Помош за нови играчи

Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Нели прочита секаде дека не треба да се бориш до 15 левел?
абе на чело да им напишеме изглеа треба!
по 3459385390583058495849086405986049 86498084086058659 постови и евесници за почетници каде пишува ДА НЕ СЕ БОРАТ ОТКАКО ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРААТ, они пак се борат!
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
ај бе само лажете никој леб не дава не играам веќе шо ве ебам
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Моментално сум државјанин на Холандија, пошто акаунтот ми е креиран пред околу 2 и пол години ама немам баш играно. 10ти левел сум, и пред неколку дена се преселив во Македонија, ми пратија тикет (фала!). Аплицирав за државјанство ама уште немам добиено... Како иде работата со државјанство? Треба нешто да се направи? Колку се чека? Дали има шанси да не се добие? Ако некој знае нешто повеќе, ако може да објасни. Фала
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
mladenco аднете ме, лебче понекош прајчајте
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Моментално сум државјанин на Холандија, пошто акаунтот ми е креиран пред околу 2 и пол години ама немам баш играно. 10ти левел сум, и пред неколку дена се преселив во Македонија, ми пратија тикет (фала!). Аплицирав за државјанство ама уште немам добиено... Како иде работата со државјанство? Треба нешто да се направи? Колку се чека? Дали има шанси да не се добие? Ако некој знае нешто повеќе, ако може да објасни. Фала
Конгресмените даваат државјанство. Јас и Апокалипто моментално сме во конгрес, кажувајте никови овде за да ви одобруваме.
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Zoran Trifunovski. Чекам државјанство два дена. И како можи да си клам nick, да не бидам со вистинското име, пошто се регистрирав од FB?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Дечки, се регистрирав, работев нешо, тренинг нешо и сега што?
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Дечки, се регистрирав, работев нешо, тренинг нешо и сега што?
Сега истото долго време, барем едно два месеци да собереш денари и злато и да се ојачаш и што е најважно треба да работиш со 100 здравје или приближно. Има и мисии некои што треба да ги исполнуваш, ама никако не се бори додека не качиш барем 17-18 левел бидејќи така е подобро и за тебе и за еМакедонија. :)
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Сега истото долго време, барем едно два месеци да собереш денари и злато и да се ојачаш и што е најважно треба да работиш со 100 здравје или приближно. Има и мисии некои што треба да ги исполнуваш, ама никако не се бори додека не качиш барем 17-18 левел бидејќи така е подобро и за тебе и за еМакедонија. :)
два месеци??? Многу бе...:nesvest: јас левел 5 сум, јадна...
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
И јас сум нов ама ми требаше скоро месец да стигнам до 14-ти и во војната нешто успеав да качам левел и сега сум 16-ти (уште малку 17-ти) ама да можам пак да бирам не би се борел барем до 20-ти зашто многу истрошив за лечење а не правам некоја разлика во исходот на битката.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Епа тоа е,играва е некој вид симулација на РЖ.
Дете од 2 годинки не може да се бори нели ? xD
Трпение само. :)
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Да, исто заборавив да ви кажам дека злато добивате од Treasure maps на секој 5-ти левел мислам, јас се заебав и ја користев платата поточно денари за да купам злато за бустери, бидејќи не знаев за мапите... Најдобро со тоа злато што ќе го добиете користете го за 50% буст за тренинг и работа.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Златото што ќе го даде за 50% буст за тренинг ќе ви се врати со добивање на првата СУпер Солџер медаља.
Ќе потрошите 4-5 голд на бустерот,а со мапата ако имате среќа може и повеќе да добиете од што сте потрошиле.
За работа бустер ако сакате да користите,договорете се со сопственикот на фирмата. Најубаво ќе биде така,да не фрлате за џабе злато.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom