Помош и совети

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Значи самиот наслов кажуе се. Симнав некој интересни колички за GTA San Adnreas но незнам каде да ги залепам или што и да им се прави. Веќе прашав во Помош и совети но веке цел ден не добивам одговор, барем не е кривично дело што отворив нова тема. Еве ке кажам и што сум постирал таму. Пример симнувам Honda S2000, во неа имам два фајла DFF и TXD. Мајстор гугл вика со некоја програма, ама сигурен сум дека има и друг начин. Ајде ве молам помогнете. Умирам неколку дена без ќорава игра на мојава машина од дедо Ное. Фала однапред. :pipi:
За да инсталираш мод на SA за коли мораш да имаш SAMI...San Andreas Mod Installer....Тоа е само за коли...А за оружја облека и такви ствари ти треба IMGTool....:helou:
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Ја имам инсталирано Pro evolution soccer и кога ја оклучувам ми пишува This application has failed to start because d3dx9_30.dll was not found. Re-installing the application may fix this problem. До што е проблемот ако знае некој.
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Ја имам инсталирано Pro evolution soccer и кога ја оклучувам ми пишува This application has failed to start because d3dx9_30.dll was not found. Re-installing the application may fix this problem. До што е проблемот ако знае некој.


Моеш да го симнеш и самото dll да го копираш во C/Windows/System32 или моеш да симнеш DX9..
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.444
Поени од реакции
22.060
Помош...

Кога ќе ја стартувам играта Lost Planet оваа ми вика...Што ќе е работата???

 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Помош...

Кога ќе ја стартувам играта Lost Planet оваа ми вика...Што ќе е работата???

Што графичка имаш, изгледа не ти подржува pixel shader 3.0

Проблемот е хардверско неподржување.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.444
Поени од реакции
22.060
Што графичка имаш, изгледа не ти подржува pixel shader 3.0

Проблемот е хардверско неподржување.


имам...


Процесор .. 4200+
Рам........... 1ГБ
Графичка...АТИ Радеон 9600сериес 128МБ меморија
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
:smir:Dajte mi serial za Frozen Throne> "Pls pobrzo mi treba
 

Kajgana Shop

На врв Bottom