Помош и совети

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
ГТА 4 мора да се пушта преку РГСЦ.
За машината претпоставувам дека имаш 17“ монитор (поправи ме ако грешам), стави ја резолуцијата на 1024x768 детали на low и останатите подесувања 20, shaders на 0 или 1.
Слободно нека ги стави текстурите на медиум,дури и на High со таа резолуција.
Shaders обавезно на Highest,vehicle density некаде околу 30,detail distance - 0,shadows на 16ка.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Seedno taa rezolucija najmnogu bi odgovarala

Слободно нека ги стави текстурите на медиум,дури и на High со таа резолуција.
Shaders обавезно на Highest,vehicle density некаде околу 30,detail distance - 0,shadows на 16ка.
Se raboti za 8600 GT, tesko da ke moze na highest da gi igra. Jas na 8500GT se na low vadev 15FPS average
 
H

-HRO

Гостин
Ke vidime bas ke probam sea!Ke probam i so 2te opcii pa ke vidam kako e najdobro!Vo megjuvreme nekoj kandidat da mi prati nekoj asalen krak za igricava,do sea simnav nekolku krakovi arno ama ili ima drunk camera ili igrata ke se pusti i ostanuva monitorot crn(se pusta igrata-ne mislam na crnoto prozorce so se pojavuva pred igrata).Aj ako ima nekoj neka send po pp krakce edno!

Smeniv rezolucijata vo igrata na 800x600 i ne mi ja promeni!Samo mi ostana crna slikata i vise ne mi ja pusta gta!Samo crna slika imam i moram restart!
Nekoj idea so e rabotava?
Ja staiv na medium high ama malce usporeno mi idese i vikam cekaj da si smenam rezolucija!I ja smeniv i od togas od gta niso ne vidov-samo crna slika:vozbud:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Ова со резолуцијава ми го праеше и мене на стариот ПЦ. Има решение да се избрише еден фајл во Лоцал сеттингс али при секоја промена на резолуција пак ќе ти се случува истото
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Сигурно и без вируси проблемот ќе го решиш со симнување на directx9 нема никаква потреба од ренсталација или симнување на сомителни фајлови
 
Член од
18 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
215
Дечки ај ве молам кажете ми што треба да направам или каде треба да се регiстрирам да му помогнам на моето братче да ја игра FIFA 09 online ?????? pls help
 
С

Спенсер

Гостин
NFS underground 2ka,може да се игра на нет???еден другар ја нашол зафрлена,па да повозиме малце, преку хамачи може?пробал некој???
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
NFS underground 2ka,може да се игра на нет???еден другар ја нашол зафрлена,па да повозиме малце, преку хамачи може?пробал некој???
мислам дека мо*зј*е (немам зј) сум ја играл во лан и супер е :)
 
H

-HRO

Гостин
Sve e ok so gta,ama koa smeniv rezolucija igrata vise ne mi se pusti!
Dali e deka gi neam instalirano drajverite za gta?znae li nekoj?poso si furam so obicni driveri a ne tie za gta!
Inace simnav gta 4 driveri od gta4.net i od koga gi instalirav i restartirav koja igra i da ja zapalev lagirase i mi se zakocuvase na nekoe mesto!Aj pomos!
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
C:\Documents and Settings\YOUR USER NAME\Local Settings\Application Data\Rockstar Games\GTA IV\Settings

Иди овде и избриши го SETTINGS.CFG, и резолуцијата ќе ти се поправи
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Kaко да вметнам модел во GTA San Andreas

Значи самиот наслов кажуе се. Симнав некој интересни колички за GTA San Adnreas но незнам каде да ги залепам или што и да им се прави. Веќе прашав во Помош и совети но веке цел ден не добивам одговор, барем не е кривично дело што отворив нова тема. Еве ке кажам и што сум постирал таму. Пример симнувам Honda S2000, во неа имам два фајла DFF и TXD. Мајстор гугл вика со некоја програма, ама сигурен сум дека има и друг начин. Ајде ве молам помогнете. Умирам неколку дена без ќорава игра на мојава машина од дедо Ное. Фала однапред. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom