Помош и совети

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Малку си контрадикторен пак, велиш нејќеш пари сакаш добро оружје, па ако се даваа толку добри и јаки оружја ќе беше ли интересно?

За да си направиш оружје сам прво треба да пукаш смитинг левели а за тоа треба пари, и башка тоа ти треба и метал и сите други работи, знаеш барем ;)

И да, мора да признаеме дека Скајрим и не е баш игра за едно седнување и превртување, филингот е на ден по 2-3 квеста, малце маркет, комуникација- заебанција и така :D јас на пример вака многу уживам иако и јас ја превртив скоро цела за кратко време :tapp:

Пример: За да најдам добро оружје, треба да поминам 2-3 поврзани квеста, барем малку потешки од понудените, и за награда да добијам нешто што не можам сам да го крафтам, да вреди. Смитинг левели се прават 100 за 30 мин со тие најевтините ножиња или како и да беше, собираш после матерјал за правење армори и оружја и цела игра не ги мењаш, не можат да те убијат, не вреди ништо што ќе најдеш (а не се наоѓа ништо) и така :)

Ти викам, 180 саати изиграв, 100% поминав од понуденото, незадоволен.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.584
Поени од реакции
4.428
Пример: За да најдам добро оружје, треба да поминам 2-3 поврзани квеста, барем малку потешки од понудените, и за награда да добијам нешто што не можам сам да го крафтам, да вреди. Смитинг левели се прават 100 за 30 мин со тие најевтините ножиња или како и да беше, собираш после матерјал за правење армори и оружја и цела игра не ги мењаш, не можат да те убијат, не вреди ништо што ќе најдеш (а не се наоѓа ништо) и така :)

Ти викам, 180 саати изиграв, 100% поминав од понуденото, незадоволен.

Смитинг левели 100 за колку......? :pos: да ако имаш кеш 100 000 или да имаш се шо е потребно да сковаш многу орушје, не дека неможи наеднаш ама ти треба доста играње за да го собериш сето то, значи па ќе речам ако седниш во една недела да ја испукаш цела нормално дека нема да ти биди интересно.

Не дека не се слагам за тоа што е кратка, сепак мислам дека можело да биди и подолга малце.
Приказната на секој квест е феноменална, архитектурата... верувај во сред игра ми се десило да ги прекинам сите квестови, да се шетам само и да ушивам во архитектурата и во природата.

Незнам за мене е добра игрицава, од можни 5 би и дал 4 ;)
Ајде кажи слична игра и да ја надополнува во се шо нема Скајрим?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Смитинг левели 100 за колку......? :pos: да ако имаш кеш 100 000 или да имаш се шо е потребно да сковаш многу орушје, не дека неможи наеднаш ама ти треба доста играње за да го собериш сето то, значи па ќе речам ако седниш во една недела да ја испукаш цела нормално дека нема да ти биди интересно.

Не дека не се слагам за тоа што е кратка, сепак мислам дека можело да биди и подолга малце.
Приказната на секој квест е феноменална, архитектурата... верувај во сред игра ми се десило да ги прекинам сите квестови, да се шетам само и да ушивам во архитектурата и во природата.

Незнам за мене е добра игрицава, од можни 5 би и дал 4 ;)
Ајде кажи слична игра и да ја надополнува во се шо нема Скајрим?

Слична ваква, нема. Инаку да, смитинг 100 направив за многу кратко време ете може саат време. Имав многу матерјал, ги кравтав најевтините ножиња, ради нив ми се полнеше левел за смитинг и така до 100ка. После одиш, го правиш најјакиот армор со најјаките оружја и стрели, ставаш по 2 Magic атрибути и толку, после си Morgan Freeman (да не речам, Господ :) )

Пак, најголемите минуси според мене: Кратка (а добра) приказна (Main Quests), мали и незначајни награди од квестовите, прелесна.

И не ја свртев за кратко, уживам во игри максимум што може, месец-два ја играв, Gameplay time - 188 Hours точно.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.584
Поени од реакции
4.428
Слична ваква, нема. Инаку да, смитинг 100 направив за многу кратко време ете може саат време. Имав многу матерјал, ги кравтав најевтините ножиња, ради нив ми се полнеше левел за смитинг и така до 100ка. После одиш, го правиш најјакиот армор со најјаките оружја и стрели, ставаш по 2 Magic атрибути и толку, после си Morgan Freeman (да не речам, Господ :) )

Пак, најголемите минуси според мене: Кратка (а добра) приказна (Main Quests), мали и незначајни награди од квестовите, прелесна.

И не ја свртев за кратко, уживам во игри максимум што може, месец-два ја играв, Gameplay time - 188 Hours точно.

Со нитро брате :ROFLMAO: остај то да те прашам сеа нешто друго, баш сеа ја симнав Драгонбор, ја инсталирав, го префрлив кракот се е ок, ја пуштам и ми се префрла на Скајрим со сите сејфови?

http://thepiratebay.se/torrent/8106992/The.Elder.Scrolls.V.Skyrim.Dragonborn.Addon.DLC-RELOADED овој е торентот... шо е работава?
или ја симнувам Скајрим а ова Драгонбор ме дупи :tapp:
 
Член од
31 март 2013
Мислења
44
Поени од реакции
2
Зошто кога ќе подесам на Far Cry 1 над Medium играта многу ми лагира кога ќе излезам на островот? Имам HD6770 и AMD Dual Core па не би требало на игра од 2004 да лагира. Драјверите се најнови 13.1 а и да играта е пиратска :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Зошто кога ќе подесам на Far Cry 1 над Medium играта многу ми лагира кога ќе излезам на островот? Имам HD6770 и AMD Dual Core па не би требало на игра од 2004 да лагира. Драјверите се најнови 13.1 а и да играта е пиратска :)

AMD Dual Core ќе да е проблемот, ради слабиот процесор и графичката не го вади максимумот. Колку RAM имаш?
 
Член од
31 март 2013
Мислења
44
Поени од реакции
2
AMD Dual Core ќе да е проблемот, ради слабиот процесор и графичката не го вади максимумот. Колку RAM имаш?
3.25 поради 32 битен OS, али сепак играта е од 2004 би требало да го извади максимумот
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
3.25 поради 32 битен OS, али сепак играта е од 2004 би требало да го извади максимумот
Нема врска годината, играта има колку-толку отворен свет, пространство, ефекти и физика, за тоа треба процесор.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
44
Поени од реакции
2
Нема врска годината, играта има колку-толку отворен свет, пространство, ефекти и физика, за тоа треба процесор.
Ако одиме по таа логика и Far Cry 3 има отворен свет, ефекти и 300 чуда и сепак е тера со 25-30 FPS на Medium што според мене е доста солидно за антички процесор.. И + препорачлив процесор за FC1 е P4 Single Core 2 GHz, сепак мојов е Dual со 2.5 :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ако одиме по таа логика и Far Cry 3 има отворен свет, ефекти и 300 чуда и сепак е тера со 25-30 FPS на Medium што според мене е доста солидно за антички процесор.. И + препорачлив процесор за FC1 е P4 Single Core 2 GHz, сепак мојов е Dual со 2.5 :)

Препорачлив колку за да ја уклучи играта, а разлика меѓу нови и стари игри е оптимизација.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.526
Поени од реакции
10.204
Дечки како да ја играм офлајн "test drive unlimited 2" ми бара кодови, пробувам не можам никако да средам, ај некој да ми пише што ја има играно како да средам, некој крак или апдејт за офлајн?
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ако одиме по таа логика и Far Cry 3 има отворен свет, ефекти и 300 чуда и сепак е тера со 25-30 FPS на Medium што според мене е доста солидно за антички процесор.. И + препорачлив процесор за FC1 е P4 Single Core 2 GHz, сепак мојов е Dual со 2.5 :)
Побарај некои закрпи, има таму 1.1, 1.2, 1.3.
Вака реално, на машинава треба да вадиш над 60 фпс ама изгледа си има некои бубачки софтверот.
 
Член од
4 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
89
Ми треба помош за ФИФА 2013 ве молам нека пише некој ако знае.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom