Помош и совети

Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Како можам да ја играм team fotress 2 на убунту? Значи, ја даунлодирав и ја инсталирав играта преку стеам. но несака да ми се подигне, ќе ми остане екранот црн и ќе морам да го рестартирам компјутерот. Пробав и да ја играм играта со команда -windowed(да ја играм играта во прозорец), и тогаш само си стои прозорецот и ништо не прави. Чаре?
Еве и скриншот:
Screenshot from 2013-05-13 16:50:28.png
 
Член од
12 април 2008
Мислења
17
Поени од реакции
22
Дали е можно да се игра Фифа 2013 со две тастатури ?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.540
Поени од реакции
4.368
Дечки играм Heroes of Newerth, имам еден тон силвер парички ама немам ич голд, како да добијам голд на акаундот? ако ја игра некој и ако знае нека кажи :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.854
Поени од реакции
23.156
Дечки, каде можам у Скопје да најдам кабелчиња за полнење џоистици за X-Box ??
 
Член од
24 мај 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Imam DotA2 na steam mi dadoa steam interesna igra ama mi treba pomosh ako nekoj mozhe da me poduchi kako da pochnam da igram pomagajteee :(
--- надополнето: 24 мај 2013 во 14:38 ---
Imam DotA2 na steam mi dadoa steam interesna igra ama mi treba pomosh ako nekoj mozhe da me poduchi kako da pochnam da igram pomagajteee :(
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Imam DotA2 na steam mi dadoa steam interesna igra ama mi treba pomosh ako nekoj mozhe da me poduchi kako da pochnam da igram pomagajteee :(
--- надополнето: 24 мај 2013 во 14:38 ---
Imam DotA2 na steam mi dadoa steam interesna igra ama mi treba pomosh ako nekoj mozhe da me poduchi kako da pochnam da igram pomagajteee :(

Имаш туторијал во играта и кога пишуваш реченици, користи интерпункциски знаци (точки, запирки, кирилица...)
 
Член од
29 март 2011
Мислења
105
Поени од реакции
19
Ај мала помош,вчера го форматирав компијутерот и сега неможам да му снимам ниту една игра.Кога ја снимам ми испага ISdone.dll error,порано го немав овој проблем. И која игра да пробам да ја снимам исто се појавува некаде на средината на инстелацијата.Му снимав Windows 7 64 bit.На PC имам Intel I3 530,GTS 450 i 8gb ram.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Ај мала помош,вчера го форматирав компијутерот и сега неможам да му снимам ниту една игра.Кога ја снимам ми испага ISdone.dll error,порано го немав овој проблем. И која игра да пробам да ја снимам исто се појавува некаде на средината на инстелацијата.Му снимав Windows 7 64 bit.На PC имам Intel I3 530,GTS 450 i 8gb ram.
демек на сите игри ти вика isdone.dll error?
од моето кратко гуглање, овој ерор се појавува кај игрите што се пакирани од blackbox, така да не симнувај од нив, пробај од reloaded/skidrow/FLT
драјвери му стаи ли?
http://www.nvidia.com/content/DriverDownload-March2009/confirmation.php?url=/Windows/320.18/320.18-desktop-win8-win7-winvista-64bit-english-whql.exe&lang=us&type=GeForce
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Ај мала помош,вчера го форматирав компијутерот и сега неможам да му снимам ниту една игра.Кога ја снимам ми испага ISdone.dll error,порано го немав овој проблем. И која игра да пробам да ја снимам исто се појавува некаде на средината на инстелацијата.Му снимав Windows 7 64 bit.На PC имам Intel I3 530,GTS 450 i 8gb ram.
ако е кај сите игри симни последен директ х, microsoft frame work, microsoft live redistributable
 
Член од
29 март 2011
Мислења
105
Поени од реакции
19
Кај сите така прави,имам слиманатоа и reloaded и FLT верзија,а на игрите на steam што не бараат setup кога ја уклучувам ништо не се дешава играта ја има во task manager vo process но не се уклучива кога ке штракнам уште еднаш вели the game is allready running.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
135
Поени од реакции
99
Поздрав, некој ако може да ми препорача некоја добра игра што симулира водење на некоја држава, RTS игра со модерни битки ( у стил на Rome Total War) само со модерни оружја.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Поздрав, некој ако може да ми препорача некоја добра игра што симулира водење на некоја држава, RTS игра со модерни битки ( у стил на Rome Total War) само со модерни оружја.



и world in conflict мислам беше таква
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Луѓе има некој идеја како да го запалам Grid 2?Гледам ни крак нема во верзијава од замунда релоадед што е.Ве молам да помогне некој ако знае
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Луѓе има некој идеја како да го запалам Grid 2?Гледам ни крак нема во верзијава од замунда релоадед што е.Ве молам да помогне некој ако знае

Има крак таа верзија, разгледај убаво. Или антивирусот ти го избришал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom