Помош и совети

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Здраво дечки

Имам еден проблем, се обидов да го средам ама некако не ми иде, па ај да побарам помош од вас.

Вака, ја имав симнато PES 2013 од пред 5 месеци и немав никаков проблем, е сега го сменив лаптопот, и ставив AVG антивирус.

Од Zamunda, Piratebay, Isohunt, од секаде се обидов да ја симнам и го имам истиот проблем.
Имено, кога ќе ја симнам се е во ред, се инсталира играта, но кога ќе треба да го направам кракот, ми наоѓа антивирусот некој вирус, Windows32/Heur
вака нешто беше, побарав по интернетов за овој проблем но не најдов решение.

Јас сум 95% сигурен дека не е вирус, туку дека е до антивирусот, и отидов Ignore the threat, но потоа не ми дава да го аплицирам кракот, туку ми бара дозвола од администратор, и незнам што понатаму.

Некој да не се соочил со ваков проблем, па да ми помогне ?

Благодарам однапред
 
Член од
20 мај 2011
Мислења
126
Поени од реакции
52
Здраво дечки

Имам еден проблем, се обидов да го средам ама некако не ми иде, па ај да побарам помош од вас.

Вака, ја имав симнато PES 2013 од пред 5 месеци и немав никаков проблем, е сега го сменив лаптопот, и ставив AVG антивирус.

Од Zamunda, Piratebay, Isohunt, од секаде се обидов да ја симнам и го имам истиот проблем.
Имено, кога ќе ја симнам се е во ред, се инсталира играта, но кога ќе треба да го направам кракот, ми наоѓа антивирусот некој вирус, Windows32/Heur
вака нешто беше, побарав по интернетов за овој проблем но не најдов решение.

Јас сум 95% сигурен дека не е вирус, туку дека е до антивирусот, и отидов Ignore the threat, но потоа не ми дава да го аплицирам кракот, туку ми бара дозвола од администратор, и незнам што понатаму.

Некој да не се соочил со ваков проблем, па да ми помогне ?

Благодарам однапред
Iskluci go antivirusot .
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Пред да направам формат на компјутерот ја имав фифа08. Направив формат, инсталирав сите драјвери и пробав пак да ја инстлирам, и кога ја уклучам ми вика: fifa08 requires hardware graphic acceleration. Не знам што може да е проблемот пред да направам формат се си беше ок. Совети?
 
Член од
30 декември 2012
Мислења
173
Поени од реакции
331
Ја инсталирав AssassinsCreed III и копирав Skidrow crack во фолдерот каде ја инсталирав и џабе Close this program одма. Некој со сличен проблем шо го решил?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Пред 1 недела направив формат на компјутерот, и нормално ги инсталирав сите драјвери што ги имав на CDs. Пробав да инсталирам фифа08 и несака да ми ја уклучи, односно ми вели: fifa08 requires hardware graphic acceleration. Не разбирам што е проблемот, бидејќи пред да направам формат истата фифа08 работеше перфектно. Потоа пробав да уклучам и ГТА но ни таа игра не се уклучува.
Помош...
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.679
Поени од реакции
4.414
Пред 1 недела направив формат на компјутерот, и нормално ги инсталирав сите драјвери што ги имав на CDs. Пробав да инсталирам фифа08 и несака да ми ја уклучи, односно ми вели: fifa08 requires hardware graphic acceleration. Не разбирам што е проблемот, бидејќи пред да направам формат истата фифа08 работеше перфектно. Потоа пробав да уклучам и ГТА но ни таа игра не се уклучува.
Помош...
Драјвер за графичка да не немаш инсталирано?

П.С Ако си инсталирал ХР бриши го и инсталирај 7-ца
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Сите цедиња што ги имав од компјутерот, ги ставив, и сите драјвери што беа на нив ги инсталирав, ама пак исто. :/
--- надополнето: 12 јуни 2013 во 21:42 ---
Сакам да кажам дека и драјверите за графичката ги инсталирав.
--- надополнето: 12 јуни 2013 во 21:43 ---
Немам конфигурација за 7
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Сите цедиња што ги имав од компјутерот, ги ставив, и сите драјвери што беа на нив ги инсталирав, ама пак исто. :/
--- надополнето: 12 јуни 2013 во 21:42 ---
Сакам да кажам дека и драјверите за графичката ги инсталирав.
Ne smetas deka mozebi se zastareni?

Ako imas Win 7 pusti Windows Update da ti najde apdejti. Ili vo device manager vidi kaj ima izvicnik i napravi update online. Ako imas Win XP odi na stranata od firmata na maticnata ploca i simni najnovi za toj model.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
И јас мислев дека се застарени, но пред да направам формат, фифа08 одлично работеше.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
И јас мислев дека се застарени, но пред да направам формат, фифа08 одлично работеше.
Pa si imal ukluceno valjda windows update i ti se apdejtirale, ili pred fifa si instaliral druga igra sto ti instalirala ponov driver ili directx ponov, soberi 2 i 2.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Пред фифа немав инсалирано ниту една игра, windows update и е исклучено
--- надополнето: 12 јуни 2013 во 21:51 ---
Иначе сега пробувам да симнам апдејт на драјверите, па ке ве известам што како :D
--- надополнето: 12 јуни 2013 во 21:54 ---
Сега забележав во RevoUninstaller дека го нема Microsoft framework, да не треба тоа да го инсталирам?
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Реисталирај графичка, и користи последна верзија на драјвер.
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Графичката баче инсталирај ја..
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Аманте бе сите се прајте паметни а никој да му помогне .... ц ц ц

Бате земи си ја Driver Genius објаснето е како се скенира и апдејтира дравјери
 

Kajgana Shop

На врв Bottom