Помош и совети

Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
земи симни aida64
и оди на tools>system stability test
иклучи се да оптеретува и гледај температури на процесор и графика неколку минути
ако оде на 90 за чистење и менување паста е
Го симнав програмот, направив тест. Повели слика....
 

Attachments

Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.298
Поени од реакции
12.010
Tom Clancy`s Ghost Recon Wildlands ја играм. Тем. е 40 до 50степени.
Само на PES19 ми прави така. Играм 2 утакмици, исклучувам играта и ми дава плав екран.... иде до 100% и рестарт,
пробај со друга верзија на играта, можда е до кракот
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.570
Поени од реакции
9.474
Дечки некој со искуство у играње на двете конзоле, за дома, ПС4 или Иксбокс Оне??
Немам играно иксбокс, али ако те занима што да земеш би те советувал пс4, со оглед на тоа што има каква таква заедница у Мк па можеш да менуваш игри, да купуваш и продаваш.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.382
Поени од реакции
20.483
Незнам дали е за тука прашањето. како и да е,зедов гембирт контролор за играње на игри на лаптопот си работи тоа се калибрација и све но кога оклучувам да играм неработи.прашањето ми е како да направам да работи.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.530
Незнам дали е за тука прашањето. како и да е,зедов гембирт контролор за играње на игри на лаптопот си работи тоа се калибрација и све но кога оклучувам да играм неработи.прашањето ми е како да направам да работи.
па подеси контролер во самата игра. одбери гејмпад место тастатура во играта
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.530
Конкретно на Дум од 2016 ненајдов за да сменам.
кај баш у fps игра најде со гејмпад да играш. нема замена таму за маус и тастатура. не ни подржуват повеќето fps гејмпад
може со некои додатни апликации да функционира, ама директно во играта подршка за гејмпад нема
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.719
Поени од реакции
11.615
Дали вреди да ја купам FIFA 19 Online и каде можам најефтина да ја најдам :) ?
 
Член од
20 ноември 2014
Мислења
99
Поени од реакции
1
Коа графичка картичка е најдобра до 9000денари која вреди да се купи? И дали ке игра игри како фифа и слично?
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.530

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
438
Поени од реакции
645
Дали ја има некој Darksiders 3 со најновите пач кракирано, и од кај можам да ја симнам? Ја има на noSteam, ама пачот не е апдејтиран.
 
На врв Bottom