Помош за нови играчи

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Некој да не сака да работи кај мене во фирма? Исклучиво со 100 енергија.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
За работа бустер ако сакате да користите,договорете се со сопственикот на фирмата. Најубаво ќе биде така,да не фрлате за џабе злато.
А нели ти се зголемува и тебе economy skill со бустер за работа а со тоа и плата така да не гледам како е арч да потрошиш злато дури и без да се консултираш со сопственикот па да те одпушти. Се враќа ли златото и од работа?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
А нели ти се зголемува и тебе economy skill со бустер за работа а со тоа и плата така да не гледам како е арч да потрошиш злато дури и без да се консултираш со сопственикот па да те одпушти. Се враќа ли златото и од работа?
Обично платата е исто како на маркетот на пазар, а бустерот се исплаќа половично. Пола бустер сепак е фер исплата, нема само газдата ќар од твојот бустер, имаш и ти, побрзо кревање скил.

--- надополнето ---

Има ли голема разлика во производство ако работам со 95-6 да речеме или со 100?
Нема голема, али и не ти е некој товар ако работиш со 100. :)
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Се вратив :) Ќе биде некој фин да донира една карта да се преселам во Македонија ? :)
Franko-MKD
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Луѓе, абе оти не давате државјанство? Шо е работата?
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Како да ја напуштам работата ? :)
Бев во србија работев,сега се преселив во Мкд. ама неможам да се вработам -.-
 
С

Сибињанин Јанко

Гостин
Да тренирам со boot camp booster или пак да штедам злато? 5 левел сум. :toe:
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Ова е дупли пост, јас се извинувам, тука требало...

Еј дечки, пред малку се регистрирав на играва ама касно видов дека не требало да се борам додека не стигнам левел 15.
Арно ама јас стигнав левел 5, работев еден ден, тренирав еден ден и си купив едно оружје таму... и од љубопитност отидов да се борам против востанието во Видин. И незнам како ама испадна дека сум утепал 4 бугари. Сеа имам 2 денари и 4 злато.

Сакам да прашам... Згрешив шо отидов да се борам? И за што ми служи златото?
 
П

Паган-др

Гостин
Ова е дупли пост, јас се извинувам, тука требало...

Еј дечки, пред малку се регистрирав на играва ама касно видов дека не требало да се борам додека не стигнам левел 15.
Арно ама јас стигнав левел 5, работев еден ден, тренирав еден ден и си купив едно оружје таму... и од љубопитност отидов да се борам против востанието во Видин. И незнам како ама испадна дека сум утепал 4 бугари. Сеа имам 2 денари и 4 злато.

Сакам да прашам... Згрешив шо отидов да се борам? И за што ми служи златото?
Не треба да се борите до 15ти левел од едноставна причина што правите мал инфлуенс. Затоа ви се кажува да штедите до +15ти левел за кога ќе имате поголема сила да мавате повеќе со златото што ќе го заштедите.

Златото ти служи за да купуваш леб, оружје итн. Одредена сума МКД ти дава 1 голд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom