Помош и совети

B

Beck's

Гостин
Вака сеа, пред неколку месеци Бордерландс 2 ја имаше фри на ПС3 за ПС+ корисниците, ја зедов стигнав до лвл 48 и заврши периодот за играње безплатно. Вчера ја имаше на акција па ја купив целата игра. Старата ми беше сеуште сочувања на конзолата и пробав само да ја отварам од коа ја купив, нејќеше ми вика инсталирај ја повторно. Добро ја спуштив одново меѓутоа сеа не ми го препознава зачуваниот фајл, значи тој кај што сум стигнал лвл 48. Сеа ми дава можност да започнам нова игра а не да продолжам, иако на конзолата ми е зачуван SAVE фајлот.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Пред се темава ја отворам бидеќи ми треба евтин контролер за ПЦ. Знам дека овде Xbox Контролерот е неприкосновен...

Најбитен ми е аналогот да биде приближно сенситивен како кај Xbox-от, бидеќи пред се ќе биде наменет за две игри, ФИФА и НБА2К.

Разгледав нешто на Ибеј, и најмногу око ми фати ова, посебно бидеќи продавачот тврди дека е ОЕМ. Цената е примамлива, но незнам каков е квалитетот и дали аналогот е добар.
Да не го има некој случајно користено, или пак е екривалент на пазарските говна од 300 денари?

Препорака за некој друг до таа цена? Читнав нешто дека лоџитек се добри.
Можеби овој? Но не знам дали би работел на ПЦ.
 

86'

Член од
22 август 2014
Мислења
14
Поени од реакции
1
Пред се темава ја отворам бидеќи ми треба евтин контролер за ПЦ. Знам дека овде Xbox Контролерот е неприкосновен...

Најбитен ми е аналогот да биде приближно сенситивен како кај Xbox-от, бидеќи пред се ќе биде наменет за две игри, ФИФА и НБА2К.

Разгледав нешто на Ибеј, и најмногу око ми фати ова, посебно бидеќи продавачот тврди дека е ОЕМ. Цената е примамлива, но незнам каков е квалитетот и дали аналогот е добар.
Да не го има некој случајно користено, или пак е екривалент на пазарските говна од 300 денари?

Препорака за некој друг до таа цена? Читнав нешто дека лоџитек се добри.
Можеби овој? Но не знам дали би работел на ПЦ.


Green momentalno koristam takov kontroler go zemav pred godina i nesto samo sto ne e bluetooth i kupiv dva bas za PES go koristam na PC.
Go plativ 1500 den od Citymall do sega raboti kako sto treba,sum go probal i na rally analogot e dobar za igra i tezinata e vo red.
Kopcinjata XO.... na pocetok dodeka go razigras ke ti bidat po kruti posle sami ke podavaat i sutiraat :D :D.
Edinstvena rabota sto ne mi se dopadna e sto na eden kabel se povrzani 2ta kontroleri i rastojanieto megu igraci moze da bide max 1 metar,i posledna rabota opsto kabelot sto vleguva vo usb port e kratok okolu 1 metar (grubo).
Poz i vnimavaj koga kupuvas :)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.952
Zosto koga ke ja uklucam Crysis 2 izlegua od igra i pisuva Crysis 2 has stoped working.da ne treba pak da baram crak ili???
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Дали е можam да Играм игри од Мобилен на компјутер ако може совет? на пр Top Gear race the gird?
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Дали можам да играм guitar hero на обично ПЦ? Т.е. дали постојат гитари кој што може да се купат и да се поврзат на компјутер и да се игра играта? За самата игра знам дека ја има. Или пак морам да имам некоја конзола, што ти ја знам, икс бокс, плеј стејшн итн....?
 
Член од
7 февруари 2013
Мислења
128
Поени од реакции
74
Дали можам да играм guitar hero на обично ПЦ? Т.е. дали постојат гитари кој што може да се купат и да се поврзат на компјутер и да се игра играта? За самата игра знам дека ја има. Или пак морам да имам некоја конзола, што ти ја знам, икс бокс, плеј стејшн итн....?
Ја има тројката и World tour за ПЦ .. гитара има таква ама во МК не знам дали ќе најдеш.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Абе ке нарачам од ибеј, али експрес каде и да е, не е битно, само дали може да ми кажеш ако знаеш каква гитара да барам, значи нешто спецификации, или најобично guitar hero guitar for PC или како, пошто врска неам од игри и значи сум скрос неписмен за таа област.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
Сакавме со едно другарче да ја играме need for speed most wanted во lan. е сега направив игра се како сто треба ама не сака да почни. кај другарчето е црвена точка а нели треба да биде зелена. како треба да се направи за да се игра?
 
Член од
7 февруари 2013
Мислења
128
Поени од реакции
74
Сакавме со едно другарче да ја играме need for speed most wanted во lan. е сега направив игра се како сто треба ама не сака да почни. кај другарчето е црвена точка а нели треба да биде зелена. како треба да се направи за да се игра?
Симнете си GameRanger, направи соба и играј. Нема шанси да не тргне.
Ах, да. Мора да имате и двајцата Patch 1.3 инсталирано
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
ds.png
Што е проблемот? Станува збор за Сан Андреас се пушта влегваш во менито пушташ њу гејм полни тоа и се појавува ова.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Дечки сакам да ја купам call of duty advanced warfare е сега моабет мие од официјалната страна да ја земам или пак од amazon? и при тоа најмногу ми е потребна да ја играм онлајн.
 
Член од
20 мај 2011
Мислења
126
Поени од реакции
52
Ако може некој да помогне што ја има играно Alien Isolation ? После првата мисија ми заглавува на лоадинг скринот и не продолжува натаму. Го имал некој истиот проблем ?
Пробав да стартувам со Администратор и пробав да намалам квалитетот на графиката како што пишува на замундата .... пак истиот проблем ....
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Ај ако сака некој да ми прати торент по пп за Red alert 2 + Yuri's Revenge кој сигурно ќе работи на Windows 7, 64 бита. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom