп

се уклучувам на кантер и одеднас не ми работи фајн серверс нејке да го уклуци стискам на него нејќе пробав со реинсталација пак нејке

ако некој знае нека ми каже како да го направам

Micev напиша:
slusajte sea .. do ne odamna pred da go formatiram kompjuterot grafikata mi bese na kanter Open Gl . a sea mi e d3d kako e neznam i a stavam Open Gl i mi veli not suported .. nesto i mi se launchira vo software mode . do sto e problemot znaete i ako e nekoj driver mozam sam da go instaliram nekako ??
си го форматирал компот инсталирај ја од ново графичката и ќе работи бидејќи без графичка нема опен гл

јас така направив :) и ми проработе
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
друштво и јас сакам да играм со вас on-line но кога ќе сакам да с еприклучам на серверот ова ми го пишува:

you have been disconnected from server. reason: "Dropped due to slot reservation"

Нека каже некој дали треба да се закаже или што треба за д аможам да играм со вас
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
ZOTE напиша:
друштво и јас сакам да играм со вас on-line но кога ќе сакам да с еприклучам на серверот ова ми го пишува:

you have been disconnected from server. reason: "Dropped due to slot reservation"

Нека каже некој дали треба да се закаже или што треба за д аможам да играм со вас
Не се секирај тоа е дека нема место т.е серверот во тој момент бил full... Пробувај повеке пати но знај дека малце треба трпение бидејки серверите повеке од времето се full така да стрпи се и ке влезеш
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
viksamkd напиша:
Не се секирај тоа е дека нема место т.е серверот во тој момент бил full... Пробувај повеке пати но знај дека малце треба трпение бидејки серверите повеке од времето се full така да стрпи се и ке влезеш
да друже во право беше еве сега само што изиграв една партија и морам да кажам дека сите сте добро истренирани затоа ќе ми треба време малку да се вратам во форма.

П.С. дали може да се смени кога пукам да биде тоа со десна рака а не како сега пукам со лева рака, и ако може каде се менува тоа.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
ZOTE напиша:
да друже во право беше еве сега само што изиграв една партија и морам да кажам дека сите сте добро истренирани затоа ќе ми треба време малку да се вратам во форма.

П.С. дали може да се смени кога пукам да биде тоа со десна рака а не како сега пукам со лева рака, и ако може каде се менува тоа.
Options > Multiplayer > Advanced > Weapon alignment > Right handed :helou:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
DoN DjElAtImUs напиша:
Options > Multiplayer > Advanced > Weapon alignment > Right handed :helou:
фала друже успешна операција :) иначе најмногу ме има убивано LEGENDA, 4 пати. Ако е член на форумот нека се јави да видам кој е човекот.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
ZOTE напиша:
фала друже успешна операција :) иначе најмногу ме има убивано LEGENDA, 4 пати. Ако е член на форумот нека се јави да видам кој е човекот.
Повели и друг пат :) за тоа сме овде да помогнеме:) :)
 

Micev

ИсКусЕн КанТерЏијА
Член од
28 февруари 2007
Мислења
482
Поени од реакции
0
bitchar напиша:
хелпппп

се уклучувам на кантер и одеднас не ми работи фајн серверс нејке да го уклуци стискам на него нејќе пробав со реинсталација пак нејке

ако некој знае нека ми каже како да го направам



си го форматирал компот инсталирај ја од ново графичката и ќе работи бидејќи без графичка нема опен гл

јас така направив :) и ми проработе
ке можам јас тоа некако да го направам бидејки немам инсталирано графичка дривер незнам од кае да најдам или морам да го однесам од кај сто сум го зел ? фала
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Micev напиша:
ке можам јас тоа некако да го направам бидејки немам инсталирано графичка дривер незнам од кае да најдам или морам да го однесам од кај сто сум го зел ? фала
Кога го купуваше компјутерот, мора да ти дале некој цедиња, таму ке го најдеш драјверот, ако го нема.. онда однеси го од кај што си го зел, поздрав!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
-={K-O-R-U-N}=- напиша:
СИТЕ СЕ МАКЕДОНСКИ!

195.26.159.86:27017
195.26.159.86:27018
195.26.159.86:27019
62.162.73.109:28961
62.162.73.109:27016
62.162.73.105:27016
62.162.73.105:27015
62.162.73.105:27018
62.162.126.165:27015
62.162.126.165:27016
195.26.159.82:27015
195.26.159.82:27016
мене ниеден од овие сервери не ми ги уклучува во адд фаворитс, што е работава зне некој да ми каже
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Тоа е проблемот со пачот тие сервери се на друг пач .
пачовите мозес да ги најдас во другата тема т.е Проблеми со ставање на Пачовите.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
ZOTE напиша:
мене ниеден од овие сервери не ми ги уклучува во адд фаворитс, што е работава зне некој да ми каже
ZOTE јас како админ да ти посакам пријатно време поминато на кајгана серверите повеке успех во иднина и пред се забавувај се со играњето..
правилата ти се добро познати
1. ке се пазиш да не пцуеш
2. провокации со играчи НЕ
3. мутли етнички навреди не
4. користење недозволени средства- читови ти се казнува со бан и етикета читер

Па со срека и се надевам ке налеташ на мојот снајпер во скоро време:helou:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
iLe напиша:
Тоа е проблемот со пачот тие сервери се на друг пач .
пачовите мозес да ги најдас во другата тема т.е Проблеми со ставање на Пачовите.
го инсталирав најновиот пач в.26 и сега можам да играм, благодарам многу :)

SCORPIO__20 напиша:
ZOTE јас како админ да ти посакам пријатно време поминато на кајгана серверите повеке успех во иднина и пред се забавувај се со играњето..
правилата ти се добро познати
1. ке се пазиш да не пцуеш
2. провокации со играчи НЕ
3. мутли етнички навреди не
4. користење недозволени средства- читови ти се казнува со бан и етикета читер

Па со срека и се надевам ке налеташ на мојот снајпер во скоро време:helou:
благодарам за поканата и си признавам дека не сум играл каунтер доста време така да сега за сега ке ме парчосувате, но се надевам дека брзо ќе влезам во форма па и јас еднаш ќе те имам на нишан :)
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
ZOTE напиша:
го инсталирав најновиот пач в.26 и сега можам да играм, благодарам многу :)
Ништо тука сме да помогнаме.
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
Micev напиша:
ке можам јас тоа некако да го направам бидејки немам инсталирано графичка дривер незнам од кае да најдам или морам да го однесам од кај сто сум го зел ? фала
patch instalirase ? :) ne e do grafickata ,zatoa stho jas imam igrano i na "software" posle inastalirav i sea igram na "Open GL" , idi na www.cs.kajgana.com i simni go patchot , instaliraj go i probaj, ako nejke pak, vidi vo Firewall moze ne ti e namesteno na hl.exe da se konektira na net, itn itn itn. aj vidi pa pisi :)

Edit :
dokolku ti e GeForce eve ti strana da si simnes driver za da mozes da igras vo Open GL http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp tuka gi imash site Nvidia drajveri za GeForce .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom