Помош и совети

Член од
12 февруари 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Decki ako moze nekoj da mi prati pravilo kade sto pisuva deka ne e dozvoleno da se pokazat ostanatite dve karti posle flopot dokolku site otidat fold i nekoj saka da se otvorat vo texas holden poker ako nekoj najde mnogu ke mu bidam blagodaren 
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Барав и на гугл али нишо конкретно не најдов баш за овој проблем, пробав алт+ентер да :D
Како можам да го средам ова ? Сиг на прозор нема да играм ...
 

Attachments

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ај некој ultimate гејмер нека дојде на помош :)
Sims 4 ја играм со сите експанзии и се ми е супер, арно ама никако не можам да го најдам latest patch. Заебано е што играва веќе не се продава физички, туку само преку Origin, па затоа и автоматски чесните играчи си добиваат updates.
Е, пошто јас играм нелегална верзија, нормално морам да најдам и нелегален начин да ја апдејтувам.

Ако некој успее да го најде patch-от 1.5.149.1020 би била преблагодарна, и секако, да биде на RELOADED.

Благодарам однапред, и јас и моето вируелно семејство :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ај некој ultimate гејмер нека дојде на помош :)
Sims 4 ја играм со сите експанзии и се ми е супер, арно ама никако не можам да го најдам latest patch. Заебано е што играва веќе не се продава физички, туку само преку Origin, па затоа и автоматски чесните играчи си добиваат updates.
Е, пошто јас играм нелегална верзија, нормално морам да најдам и нелегален начин да ја апдејтувам.

Ако некој успее да го најде patch-от 1.5.149.1020 би била преблагодарна, и секако, да биде на RELOADED.

Благодарам однапред, и јас и моето вируелно семејство :)
Јас успеав нешто да најдам, пробај со овој апдејт мислам дека ќе ти фукционира.

Линкот го имаш во видеото...

 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Отварам нова тема бидејќи не знаев каде да прашам за ова, се надевам ќе се помогне. Каде можам да најдам џоистик Genius Maxfire Blaze 5 со уесбе приклучок за PC освен во сет? Го нема на лагер веќе подолго време, па ако може да ми каже некој ако знае во која друга продавница за технологија може да го има? Фала пуно.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858
Го нема никаде кај нас, само Сет го носеа. И јас барав пред некое време.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.954
Ја симнав might and magic heroes 6 ја инсталирав и никако да влезе во играта ми дава да се регистеирам на uplay:toe: како да ја опраам??
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Има ли некаква програма за да можам со Direcx 9 да ги играм игрите што бараат поголема верзија од Directx 9,пример Directx 10. Ако знае некој нека даде линк ако може.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ќе може ли да ја играм ФИФА 14 на intelHD 3000, 6GB RAM и intel i3 2,3ghz?
 
Член од
19 февруари 2014
Мислења
130
Поени од реакции
18
ЌЕ ВЕ ЗАМОЛАМ АКО МОЖЕ НЕКОЈ ДА МИ ДАДЕ АКАУНТ ЗА ОРИГИН САКАМ ДА ЈА ИГРАМ ФИФА 15 УЛТИМАТЕ ТИМ НА ИНТЕРНЕТ ИЛИ АКО МОЖЕ НЕКОЈ ДА МИ КАЖЕ КАКО ДА ИГРАМ НА ИНТЕРНЕТ ФИФА 15
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ја инсталирав Фифа 15 и ми побара да инсталирам и оргин, го инсталирав и него и ми барат код за активација помош ми требит од некој ако знае чаре :)
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.380
Поени од реакции
20.009
Ја инсталирав Фифа 15 и ми побара да инсталирам и оргин, го инсталирав и него и ми барат код за активација помош ми требит од некој ако знае чаре :)
Избриши Origin, не ти треба тоа ако немаш оригинал игри, потоа симни крак за Фифа. Ако немаш пробај го овој, јас ја немам Фифа и затоа не знам дали ќе работи 100%.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Избриши Origin, не ти треба тоа ако немаш оригинал игри, потоа симни крак за Фифа. Ако немаш пробај го овој, јас ја немам Фифа и затоа не знам дали ќе работи 100%.
gdsgsgsd.png
Не чинит пак..
 
Член од
19 февруари 2014
Мислења
130
Поени од реакции
18

Kajgana Shop

На врв Bottom