Помош и совети

Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
Од која фирма да земам гејмерски компјутер? Од АМЦ у никој случај не зимам зашо компјутерите им се ѓубриња.
 
Член од
12 октомври 2014
Мислења
16
Поени од реакции
28

Некој да ме просветли.Зошто секогаш кога симнам GTA SA ми прави вака?:mad:
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Здраво дечки! Имам еден проблем. Ја инсталирав Call Of Duty World At War и кога ја оклучувам (на менито одам Single Player и си правам профил) и таман да се оклучи повторно ме враќа на менито. До што може да биде проблемот? :)
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
каде би можел да го продадам стеамот на црно со cs go left for dead sniper elite lvl 9 e steamot i enclave
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Како да наместам walking dead season 2 да ми ги чита save фајловите од season 1?
Пробав во documents/telltale games да ги префрлам од фолдерот за сезона 1 во сезона 2 ама пак не сака да ги прочита. Ова вакa работеше за DLC-то (400 days) ама за вторава сезона не сака.

Најдов. Требало само старата папка со сејфовите во documents/telltale games да се преименува од The Walking Dead Episode 5/The Walking Dead DLC 400 days во The Walking Dead.
Gotta love zamunda comments.
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
Од кај да купам гејмерски компјутер?? Препорачете!!!
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Од кај да купам гејмерски компјутер?? Препорачете!!!
Од сегде, и од нигде. Мислам дека е сосем безбедно да земеш од познативе фирми ко АМЦ или Анхоч. Малите инкогнито фирми кои вообичаено спуштаат цени и даваат сумњиви попусти вообичаено се склони на ставање поефтини делови од тоа што си го нарачал.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Абе знае некој што е проблемот кај Windows 8.1 со игриве? Ми се случува кога пуштам некоја игра само кругчето од курсорот да ми се врти и ништо не се дешава. Пред некое време го решив проблемот COD Advanced Warfare, ама на пример сеа за Crysis никако не можам, а глеам дека чест проблем е ова кај 8.1 :mad:
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
64
Поени од реакции
56
Абе знае некој што е проблемот кај Windows 8.1 со игриве? Ми се случува кога пуштам некоја игра само кругчето од курсорот да ми се врти и ништо не се дешава. Пред некое време го решив проблемот COD Advanced Warfare, ама на пример сеа за Crysis никако не можам, а глеам дека чест проблем е ова кај 8.1 :mad:
види дали ги имаш задњите апдејти од вин8.1....
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
види дали ги имаш задњите апдејти од вин8.1....
Ги иам нив. Апдејтирав драјвер од графичка и најдов некој рандом крак на Замунда и се пушти играта, значи еден од овие две работи бил проблемот...
 
Член од
22 јуни 2013
Мислења
344
Поени од реакции
340
upload_2014-12-25_17-43-45.png
Помош зошто ми прави вака кога ќе кликнам инстал на играта (се работи за Need For Speed Most Wanted 2012):)
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Инсталирав Fifa14 и не сака да ми ја стартува, го ставив и кракот, имам инсталирано и апдејтирано сите драјвери, имам инсталирано DirectX, Microsoft visual c++, треба ле уште нешто друго? Иначе не е до перформансите на лаптопот.
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
64
Поени од реакции
56
Што е со киборд контроливе на Splinter cell blacklist само еднаш пука после како да не рабори левиот клик а со пушката на тогл е само пука....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom